Nowy telewizor 70 czy 65?

wnuku21

New member
Witam.
Matuli zbrzydł już chyba doszczętnie stary 40 calowy Samsung i poprosiła mnie, żebym się rozejrzał za czymś nowym. I tak zacząłem się przy tym zastanawiać (jeszcze nie byłem w sklepie przetestować tego na własne oczy, ale może ktoś bardziej doświadczony w temacie mi tutaj pomoże) czy w danym przedziale cenowym lepiej kupić 70 calowy telewizor czy może 65'' o lepszym obrazie. Czy różnice będą zauważalne dla zwykłego odbiorcy?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - ok. 5x5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? blisko 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? -do południa słońce świeci z jednej strony pokoju, ale jest roleta
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Samsung le40a856s1m
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder przez hdmi
10. Jakie urządzenia? - dekoder czasem laptop
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ciężko powiedzieć, ale może nawet i 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - raczej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale, filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - raczej rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? - 65-70 cali
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 6000zł
19. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
20. Pomysły:
70: PHILIPS 70PUS7304, LG 70UM7450PLA, SONY KD-70XF8305B​
65: tak polecany na forum KD-65XF9005, SAMSUNG UE65NU8042, LG 65SM8600​

Zastanawiałem się czy nie warto też dopłacić do czerni OLED'ów LG 65 b8 lub c8 (tylko nie wiem czy jest tego sens). Poza tym proszę się nie sugerować propozycjami, ponieważ nie zagłębiałem się zbyt szczegółowo w specyfikacje powyższych telewizorów i możliwe, że niektóre będą "odstawać" od pozostałych.
P.S. Nie wiem czy jest to norma dla telewizorów Philipsa, ale u dwóch znajomych na telewizorach tejże marki zauważyłem poprzepalane obszary. Czy jest to powód do obaw nad jakością matryc tego producenta?
 

FanKosmosu

New member
Skoro masz 6.000 zł i aż 4 metry do TV, to czekal bym do zjazdu cen po Nowym Roku, aby nabyć minimum 75" na panelu VA z Wide Color Gamut np. Samsung RU74.

Co do telewizorów 70" na panelach VA, nie widzę sensu dopłacania za Philipsa 7304 (cena ok. 5.000), więc lepiej upolować LG z serii MU7xxx za mniej niż 4.000 na jakiejś promocji.
 

wnuku21

New member
Martwi mnie jedynie jakość obrazu w telewizorach o tak dużej przekątnej w tym zakresie cenowym, czy nie będzie to już widoczna "pixeloza". Mam zamiar dzisiaj podskoczyć do sklepu i zobaczyć jak to wygląda na własne oczy (chociaż i tak wiem, że filmy podglądowe są specjalnie przygotowywane tak samo jak ustawienia telewizorów na wystawie).
Jeżeli ktoś bardziej doświadczony ode mnie jest w stanie polecić tak duży - 75 calowy - telewizor z dobrą jakością obrazu to jestem otwarty na propozycje (nawet przy minimalnej manipulacji budżetem).
Co do czekania do następnego roku to nie jestem przekonany, bo w sumie to największy spadek cen jest chyba pod koniec lutego, czy na początku marca, a to już trochę czasu jest. Z drugiej strony lepiej zaczekać i kupić coś dobrego niż się pośpieszyć i być niezadowolonym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz naprawdę na myśli Oled - to oczywiście, że warto doplałcić.
Masz extra ceny Na LG 65C8, na Philipsa 65Oled803
Radość naprawdę jest duża.

Zostając przy Twoich modelach , wielkość niesie najwięcej radości.
NA modele :
- PHILIPS 70PUS7304,
- LG 70UM7450PLA,
- LG 70UM7100
- Sharpa 70UI76
oraz
- KD-65XF9005,
- SAMSUNG UE65q70,
- LG 65SM8600
Masz specjalne ceny w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.

