65 cali dylemat cenowy

Jarkowski83

New member
Witajcie. Planuję zakup tv. Pierwotnie miał być 55 cali, zobaczyłem w pracy 65 i się zauroczyłem
Im dłużej czytam w internecie, na forum, tym mniej wiem. Początkowo miało być 55 cali za ok 2.5k. Po lekturze forum, po zobaczeniu Samsunga 65 uznałem, że może warto dołożyć do 3,5k i kupić coś większego, bo przecież nie kupuje na rok tylko na kilka lat. I znowu czytanie, oglądanie i znów dylemat. Może dołożyć do 5k i kupić coś na 100hz? A może jeszcze trochę dołożyć i kupić coś naprawdę klasowego? A później moment zastanowienia i refleksja. Od maja do września czas spędzam na podwórku. Po co inwestować pieniądze, większe pieniądze w mebel, który będzie głównie zbierał kurz. Enyłej, może ktoś podpowie. Co kupić?
Pokój ok 30m2
Odległość od tv 3m
Dobrze oświetlony, południowy wschód
4 osoby oglądają, na wprost i delikatny kąt
Nc+, Netflix, HBOGO, PS3, ale głównie tv
Dźwięk z ampli
Obecnie Panasonic 42 całe, pójdzie do pokoju dzieciaka
Kusi Philips z ambi, nie mam pojęcia który. Czy 7303, 7304, 8303? 50hz czy 100hz? Ale czym się różni 7303 od 7304 to nie mam pojęcia. Wolałbym chyba matryce VA, ale jeśli ambilight, to czerń IPS i tak będzie lepsza niż bez ambi. Sam już nie wiem. Jeśli nie Philips, to co? Czy po przeskoczeniu z tv 6 letniego, budżetowego, zakup średniaka spowoduje uśmiech na twarzy czy raczej zawód?
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Opisałeś kliniczne objawy choroby sprzętowej. Witaj w klubie. Jako, że jesteś już uświadomiony, to napiszę jedynie, że Ambilight nie pomógł w przypadku matrycy ips. Niby namawiałbym na 8303 u kikiego za 5k, ale jak masz być tak wściekły jak ja (decyzja o zmianie na VA zapadła w miesiąc po kupnie ips) to może pomyśl o czymś innym.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
wydaje się że jednak któryś z tych Philipsów w tym roku to oni przodują jeśli chodzi o ceny więc to już kiki musi napisać jakie ma ceny bo na pewno ma taniej niż w sklepach
 

Jawosz

Member
Jako, że stoję przed identycznym dylematem dodam jeszcze jeden model pod rozwagę. LG 65SK8100. Jego przewagą jest to, że ma matryce 100HZ i ma Dolby Vision. Fakt ze to też IPS.
 

FanKosmosu

New member
Opisałeś kliniczne objawy choroby sprzętowej. Witaj w klubie. Jako, że jesteś już uświadomiony, to napiszę jedynie, że Ambilight nie pomógł w przypadku matrycy ips. Niby namawiałbym na 8303 u kikiego za 5k, ale jak masz być tak wściekły jak ja (decyzja o zmianie na VA zapadła w miesiąc po kupnie ips) to może pomyśl o czymś innym.

Oprawić i wkleić w ramkę. Wysłać KIKIEMU...
 

Jarkowski83

New member
Myślalem, że to że mną coś nie tak, ale widzę że to typowe objawy. Pomijając IPS vs VA, na przykładzie tych Philipsow, 8303 różni się od 7303 tylko matryca? 100 Hz vs 50hz? Jeśli tak, to czy dopłacenia 1000 PLN jest warte matrycy 100hz? W tym przypadku to 20% ceny. Zakładam, że w dzisiejszych czasach nie widać komety zamiast piłki w transmisjach sprtowych? Czy jednak widać?

Opisałeś kliniczne objawy choroby sprzętowej. Witaj w klubie. Jako, że jesteś już uświadomiony, to napiszę jedynie, że Ambilight nie pomógł w przypadku matrycy ips. Niby namawiałbym na 8303 u kikiego za 5k, ale jak masz być tak wściekły jak ja (decyzja o zmianie na VA zapadła w miesiąc po kupnie ips) to może pomyśl o czymś innym.

