75 cali - PUS8303/XG8596/XF9005

blasiak

New member
Witam,

przez kilka ostatnich godzin przekopałem się chyba przez wszystkie wątki poruszające temat ledowych TV 75 cali.
Zależy mi głównie na oglądaniu filmów/seriali w dzień i w nocy.
Brak bezpośredniego światła padającego na TV. Kąty widzenia mało istotne. Ogólnie więc zależy mi na dobrej czerni i dużej jasności HDR.
Z tego co wyczytałem, PUS8303 jest najrozsądniejszą opcją jeśli chodzi o jakość/cenę. Kupując z innymi sprzętami w neonet, mógłby kosztować ok 7100zł.
Z drugiej strony jest XG8596 za ok 8300zł.
Który z tych dwóch polecacie bardziej? czy różnice są raczej subiektywne co do jakości obrazu?
Kolejnym pytaniem jest, czy warto dopłacić 2,5/3,5k i kupić XF9005, który jest jeszcze dostępny.
Jakość obrazu będzie znacząco lepsza?
Nie mogę też znaleźć informacji na temat LG SM9000, byłby mniej więcej w cenie XF9005, wiecie jak się prezentuje?

pozdrawiam
 

blasiak

New member
Wolałbym się zamknąć w granicach 8k, ale jeśli różnica pomiędzy tym co oferuje xg8596 a xf9005/sm9000 jest znaczna, to jestem w stanie ewentualnie dopłacić te 2,5k (czyli ostatecznie 10-11k).
Czy przy "normalnym" użytkowaniu xf9005 rzeczywiście będzie prezentował się dużo lepiej?
W sklepie już go pewnie nie zobaczę, ale rozumiem że porównanie na półce w Sony center xg85 do xg95 da podobne wrażenie?
 

blasiak

New member
Aha, i prosiłbym też o porównanie pus8303 i xg8596, różnica w cenie za jakie mogę je kupić to jakieś 1500zl, a z tego co widzę opinie są bardzo podobne. Czy w tym przypadku Sony jest warty różnicy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa modele to ta sama klasa.
Różnica jest większa niż 1500 zł
Bo Philips masz w pakiecie z Montażem, uchwytem, dostawą
Łącznie w gratisach masz 500 zł dodatkowo.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1cbdbec15
Porównując obydwa modele Philips wypada lepiej.
Wyraźnie większa wydajność ekranu, znacznie lepszy dźwięk, mniejszy pobór prądu, ambilight.
I różnica ceny, która nie pokrywa różnicy jakości.
 

blasiak

New member
Dzięki za info kiki.
Philipsa jeszcze nie widziałem, ale różnica w obrazie między xg85 a xf90/xg95 diametralna .. pewnie idzie się szybko przyzwyczaić jak dwa nie stoją obok siebie, ale już nie odzobacze tego co zobaczyłem w sklepie .. :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz dużo filmów w nocy rozpatruj tylko telewizory Direct Led Fald
i najlepiej na matrycy VA , chociaż najwyższa seria LG ze 100 strefami wygaszania też robi robotę. Telewizory z matrycą IPS i krawędziowym podświetlaniem odpuść sobie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwięcej stref ma TCL 75C7006 , masz 120 Hz, 128 stref, najwięcej aplikacji.
Cena specjalna dla niebieskich.
 

Piotrek W

New member
Xf9005 75 najlepszy direct Led va

Z tego testu wynika, że Samsung też VA i full array:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782

Zagłębiłem się trochę bardziej w ten test i patrząc po cyferkach wcale nie widać, żeby Samsung ustępował XF9005, na chyba w samym teście wypadł lepiej...

Podepnę się więc trochę pod temat bo na dniach będę coś zamawiał (trochę napalony byłem na XF9005). Co w końcu wziąć 75" do max 11 tys:

Samsung QE75Q70RA- jest w promo za 11 tys
Sony XF9005- jest za jakieś 10,6-11 tys
biorę jeszcze pod uwagę Sony XG 8596- 9 tys
i Philips PUS 8303 za 8 tys
ale te 2 ostatnie to chyba półka niżej i boję się czerni i jakości obrazu...

