3 pytania o qled, nanocell

manieksl

New member
Witam, mam 3 konkretne pytania o te technologie:
1. która z tych technologii jest lepsza? Chciałbym tu poznać subiektywną opinie osób, które miały możliwość zetknięcia się z telewizorami na żywo (w podobnych warunkach oświetlenia)

2. czy podświetlanie matryc działa podobnie jak w starszych telewizorach LED? (tj chodzi mi o nierówność podświetlania i plamy na ekranie przy wyświetlaniu jasnego tła)
3. czy Sony ma jakieś modele w podobnej technologii? Czy może nie bawią się jednak w półśrodki i poszli w OLED?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
1. Technologia ta sama, inna nazwa.
2. To jest cały czas LED (W LCD był jeszcze CCFL) a wymienione potencjalne wady zależą od konkretnego egzemplarza.
3. Nielicząc FLAD nie ma.
 

FanKosmosu

New member
Z punktu widzenia najnowszej techniki, zarówno obecnej (telewizory OLED), jak i nadchodzącej w latach 2021-2023 (mini/micro LED, pokrycie 100% przestrzeni kolorów REC2020), obie technologie, zarówno NANOCELL od LG oraz QLED od Samsunga są...do bani i nie warto w 2019/2020 ich kupować, a już na pewno w cenach popremierowych, które mamy teraz. Jeśli już chcesz mieć ich przestarzałe telewizory LCD, to poczekaj do późnej wiosny 2020 r. i kup je 50% taniej niż teraz na wyprzedażach rocznika modelowego 2019 (serie SMxx od LG oraz QxxRAT od Samsunga).

Jeśli chodzi bo Samsunga, to ta firma w ogóle ma brzydki zwyczaj POGARSZANIA swoich telewizorów z roku na rok. SZOK? Proszę porównać np. MU7000 z 2017 r. do NU7000 z 2018 r., albo NU8000 z 2018 r. do RU8000 z 2019 r.! Albo QLED z 2018 r. do QLED z 2019 r., w których wykastrowano przestrzeń kolorów! Jest to zwykłe oszukiwanie klientów.
 
Ostatnia edycja:

manieksl

New member
dzięki za odpowiedź. W sumie to na 99,9% będzie to OLED. Te tzw wypalanie obrazu, powidoki...podchodziłem do tego dość sceptycznie, jako propaganda samsunga...Niestety, jakiś czas temu używałem nawigacji w telefonie samsunga galaxy s8 i po 2 godzinach pojawiły mi się powidoki...na szczęście, zniknęły kolejnego dnia, zapaliło mi to żółte światło w głowie, stąd pojawiła się myśl, a może na OLED za wcześnie? Jednak krótka wizyta w mediamarkt i rzucenie okiem na obrazy oled i qled rozwiała mi wszelkie wątpliwości. Aktualnie posiadam samsunga model (o ile dobrze pamiętam) 55... 6750 i strasznie irytuje mnie nierówne podświetlenie matrycy i plamy na jasnym tle. Zareklamowałem to w ramach gwarancji, serwisant powiedział, że tego się nie pozbędę, wymienili mi jednak matrycę, plamy pojawiły się od razu ale w innych miejscach.... btw: kiedyś, gdy pojawiały się pierwsze LCD to "propaganda kineskopowców" głosiła, że LCD się wypala i są problemy z martwymi pixelami....życie pokazało jednak, że strach ma wielkie oczy
 

Eleonor

Member
kiki o co chodzi z tym :

,,Na zakup Oledów będzie nowy program.
Sam możesz zdecydować jaka będzie cena zakupu.
Będą cztery programy do wyboru - jaka obniżkę wybierasz .
Wkrótce informacja.,,

Kiedy info na ten temat ?
 
Do góry