Na co ostatecznie wymieniłeś?
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
według mnie nie jest..ale to wszystko zależy od Ciebie czy chcesz wypasiony telewizor czy zwykły do odpalenia od czasu do czasu filmy , telewizję bo to nie tak że 50-60 matryca nie da się oglądać ale np sport będzie jednak trochę lepiej wyglądał w telewizorze z matrycą 100hz ale czy jesteś w stanie dołożyć taką kasę to musisz sam sobie odpowiedzieć.Ja bym nie dokładał
 

Jarkowski83

New member
Czasami zazdroszczę ludziom, którzy wchodzą do sklepu, wybierają model, który aktualnie jest dostępny w sklepie i zabierają go do domu ciesząc się, że mają nowy, duży tv.
Więc poproszę o podpowiedź.
Jaki tv 65 cali kupić w kwocie 3,5k, a jaki do 5k? Najlepsze modele do takich kwot.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
ja nie zazdroszczę bo jak ktoś nie widział matrycy 120hz to będzie mu wszystko jedno bo ta do sportu jest lepsza ale dla zwykłego zjadacza chleba wystarczy taki TCL EP680 lub jakiś Philips ale o ceny pytaj kikiego , ma czasem tańsze telewizory o kilka stówek a do 5 tysięcy to na pewno Samsung 65RU8002
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jarkowski83 - ale podaj proszę jakie masz warunki, potrzeby i oczekiwania.
Inaczej będziemy jedynie zgadywać.
Podaj proszę maila na PW to dostaniesz specjalny program pilotażowy "Piątka Loco"
Gdzie sam wybierasz cenę.
 

Jarkowski83

New member
Pokój ok 30m2
Odleglosc od TV ok 3m
Siedzimy w 4 osoby, na wprost i pod lekkim kątem
Pokój nasłoneczniony, okna na południowy wschód
TV docelowo ma wisieć
Jest ampli, nawiasem mówiąc, kupione u Was, tak że dźwięk nie tak bardzo istotny.
Oglądam nc+, Netflix, HBOGO, PS3, ale główni jedbak sport w tv. Piłka, tenis, snooker, żużel.
Potrzebuje: smart tv i ogólnie pojętą współpracę w sieci i z smartfonem, niezłej czerni i płynności, kusi Philips i jego Ambilight.
Mam nadzieję, że technologia poszła tak do przodu, że każdy kolejny tv będzie lepszy od obecnie posiadanego.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jeszcze nie wymieniłem, ale będzie to oled 804 w kwietniu 2020. Bo mam nadzieję, że trzyletni tv nie wyzionie jeszcze ducha.
 

Jarkowski83

New member
Ok, czyli 65 cali, 100Hz, multimedia muszę szykować ok 5-6k pln
Jeśli ma być 50Hz, to muszę zapłacić ok 3-4k pln.
To czego szukać? Jakie modele? Kiki, poratujesz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 65:
- Sony 65XF9005 za 5999 zł
- Philips 65PUS8303 za 4999 zł

- TCL 65DC760 za 3899 zł
- TCL 65X2 za 4599 zł
- Philips 65PUS7304 ten jest w programie pilotażowym w specjalnej cenie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips też jest w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz cenę i to z pakietem łącznie.
 

Jarkowski83

New member
Dobra, po herbacie. Dylematy, dylematy a na końcu żona musi zaakceptować :) Wybieramy 65pus7304, mam nadzieję, że będziemy zadowoleni. Dzięki wszystkim za rady, za wyjaśnienia, za opisanie choroby sprzętowej
Kiki, będziemy raczej w kontakcie
 

Jarkowski83

New member
A tak z ciekawości, bo widziałem już sprzeczne info. VA czy IPS? Ktoś chyba w temacie o 7304 pisał, że IPS na pewno, a wydaje mi się, że Kiki w innym temacie pisał o modelu 65-calowym, że VA. To jaka w końcu jest matryca?
 
Do góry