Nie wiem co to poprzepalane - ale LCD wymaga kalibracji.
Pytanie czy mają zrobioną kalibrację ?
 

wnuku21

New member
Po wpisie FanKosmosu faktycznie zacząłem rozglądać się za 75. Tylko zaś nie jestem do końca przekonany jak będzie wyglądał obraz z dekodera - bo taki będzie odtwarzany przez 90% czasu. Równie sceptycznie, jak do tak dużych telewizorów, podchodziłem do marki TCL, jednak teraz im więcej recenzji i opinii przeglądam coraz bardziej przekonuje się do chińczyka.
Czy kupując TCL, np. szóstej serii upscaling będzie zadowalający czy jednak obraz będzie niewyraźny?
Co do ekranów Philipsów to chodziło mi o ciemniejsze obszary (zauważalne na białym tle), które pojawiły się z czasem użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy kwocie 5 tyś zł za 75" masz trzy dobre modele :
TCL 75EP660
LG 75MU7110
JVC75VU10
Jeśli Ci się nie "wkręci" zawsze możesz wymienić na inny.
Jak będziesz niebieski masz program zakupów gdzie sam wybierasz ceny.
Z dekodera - masz tyle extra jakości ile masz programów HD i 4K.
Na 75" to wystarczy w zupełności.
 

wnuku21

New member
Niezbyt wiele jest sklepów, w których można obejrzeć dany model tcl (jeszcze na żywo go nie widziałem). Ale mam jeszcze jedno pytanie czy nie lepszym wyborem jest sony 75xg8096?
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Przy tej wielkości ekranu polecałbym matrycę natywną 100Hz. Oczywiście najlepszy jest OLED o ile ktoś nie ogląda 6 godzin dziennie TVN24 lub TVP Info itd. Z wymienianych modeli LCD takie matryce mają
SONY 65XF9005- moim zdaniem z LCD to najlepszy wybór
SAMSUNG 65Q70R
LG 65SM8600

Moim zdaniem lepszy nieco mniejszy ale z lepszą matrycą.
 

wnuku21

New member
Bardzo bym chciał 75 calowy oled jednak nie pozwala mi na to zasobność portfela. Na telewizorze będą oglądane w większości jakieś seriale i ewentualnie film wieczorem. Dlatego właśnie się zastanawiałem czy do takiego przeznaczenia i takiej odległości jakie mam lepiej wybrać trochę mniejszy telewizor z lepszą jakością obrazu czy większy, ale z gorszym obrazem. Teraz w sumie to już sam nie wiem bo i na żywo ciężko zobaczyć te telewizory, które bym chciał.
 

jasssu

New member
A widziałeś 70 Philipsa? Chodzi o model 70PUS7304. Generalnie ten telewizor ma jeszcze wersje 75 calową - 7354. Ten ostatni jest na matrycy VA i kosztuje nieco ponad 6000 zł. Ale już 70 5,5 tys zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wybrałbym jednak 75".
Ile masz max kasy, bo na oleda 77" kasy nie wystarczy .
NA 75EP660 - kasy Ci wystarczy z całą pewnością.
 

wnuku21

New member
75pus7354 ma va i direct led, ale tańszy około 1k PLN Sony 8096 ma te same parametry. Budżet mogę rozciągnąć o te 500 złotych dla Sony (lub coś lepszego w tej cenie) lub ewentualnie poczekać na listopadowe wyprzedaże. Jedynie zastanawiam się czy ktoś kto widział więcej ekranów ode mnie jest w stanie zaproponować coś lepszego w tych pieniądzach.
P.s. z tymi oledami żartowałem. Wiadomo że mnie na to nie stać, chyba że faktycznie trafi się jakas MEGA okazja.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale widziałeś 75EP660 ?
Tu - kasy Ci wystarczy z całą pewnością i jeszcze reszta zostanie o ile skorzystasz z programu pilotażowego.
 
Do góry