49"-55" dla syna

Tygrysekk

New member
Witam. Chciałbym synowi kupić na urodziny TV. Póki co pod bajki i jakieś programy, a za jakiś czas dojdzie konsola lub komputer, który na czas grania byłby podłączany do TV.
Zawsze staram się kupować dobre produkty, nawet jeśli muszę odłożyć zakup w czasie i dozbierać pieniążków. Nie wiem więc czy w założonym budżecie kupię dobry jakościowo TV.
Proszę o pomoc



1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m, ale do grania można bliżej
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? może stać na komodzie może będzie wisiał tego jeszcze nie wiem
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest od wschodu, tv ustawiony będzie bokiem do okien
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma Panasonica
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? playstation i może soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? różnie
17. Preferencje co do wielkości? minimum 49 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19. Preferencje co do marki ? liczy się udany model a nie marka jako ogół
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000 +-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak bajko to rozumiem, że jeszcze młoda osoba.
Brałby zdecydowanie do tej odległości 55" i to z wyposażenie bo młody szybko to ogranie i jeszcze Ciebie poduczy.

- TCL 55DP660 za 1799 zł
- Philips 55PUS 6703 za 1950
- TCL 55C7026 za 2199 zł ( ten jako nr 1 zdecydowanie)
 

Tygrysekk

New member
Jak bajko to rozumiem, że jeszcze młoda osoba.
9 latek



Brałby zdecydowanie do tej odległości 55" i to z wyposażenie bo młody szybko to ogranie i jeszcze Ciebie poduczy.

- TCL 55DP660 za 1799 zł
- Philips 55PUS 6703 za 1950
- TCL 55C7026 za 2199 zł ( ten jako nr 1 zdecydowanie)

Wiem, pisałem, że producent nie ma aż takiego znaczenia, ale żeby od razu Chińczyk (wiem, reszta też jest robiona w Chinach, Tajwanie, itp. ale jednak).
[FONT=&quot]Czy czas reakcji w połączeniu z 60Hz matryca nie będzie problemem przy sporcie i graniu [/FONT]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma żadnych problemów z płynnością.
Telewizory wszystkie w całości produkowane są w Polsce.
Do tych potrzeb i możliwości multimedialnych i serfowania w internecie są najlepsze. TCL c70 to nr 1 LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tylko jak dzieciak będzie się chwalił prezentem przed kolegami, upewnij się, że koledzy (nauczeni przez rodziców) nie będą otwierać oczu na firmę, a raczej popularność marki TLC, co zresztą sam zauważyłeś u siebie.
Dla dzieci w tym wieku wiele rzeczy ma znaczenie, niech ma od A do Z pełne zadowolenie.
 

Tygrysekk

New member
To jeszcze takie pytanie:
Ile by trzeba dorzucić pieniążków, aby zobaczyć wyraźną różnicę w jakości obrazu? (pomijam dorzucenie drugie tyle do Oleda od LG).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze 1000 zł - Philips 49PUS8303 za 3 tyś zł.
Ale uwierz dla syna te co podałem będą rewelacyjne.
Nie musisz dopłacać.
 

Tygrysekk

New member
Rozumiem. Te pierwsze podane przez Ciebie propozycje są bardzo fajne, jednak obawiam się tych 60Hz w dodatku w TCL nie ma upłynniacza obrazu.
Młody odpali Fifę albo za chwilę zacznie oglądać mecze w TV i nie chcę żeby była lipa.


Co sądzicie jeszcze o UE55NU7452 lub UE55NU7172?
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
NIE ZASTANAWIAJ SIĘ - Philips 49PUS8303 - OBRAZ NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE: PŁYNNOŚĆ RUCHU, KOLORY, SZCZEGÓŁOWOŚĆ OBRAZU ...
 

Jam Nius

piszę
Tyle że 100 Hz do grania na konsoli i tak nic nie daje bo konsola wysyła max w 60Hz sygnał, nie mówiąc już, że dużo gier jest w 30 klatkach na sekundę co oznacza, że wystarcza 30Hz. Włączając upłynniacz TV zwiększa się opóźnienie, tzw input lag.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie tak.
Do grania nie działa 100Hz.
A ile % szacujesz do grania a ile do filmów ?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tyle że 100 Hz do grania na konsoli i tak nic nie daje bo konsola wysyła max w 60Hz sygnał, nie mówiąc już, że dużo gier jest w 30 klatkach na sekundę co oznacza, że wystarcza 30Hz. Włączając upłynniacz TV zwiększa się opóźnienie, tzw input lag.
Poza Samsungami z dedykowanym trybem gier, który z upłynniaczem ma mniejszy lag niż większość TV bez ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego, że przy wyborze trybu GRa wszystkie polepszacze są wyłączone, aby był jak najmniejszy input lag.
 
Do góry