55 cali w przedziale 3.500 -4.000 PLN

seba_83

New member
Witam,
od jakiegoś czasu noszę się z wymianą starego i wysłużonego już 40-calowego Samsunga LE40B650, którego mam zamiar zamienić na coś większego. Przeglądałem różne fora, testy i po kilku tygodniach analiz skłaniam się do dwóch modeli:
1. Sony 55xf9005
2. Samsung 55q70 (ewentualnie q60).
Brałem jeszcze pod uwagę Samsung 55Nu8072, ale nie chyba nie ma go już w sprzedaży (bo z tego co czytałem tegoroczny RU jest dużo gorszy).

Ostatnio byłem bardziej zdecydowany na Sony, ale poczytałem o cloudingu i już sam nie wiem który model wybrać? A może coś zupełnie innego z wyżej wymienionych?

Proszę o pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost, sporadycznie bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój od strony płd-wsch. Tv będzie wisiał na ścianie skierowanej bokiem do okien i drzwi balkonowych od strony płd. (słońce nie świeci bezpośrednio na Tv).
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung LE40B650
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobra jakość obrazu i odczuwalne HDR w treściach 4k. Brak smużenia przy oglądaniu piłki.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Dekoder nc+ 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Dekoder nc+
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 3-6 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, przyrodnicze.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Obecnie nie, może w przyszłości (odległej)
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? więcej wieczorami (poza weekendami)
17. Preferencje co do wielkości? tylko 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Trudno określić, nie mam porównania z innym telewizorem bezpośrednio ustawionym przy obecnym Samsungu.
19. Preferencje co do marki ? Samsung lub Sony.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 4k
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Niekoniecznie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież nr1 to Oled 55" do tych potrzeb najlepszy.
Masz z bardzo dobrych :
- Philips 55PUS9104
- Samsung 55Q70
- TCL 55X815
- Philips 55PUS8804
- LG55SK9010
Naprawdę masz z czym wybierać.
Jak będziesz niebieski to jeszcze masz pakiet gratisów.
 

seba_83

New member
Na razie szukam czegość z telewizorów LCD, OLED-y celowo odpuszczam z uwagi na obawę przed możliwym wypalenie ekranu (nie wiem ile w tym prawdy, ale nie chcę ryzykować i później żałować).
Nowy zakup ma być na tyle dobry, by służył mi przez kolejne 4-6 lat. Dopiero po tym okresie planuję zakup tv typu OLED.
Przeglądałem jeszcze telewizory Philipsa z systemem ambilight, ale podobno czerń nie jest tak dobra jak w matrycach typu VA. I jak to jest z tą obsługą HDR? Czy to prawda, że jest on prawie nieodczuwalna w telewizorach klas średniej (do 3,5 - 4 k za 55 cali), niezależnie od modelu i rodzaju matrycy? Czy wspomniany Sony XF9005 pozwoli dać choćby namiastkę obcowania z tą technologią, w odróżnieniu od np. Samsunga RU8002 czy dowolnego Philipsa (w tej klasie cenowej)?
I jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości odświeżania ekranu - jeśli zależy mi na tv do sportu i filmów, czy mogę wybrać taki z matrycą 50Hz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie wszystkie telewizje nadają w 50Hz, więc masz 1:1 .Nie musisz się obawiać smużenia. Hdr gra tak samo w tańszych jak w droższych modelach.
Zależy jaka klasa telewizora .
Najlepiej wypadnie teraz Philips 55PUS8804 .
Masz program gdzie sam ustalasz cenę końcową.
 