Wszystkie ceny powyzej są z ceneo (może Kiki miałby coś taniej).

Gdyby komuś się chciało czytać moje wymagania to opisywałem je tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/143705-75-cali-za-8-11-tys.html
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Z tego testu wynika, że Samsung też VA i full array:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-samsung-q70r/585/782

Zagłębiłem się trochę bardziej w ten test i patrząc po cyferkach wcale nie widać, żeby Samsung ustępował XF9005, na chyba w samym teście wypadł lepiej...

Podepnę się więc trochę pod temat bo na dniach będę coś zamawiał (trochę napalony byłem na XF9005). Co w końcu wziąć 75" do max 11 tys:

Samsung QE75Q70RA- jest w promo za 11 tys
Sony XF9005- jest za jakieś 10,6-11 tys
biorę jeszcze pod uwagę Sony XG 8596- 9 tys
i Philips PUS 8303 za 8 tys
ale te 2 ostatnie to chyba półka niżej i boję się czerni i jakości obrazu...

Wszystkie ceny powyzej są z ceneo (może Kiki miałby coś taniej).

Gdyby komuś się chciało czytać moje wymagania to opisywałem je tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/143705-75-cali-za-8-11-tys.html

Pomoże ktoś?
Jutro wybieram się na oglądanie i testowanie i chciałbym być wstępnie ukierunkowany...
Dzięki z góry za rady!

Piotrek
 

Piotrek W

New member
Z tych co podałeś xf9005 75 cal wybrałbym na twoim miejscu va direct Led

Samsung też VA i direct led.

Porównywał ktoś te TV? Który lepiej zagra?
W necie jak już są porównania to tegorocznego Sony XG9505 z Samsungiem Q70, ewentualnie zeszłoroczne Sony XF9005 i Samsung Q7DN.

Nie byłoby forum to człowiek poszedłby do sklepu, wybrał i się cieszył, a tak to się czyta i głupieje od ilości informacji:p
 

blasiak

New member
Nie jest produkowany, ale dalej dostępny. Xg95 dużo droższy.

Też się cały czas dalej zastanawiam nad xf90, q70 albo xg85..
Między xf90 a xg85 oczywiście różnica ogromna, zastanawia mnie jak wyglądają obok siebie xf90 i q70 ..
 

blasiak

New member
Przepraszam za ciągnięcie tematu dalej ale ..
Prawie zdecydowałem się na kupno 75" xf9005 (podobno ostatnie sztuki), ale cena xg9505 spadła do 13000 i jeśli wejdzie znowu promocja w media expert (chociaż pewności nie ma żadnej) to stanieje do ~11000.
Z tego co wyczytałem, to główne różnice na korzyść xg9505 są trzy:
- jasność hdr miejscowa wyższa o 250-300 nitów, ogólna o 120 nitów
- dużo lepszy procesor
- 4 porty HDMI 2.0 zamiast 2.

Na korzyść xf90 jest chyba tylko kontrast.

Teraz z jednej strony ta jasność mnie przekonuje, ale z drugiej obawiam się czekania, tak żeby się nie okazało że xf90 wyjdzie że sprzedaży totalnie, a xg9505 nie stanieje i będę musiał czekać z zakupem do świąt/nowego roku.

Czy ktoś miał porównanie dwóch tv koło siebie i jest w stanie stwierdzić czy różnice są rzeczywiście mocno zauważalne?

@Piotrek W, zdecydowałeś się na coś?
 

FanKosmosu

New member
Samsung nie obsługuje Dolby Vision, więc nie kupowałbym żadnego Samsunga droższego niż 2000 zł.

Co do różnicy pomiędzy Sony XF90 a Sony XG90, XG ma nowszą platformę sprzętową pod Android TV oraz obsługuje eARC. Moim zdaniem warto poczekać na zjazd cen za serię XG, bo zwyczajnie ten TV dłużej będzie dobrze obsługiwał sprawnie funkcje Smart TV z Android TV z uwagi na lepszy chipset Mediateka w środku.
 
Do góry