75 cali - PUS8303/XG8596/XF9005

Piotrek W

New member
blasiak, dopiero jestem na końcowym etapie reklamacji mojego starego Samsunga (w tym tygodniu najpóźniej dostanę zwrot części kasy), dokładam $ i jeszcze w tym tygodniu będę chciał kupić.
Cały czas sie jeszcze delikatnie waham, ale:
Najbardziej chyba chciałbym XF 9005
Oczywiście XG9505 będzie odrobinę lepszy, ale po pierwsze będąc w promocji dalej jest 2200 droższy (bez promocji 3 tys) więc raczej aż tak szybko się cena nie zrówna. Ja nie chcę czekać bo teraz przełożyłem do salonu starego samsunga 46" z innego pokoju i jest ŚREDNIO delikatnie mówiąc.
Bardzo poleciała teraz cena za Samsunga Q70- mozna wyrwać w cenie XF-a. W testach na RTINGS obraz wypada nie gorzej, żeby nie powiedzieć lepiej. Nie wiem czemu ten model nie jest mocniej polecany tutaj na forum.
Podjadę jeszcze w pierwszej połowie tego tygodnia do manufaktury w Łodzi i podpytam o jakieś promo na dodatkową gwarancję, bo tak jak pisałem gdzieś wcześniej- po przygodach z dwoma poprzednimi TV za 10tys+ nie chcę TV z 2-letnią gwarancją.

Dam znać rzecz jasna jak coś kupię.
 
Ostatnia edycja:

blasiak

New member
Dzięki za odpowiedzi Panowie.
O Q70 poczytałem trochę dodatkowo na zagranicznych forach i ludzie byli rozczarowani jasnością i efektem HDR - jak dla mnie to już odpada. Sony jednak robią robotę pod tym wzgledem.
Co do ceny, można było xg95 już wyrwać za 11700 (14000 że zniżka 16% w media expert). Teraz cena wyjściowa to 13000, więc jeśli znowu będzie promocja to cena się zrówna z xf90.
Pewnie kwestia czasu.
 

iceman81

New member
Cześć, chciałbym przyłączyć się w podobnym temacie.
Szukam TV 75 cali w okolicach 8000 zł. Oglądany w jasnym salonie w dzień lub wieczorem przy świetle. Obecny TV ma jasność chyba około 300 cd/m2 i przy ciemniejszych scenach kompletnie nic nie widać.
@kiki czy mogę liczyć na jakąś promocję od Ciebie?

Poniżej opis:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 42 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? max 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? -do południa świeci w stronę oglądającego, potem w stronę telewizora
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Panasonic 55AS640E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dużą jasność do oglądania w dzień
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Antena telewizji naziemnej i filmy HD z NAS
10. Jakie urządzenia? - MiBox przez Amplituner Marantz po HDMI
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - około 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą - raczej mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - seriale, filmy (NETFLIX i NAS)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16. Preferencje co do marki? - brak
17. Preferencje co do wielkości? - 75 cali
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 8000-8500 zł
19. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
20. Pomysły: Sony 75XG8596 (trochę powyżej budżetu) rozważałem też Philipsy ale jest sporo opinii (nie wiem czy prawdziwych) że matryca się kurzy od środka.
 
Ostatnia edycja:

iceman81

New member
Obydwa modele to ta sama klasa.
Różnica jest większa niż 1500 zł
Bo Philips masz w pakiecie z Montażem, uchwytem, dostawą
Łącznie w gratisach masz 500 zł dodatkowo.

Porównując obydwa modele Philips wypada lepiej.
Wyraźnie większa wydajność ekranu, znacznie lepszy dźwięk, mniejszy pobór prądu, ambilight.
I różnica ceny, która nie pokrywa różnicy jakości.

Czy w świetle tej wypowiedzi odnoszącej się do porównania PUS8303 i XG8596 można pokusić się o Philipsa? Szczególnie że jest w promocji za 7500
Wg testów HDTV ma sporo mniejszą jasność SDR 390 do 590 cd/m2

Sony XG9505 to już liga cenowa powyżej 10000
 
Ostatnia edycja:

iceman81

New member
Nie mogę edytować powyższego posta więc:
Aktualizacja ceny promocyjnej 75PUS8303 to 6700
Jasność sporo niższa od Sony ale cena to już 3200 różnicy.

Kiki czy masz może jakąś promocję na 75XG8596 (lub XG9505) dla niebieskich?
Bardzo bym prosił na priv
 

Piotrek W

New member
Cześć!
Wczoraj dotarł do mnie Sony XF9005 75" (zamówiony przedwczoraj).
Kupiłem w Sferis. Do tego mam opcję przedłużenia pełnej gwarancji Sony za 750 albo 1150 (różne warianty) z czego na pewno skorzystam.
Miałem poprzednio Samsunga JS8500, który jak na 4-letni TV miał niezłe parametry, ale do Sony naprawdę się nie umywa- treści HDR wyglądają super, obraz bardzo ładny. Póki co jeszcze nie kombinowałem z ustawieniami- tylko tryb obrazu zmieniłem na film- reszta przede mną.
Czerń super- mi nic więcej w tej materii nie trzeba. Bardzo delikatny clouding widac tylko w zupełnej ciemności i wtedy, kiedy na TV nie jest podawana żadna treść (np. w trakcie ładowania YT czy przełączania programu- troszkę to trwa, bo mam TV po module CAM). Jak już załaduje się obraz to czerń jest smolista i czarna.
Pewnie jak postawiłbym obok OLEDA to bym powiedział, że czerń nie jest super, ale że OLED obok nie stoi to stwierdzam: czerń jest super.
TV przyszedł wczoraj i nie miałem czasu się nim dłużej pobawić, ale juz teraz widzę kilka niuansów w sterowaniu czy przewodniku kanałów, które warto byłoby udoskonalić. Dodatkowo nie działa mi kino domowe po ARC (TV ma gniazda po drugiej stronie niż stary samsung i poprzedni kabel nie starcza. Uzyłem więc dłuższego, ale wiekowego i budżetowego kabla jaki gdzieś miałem w domu. Później doczytałem że ten kabel nie obsłuży ARC wiec czekam na nowy.

Bardzo polecam dla kogoś kto ma ok 10-11 tys na TV. Jak ktoś ma 13 to wiadomo- XG będzie lepszy. Dla mnie szybszy procek i trochę wyższa jasność nie rekompensują dodatkowych 2 tys zł.
Tak jak pisano wcześniej- XG8596 pod względem jakości obrazu wypada zauważalnie gorzej (porównywałem w sklepach).

Jeszcze jedno: TV fabrycznie nowy- wszystkie taśmy, folie, papiery, pudła itd. fabrycznie zapakowane więc chyba nie ma się co bać, że skoro model zeszłoroczny to dostaniemy jakiś zwrot czy model powystawowy.

Jeżeli ktoś miałby jakieś ustawienia dla tego modelu to będę bardzo wdzięczny za udostępnienie. Kiki, kiedyś w jakimś temacie pisałeś o podesłaniu komuś ustawień na PW. Mógłbym Cię poprosić o pomoc?

Pozdrawiam, Piotrek
 
Do góry