75 cali za 8-11 tys

Piotrek W

New member
Cześć!
Wiem, że takich tematów już kilka było. Sorry że postanowiłem założyć kolejny:)
Sporo czytałem i podpytywałem już wstępnie w innym temacie w którym opisywałem zmagania z Samsungiem, który mi się zepsuł, ale po kolei...:)
Miałem w 2015/2016 Philipsa 65"PS 9809, który był MEGA! Czernie, pełne podświetlenie, jakość obrazu i 4-stronny ambilight robiły mega robotę! Niestety TV po 3 miesiącach się zepsuł, serwis go nie naprawił i sklep zwrócił mi pieniądze.
Za te same pieniądze (Philipsa kupiłem wtedy w mega promocji z 12 na 10 tys) kupiłem Samsunga EU65 JS 8500. Obraz był niestety wyraźnie gorszy (mimo, że TV poszedł do profesjonalnej kalibracji), ale jakoś się przyzwyczaiłem. Na plus że się nie wieszał jak Philips... Teraz, po 3,5 roku TV się zepsuł i będę go zmieniał na coś innego. Poniżej troszkę odnośnie wymagań:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 18m2 z otwartą ścianą na jadalnię
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 na stałe, czasem 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? W miarę na wprost, czasem lekko z boku. Lubię też jeść przy stole i oglądać TV, a wtedy kąt to już jakieś 40% więc tak, kąty są istotne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - TV na ścianie wschodniej, od południa okno, ale nad oknem wybitka dachowa w w oknie rolety więc nie ma większego problemu
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 65" JS 8500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4k, niezły HDR, odświezanie co najmniej 100Hz, jako tako działający smart. Pewnie jeszcze kilka rzeczy o których nie wiem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: cyfrowy Polsat, Netflix, HBO GO, net po światłowodzie, telefon, w przyszłości pewnie konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kino domowe 5.1 z aktywnym subem i amp Onkyo TX686
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba matową, ale jakby ktoś przedstawił zalety jednej i drugiej to byłoby miło
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport (dużo), filmy, seriale, jakieś dokumenty. Sporo bajek dla dzieciaków
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? jeżeli chodzi o przeglądarkę to raczej nie, YT, eleven itd- raczej sporo
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola. Póki co zupełnie nie gramy w gry. W przyszłości moze trochę dzieciaki
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Ja popołudniami/ wieczorami. Reszta rodziny różnie- również od rana do południa
17. Preferencje co do wielkości? Zastanawiałem się nad dobrym 65" albo niezłym 75". Poczytałem trochę i 75 cali musi być (więcej już raczej nie)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kąty widzenia, brak szczegółów, przekłamania kolorów, słąbe czernie, zbyt nierównomierne podświetlenie i plamy na jednolitych tłach
19. Preferencje co do marki ? Sony/Philips/ Samsung. Moze LG...?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8-11 tys (w tej cenie chciałbym zmieścić przedłuzenie gwarancji, bo po przygodach z dwoma poprzednimi telewizorami chcę mieć dłużej spokojną głowę
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Samsunga miałem po kalibracji-dużej różnicy nie zauważyłem, ale trochę to pomogło. Pewnie zainteresuję się kalibracją i teraz

TV będę chciał kupić najpewniej gdzieś w II połowie września. Preferowana forma zakupu- 10-20 rat 0%, ale zakup za pełną kwotę od razu też jest OK. Chcę dokupić gwarancję, żeby mieć te 5 lat spokoju. Za TV chcę dać 8-11 tys (12 tylko jeżeli zobaczę dużą różnicę).

Rozglądając się po CENEO parę egzemplarzy wyskakuje:
SONY BRAVIA KD-75XF8596
SONY BRAVIA KD-75XG8596 (jaka jest różnica, poza ceną +1500?)
SONY BRAVIA KD-75XE9005
PHILIPS 75PUS8303 (czytając forum to chyba faworyt w dolnym zakresie cenowym dla moich wymagań)
SAMSUNG QE75Q60RA czytałem że to golas gorszy niż niezłe nie QLEDy
LG 75SM8610

Coś poza tym warto rozważyć?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i rady!
Chętnie doprecyzuję wymagania/ opis jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba.

Pozdrawiam, Piotrek
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie ma czegos takiego jak gwarancja na 5 lat tylko ubezpieczenie. To ogromna roznica, wiec przeczytaj OWU. Zazwyczaj za kazdy rok od zakupu płaca za nienaprawialnosc o 20% mniej. Zatem jesli znowu padnie za 3,5 roku to odzyskasz tylko 40%. Jak za 4 to 20%. Dlatego jak nie chcesz oleda to bierz 8303 a roznice zachowaj na kejny zakup za 3 lata... Jednak matryca IPS po VA moze cię doprowadzic do qrvicy. Przynajmniej ja tak mam.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ja na twoim miejscu bym kupił od kikiego 75 cal sony xf9005 lub poczekał jak stanieje i kupił xg9505 75 cal
 

Piotrek W

New member
Ja na twoim miejscu bym kupił od kikiego 75 cal sony xf9005 lub poczekał jak stanieje i kupił xg9505 75 cal

Ten XF9005 zaczyna wyjeżdżac poza budżet. Pytanie czy warto tyle dokładać?

