Tv lcd led hdr 55"

martinblack

New member
Odnośnie PHILIPSa - ambilight fantastyczny. Ale funkcje smart i obsługa zewnęrznych plików graficznych i filmowych to epoka lodowcowa - wolno wolno i brak kompatybilności
 

K_O_z_a

New member
Czyli jeżeli chce mieć matryce va i dobry obraz zostaje Sony xf9005, z zamulonym androidem bo do q70 czy q80 nie będę doplacal

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka
 

martinblack

New member
Powiem Ci na moim przykładzie. Mój syn ma TV HITACHI 1 roczny. Dla niego kluczowe był SMART i konsola - ogląda You Tuba i gra w gry i czasem Netflixa i filmy z USB. I powiem Ci tak. Na moim 10 letnim Sony po włożeniu PENa części plików nie obsługiwał , zdjęcia wczytywał wolno i przewijał wolno a net i streamery chodziły jak zombie. Na tym Hitachi wszystko śmiga bez zacięć i łyka wszystkie formaty. Ale uwaga - jakość obrazu nie jest tak dobra jak na ta na SONY. Ale porównanie - HITACHI ma 8 bitów / FULL HD / 50/60 Hz a Sony - 10 bitów / FULLHD / 100Hz. I powiem Ci tak Hitachi nic nie przycina nie ma smug i lagów - ale jakość obrazu jest gorsza.
 

martinblack

New member
KOza powiem Ci jedno - wybór jest bardzo trudny.

Moje zdanie jest takie.

Każdy producent ma serię najniższą średnią i dobrą
Mój 10 letni sony był piękny - super wykonany i miał dobre parametry, przyjechał, do prądu, plansze testowe i lekka kalibracja i grał super przez 10 lat ale SMART to było DNO.
Dostawał z dekodera lub odtwarzacza FULLHD i sam był FULLHD zatem nie było konwersji i było BOSKO. Teraz jest u mojej mamy i też gra super.

Obecnie żyjemy w czasach konsumpcjonizmu. Namacałem się tych telewizorów przynajmniej z 10. To wszystko to straszny chłam - masówa.
Obudowa trzeszczy i jest krzywa. Masz kupić pouzywać 3 lata góra 5 i wywalić aby ludzie mieli co robić.
Te diody używane do produkcji matryc (znajdziesz na internecie) są mizernej jakości.

Dodatkowo przy masowej produkcji nie ma już kontroli jakości jak kiedyś wedle zasady mniej a dobrze. Teraz jest szybko i więcej i więcej. Telewizory jadą kontenerami i czasem się trafia że na 10 sztuk co trzeci ma inną wersję softu.

Nie przejmuj się - nigdy nie wybierzesz idealnie.

Po prostu postaw sobie wytyczne jakie chcesz aby spełnił zobacz opinie ludzi
i nie trać na to czasu - bo nie warto.

Jeśli masz czas i chęci i jesteś pasjonatem - są produkty klasy PREMIUM ale to już inna kasa.

Są producenci stawiający na OBRAZ i jego jakość (Sony, TOSHIBA, PANASONIC) a są tacy którzy raczej idą w UNIWERSALNOŚĆ (Samsung, LG itp)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Archaon masz super Philipsa 55 PUS9104 w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam ustalasz końcową cenę.
W klasie Twoich potrzeb, możliwości lepszego obecnie nie kupisz.
Masz wszystko co potrzeba:
- Jakość
- Design wykonany przez Jensena
- wyposażenie
- możliwości
- multimedia.
- ambilight
- obsługa.
Do tego pakiet gratisów !
 

Archaon

New member
Dzięki za porady. Jest trochę ciekawych informacji, ale jeszcze mam trochę pytań i dodatkowe informacje.

1. Poczytałem jeszcze o OLEDach - jednak odpadają. Praktycznie każdy mówi, że po 2-3 latach się wypalają. U mnie będą miały na czym.
2. Apropos tego LEDa - też poczytałem i koniecznie musi to być Full-Array LED - więc najlepiej QLED
3. Dolby Vision jest dostępny nie tylko w topowych modelach, więc musi być
4. Pomierzyłem w pokoju, zerknąłem na kalkulator odległości i się waham, czy nie jednak 65" - jak ktoś ma coś dobrego do podrzucenia, to jakieś 65-ki bym sobie zobaczył
5. Dźwięk - nie wspomniałem, ale mam zestaw 5.1 Logitech Z906 - obsługuje DTS-a, ale czytałem, że może być problem z Dolby Atmos - jest mi to ktoś w stanie wyjaśnić ? Czy na tych głośnikach wyciągnę profit z Dolby Atmos ? (wypatrzyłem sobie jakiś TV i był ten format dźwięku - jak mogę te głośniki dostroić, to nie chciałbym się ograniczać tylko do DTS-a)
6. 4k jednak musi być

Teraz pytanie o tego Philipsa 55 PUS9104:
1. Gdzie mogę kupić i zobaczyć benchmark, opinie ? Bardzo mało informacji jest.
2. Zerknąłem na specyfikację i chciałbym rozwiać wątpliwości - jest napisane, że jest HDR, ale jaki ? Jak nie będzie Dolby Vision, to zaboli, a przynajmniej HDR10 musi być (teraz to już obstaję przy Dolby Vision) - chyba jest HDR10+
3. Jaki to typ podświetlenia LED ? EDGE czy FALD ? Gdzieś znalazłem, że EDGE - o ile wszystko mi się w tym telewizorze podoba, to EDGE to dramat. Szkoda. Ale przynajmniej zwróciło uwagę na Philipsy.
4. Jest DTS - super

Specyfikację znalazłem tu (trzeba dodać www - nie mogę jeszcze wklejać linków):
hdtv.com.pl/forum/philips/143145-zwyciezca-if-design-award-2019-czyli-ekskluzywny-telewizor-philips-55-pus9104-by-georg-jensen-tv.html

Chciałbym jeszcze ten telewizor, i ew. inne polecane, skonfrontować z tym, co ja sam znalazłem. Przyglądałem się telewizorom TCL. I natrafiłem między innymi na
hdtv.com.pl/forum/newsy/143758-qled-ultra-hd-tv-4k-tcl-x81-qled-hdr-dolby-vision-hdr10-android-tv.html

Seria X8 - mają się pojawić w listopadzie tego roku i kosztować 1500E - mogą nieznacznie przekroczyć mój budżet, ale chyba się zmieszczą w normie nawet jeśli chodzi o 65". Wychodzi na to, że mają to, czego potrzebuję - do tego to QLED-y ! Problemem jednak może być to Dolby Atmos.

Szkoda, że ten Philips to EDGE, bo już mi się spodobał.
Jak rozgryziemy ten temat, to mam nadzieję, że rozwieje niejedną wątpliwość przy wyborze TV.

Sam mam jeszcze starego LG, który już niedługo będzie obchodził 10-tą rocznicę. Jak wygląda kwestia dekodera w nowych TV ? Jeszcze nie zgłębiłem tematu, ale rozumiem, że jest wbudowany i nie potrzebuję pudła od dostawcy telewizji ?
 

Archaon

New member
Sporo było odpowiedzi, ale brakuje mi jeszcze informacji pod kątem tego co napisałem w ostatnim poście. Ktoś coś jeszcze może poradzić ?
 
Do góry