czepson

New member
Na razie szukam czegość z telewizorów LCD, OLED-y celowo odpuszczam z uwagi na obawę przed możliwym wypalenie ekranu (nie wiem ile w tym prawdy, ale nie chcę ryzykować i później żałować).
Nowy zakup ma być na tyle dobry, by służył mi przez kolejne 4-6 lat. Dopiero po tym okresie planuję zakup tv typu OLED.
Przeglądałem jeszcze telewizory Philipsa z systemem ambilight, ale podobno czerń nie jest tak dobra jak w matrycach typu VA. I jak to jest z tą obsługą HDR? Czy to prawda, że jest on prawie nieodczuwalna w telewizorach klas średniej (do 3,5 - 4 k za 55 cali), niezależnie od modelu i rodzaju matrycy? Czy wspomniany Sony XF9005 pozwoli dać choćby namiastkę obcowania z tą technologią, w odróżnieniu od np. Samsunga RU8002 czy dowolnego Philipsa (w tej klasie cenowej)?
I jeszcze pytanie odnośnie częstotliwości odświeżania ekranu - jeśli zależy mi na tv do sportu i filmów, czy mogę wybrać taki z matrycą 50Hz?
Cześć Seba,
widzę, że masz te same dylematy co ja... Miałem już w rękach Samsunga NU8002, ale w ostatniej chwili odrzuciłem go z uwagi na brak obsługi DTS, co w przypadku kina domowego jest nieakceptowalne. Później w orbicie zainteresowań znalazł się Sony 55XF8596 - ale UWAGA, matryca 55" to IPS a nie VA! 49" chyba dla mnie za mały. Dalej mamy model Sony XF9005, ale cena wyższa w porównaniu do innych interesujących tivików. No i teraz model, który nie pozwala mi ostatnio spać - Philips 55PUS8303. Aktualnie do kupienia w atrakcyjnej cenie, ale... No właśnie, bardzo negatywne opinie w sieci i mocno krytykowana matryca IPS w tym telewizorze podają w wątpliwość zakup tego Philipsiaka. Właściciele tego sprzętu również niezbyt pozytywnie oceniają dźwięk jaki generuje ten sprzęcik, ale to postaram się obejść kolumnami. Także sam nie wiem, czy nie czekać kolejnego roku na nowe modele, bo brakuje mi sprzętu na matrycy VA, 55 cali, odtwarzającego najpopularniejsze formaty audio i o częstotliwości odświeżania 120Hz. No, ale może nie można mieć wszystkiego...
 
Ostatnia edycja:

Piotrex44

Member
Jeśli szukasz czegoś do 4tys. i nie zależy Ci na ambilight to bez zastanowienia bierz 55XF9005 porządna matryca VA, 120hz, HDR wysoki bo nawet ponad 1000nitow, paleta barw DCI 95%, jasność ekranu 600nitow, trochę słabe ale zawsze ma lokalne wygaszanie Led, nawet bez tego kontrast i czerń będzie lepsza niż na IPS. W tej cenie jeden z najlepszych ekranow LCD (oprogramowanie, dźwięk i wygląd nie biorę pod uwagę) . Np. RU8002 nie wyciąga nawet 400nitow w HDR🤔
 

Piotrex44

Member
Matryca IPS, bez FALD, 60hz, lepiej wziąć FX9005 od SONY.

Jestem takiego samego zdania, jedyny + philipsa to dźwięk.
Sony wielki + za:
Jakość obrazu, matryca VA, lepszy HDR,płynność,paleta kolorów,i mimo że VA to jest lokalne przyciemnianie oraz kilka innych rzeczy których nie chce mi się wymieniać.
 

seba_83

New member
Dziękuję wszystkim za opinie. Zdecydowałem się na zakup Sony 55xf9005. Teraz pozostało mi już tylko czekać na obniżkę z okazji zbliżającego się Black Friday w którymś z marketów :)
 

piotrflo

New member
Daj znać jak się sprawuje. Sam jestem przed takim dylematem. Mnie tylko odstrasza jedno - local dimming. Opisują ludzie różne rzeczy w tej sprawie. Jedni, że ogólnie jakość super a inni, że wygaszanie nie do zaakceptowania.
 

seba_83

New member
Tak na szybko - telewizor zakupiony w jednym z elektromarketów za 3.999 zł. Jeszcze nie zdążyłem się pobawić ustawieniami, ale na pierwszy rzut oka te fabryczne nie wymagają specjalnych korekt (oczywiście odczucia są czysto subiektywne, moje i żony). Jakiekolwiek porównywanie z wysłużonym, 10-letnim Samsungiem nie mają nawet sensu. Przepaść.
Treści 4k z Youtube robią niesamowite wrażenie.
Treści HD z NC+ wyglądają dużo lepiej niż na 40" poprzedniku.
:grin: :grin: :grin:
 

seba_83

New member
Profesjonalnej kalibracji na pewno nie będę robił.
Natomiast w sklepie nic mi nie wgrywali, dostałem "czysty" tv. A o jakich wtyczkach piszesz? Aktualizacje oprogramowania czy jakieś dodatki?
 
Do góry