Jakie są różnice pomiędzy tym XF9005 (10 tys z ekspozycji, 12 tys normalnie), a pozostałymi Sony z listy:
SONY BRAVIA KD-75XF8596 (8200-8500)
SONY BRAVIA KD-75XG8596 (9000)
SONY BRAVIA KD-75XE9005 (widzę że jest w jakiejś promocji za 9000)

Cały czas chodzi mi jeszcze po głowie ten Philips.
Samsung nie ma niczego rozsądnego w tych pieniądzach?

Będę wdzięczny za dalsze sugestie i podpowiedzi.
Piotrek
 

FanKosmosu

New member
Ten XF9005 zaczyna wyjeżdżac poza budżet. Pytanie czy warto tyle dokładać?

Jakie są różnice pomiędzy tym XF9005 (10 tys z ekspozycji, 12 tys normalnie), a pozostałymi Sony z listy:
SONY BRAVIA KD-75XF8596 (8200-8500)
SONY BRAVIA KD-75XG8596 (9000)
SONY BRAVIA KD-75XE9005 (widzę że jest w jakiejś promocji za 9000)

Cały czas chodzi mi jeszcze po głowie ten Philips.
Samsung nie ma niczego rozsądnego w tych pieniądzach?

Będę wdzięczny za dalsze sugestie i podpowiedzi.
Piotrek

Sony XE to telewizor sprzed 3 lat. Zapomnij. Sony XF 75 i 85 to IPS w 75", więc odpuść sobie. Tak samo z XG85...olej ten TV.

XE to seria z 2017
XF to seria z 2018
XG to seria z 2019 na nowych, lepszych bebechach.

Poczekaj na spadek cen za Sony XG9505 w 75". Jest to wysokiej klasy TV z panelem VA i pełnym podświetleniem strefowym FALD. Dolby Vision też ma. Ma też nareszcie dobrego pilota, co działa na bluetooth a nie na podczerwień.
 
Ostatnia edycja:

Piotrek W

New member
Dzięki panowie za rady i rozjaśnienie tematu.
Wiadomo, że XG9505 byłby super, ale to niestety nie mój budżet- celuję w max 10-11tys, a ten z jakimś dodatkowym ubezpieczeniem wyszedłby z 16 z plusem:( Nie chcę aż tyle wywalić na telewizor.
Nie mogę sobie też raczej pozwolić, żeby czekać aż stanieje, bo nawet jak stanieje to nie prędko i nie o kilka tysięcy.

Ja na twoim miejscu bym kupił od kikiego 75 cal sony xf9005 lub poczekał jak stanieje i kupił xg9505 75 cal

Ten XF jakby był wart swojej ceny może bym rozważył, ale widzę że nie ma ich już prawie w sklepach.
Za 12 widzę, że jest jeszcze SAMSUNG QE75Q70RA (w sumie też trochę poza budzetem).
Nie jest łatwo wybrać coś dobrego w rozsądnych pieniądzach:(

KIKI, daj znać co z powyższych mógłbyś mi zaproponować i w jakiej kasie.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony XG najlepsza oferta jest w programie pilotażowym dla niebieskich członków forum .

Piotrek napisz proszę na PW to Ci podam szczegóły oferty.
 

FanKosmosu

New member
Dzięki panowie za rady i rozjaśnienie tematu.
Wiadomo, że XG9505 byłby super, ale to niestety nie mój budżet- celuję w max 10-11tys, (...)
Nie mogę sobie też raczej pozwolić, żeby czekać aż stanieje, bo nawet jak stanieje to nie prędko i nie o kilka tysięcy.

Telewizory tanieją od premiery w ciągu roku o ok. 40-50%. Ten Sony XG95 75" będzie w maju 2020 r. za 8.000. Stanieje o 7-8 tysięcy złotych. Tak samo było z XF9005 w 75", który startował w maju 2018 za 17999, a skończył za 9999-10.499 w maju 2019.

Obecnie, minimum do listopada 2019 (Black Friday!) nie warto kupować żadnego telewizora, bo albo dostaniesz "pułkownika" niesprzedanego przez 15 miesięcy albo przepłacisz 40%, czyli w przypadku dużych telewizorów dasz się zrobić handlarzom na 5-10 tysięcy w plecy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę opisujesz coś o czym nie masz zielonego pojęcia.
Kto na telewizorze w dowolnym kraju na świecie , który kosztuje 20 tys zarabia 10000 zł ???
Siejesz zamęt i opisujesz banialuki.
Jestem w branży 35 lat więc wiem o czym piszę !

Dla niebieskich na nowości jest specjalny program pilotażowy.
 
Do góry