Sony xf9005 czy warto?

tomulus

New member
Jak poprzednik, Xf9005 bardzo dobry obraz ( kiepski dźwięk, pilot padaka, android hmmm ostatni raz) - choć nie wiem czy drugi raz bym go kupil widząc jakie w tej chwili są ceny lg B8 czy C8.
 

Audio_33

New member
1. Pomieszczanie w którym ma stać telewizor: około 25m2
2.Jak słońce świeci w pokoju? okna na południe i na zachód
3.Preferowana technologia: VA
4. Matryca błyszcząca czy matowa? bez różnicy
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?2,5- 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 50'' tx700e
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dek Evobox, Xbox One, W przyszłości dek 4k.
9. Wifi: tak
10. Czego nie lubisz w telewizorach? ,,szarej'' czerni, wypalenia matrycy.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4 godzin
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie, chyba że w tv leci mecz ale 1,5 godz.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? mecze, seriale (netflix), filmy blu ray, filmy 4k youtube
14. Czy zamierzasz serfować po Internecie? jedynie yutube
15. Preferencje co do marki? Sony, Philips, Lg
16. Preferencje co do wielkości? 65"
17. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? raczej wieczorem, W weekend w dzień.
18. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 - 6500 zł
19. BT – bez różnicy

Zależy mi na dobrej czerni, wielkości 65'' gdyż mając 50'' różnica pomiędzy 55'' jest niewielka. Matryca 120 Hz, Direct Led, odtwarzanie DTS.
 
Ja postanowiłem przejść z Plazmy 50ST50 na ten model. Jak większość miałem obawy czy sprosta oczekiwaniom i zastąpi plazmę i się nie rozczarowałem, obraz jest super, to co mnie urzekło to nie jakość 4k której byłem świadom ale jakość pełnego Full HD którą czasami trudno odróżnić od 4k. Udało mi się kupić ten TV w 65 calach w fajnej promocji RTVEURO pod koniec marca dzięki której tv wyjdzie mnie 4500zł !!!. jedyny minus to kąty w tym TV ale jako zorientowany byłem tego problemu świadom.
Co do oleda, sam na niego "chorowałem", jakość obrazu którą generuję jest bezdyskusyjna to co mnie powstrzymało przed inwestycją w niego co bądź sporej sumy to możliwość powstania powidoków i zostania z problemem , na razie ponoć LG wymienia takie TV ale co gdy skończy się gwarancja, myślę że wylewanie złości na forach na wypalone oledy dopiero się zacznie.
Zakup dzisiaj LCD to nie wyrok.
 

lll

New member
Przed zakupem tego modelu powstrzymuje mnie, niemożliwe do wyłączenia, PWM, czyli "migotanie dla zmniejszenia jasności ekranu" (zakres od 40% do 1%). Co o tym sądzą użytkownicy tego modelu, czy zauważają i denerwuje ich ta cecha?
 

lll

New member
Pytam na podstawie komentarza kupującego z Ceneo. Niezbyt to wiarygodne źródło, ale przedmiotowy komentarz i odpowiedzi na niego, wydają się rzeczowe.
https://www.ceneo.pl/60358020#tab=reviews_scroll
Komentarz ostatni na pierwszej stronie (lub inaczej, pierwszy od dołu) niejakiego Wojciecha, plus 4 komentarze w odpowiedzi, zdające się potwierdzać tą cechę.
 

vtracer20

New member
ja swój kupiłem 3 lata temu to cenowo OLED był bardzo drogi za 55cal. No to kupiłem najlepszy LED.

Jeśli teraz bym kupował nowy tv to bym kupił OLED. xf9005 ma ładny obraz, nawet ojciec kupił 75cal tego modelu jest bardzo zadowolony.
 

floron777

New member
Telewizor SAMSUNG QLED QE55Q6FN Kiki czy to dobry telewizor do normalnego użytku czasem gry, filmy. Bo już zgupialem kiedyś łatwiej było kupić dobry tv w danej cenie a teraz zawrót głowy.
Jaka cena za ten tv u ciebie dla niebieskich 😊
 

Audio_33

New member
Pytam na podstawie komentarza kupującego z Ceneo. Niezbyt to wiarygodne źródło, ale przedmiotowy komentarz i odpowiedzi na niego, wydają się rzeczowe.
https://www.ceneo.pl/60358020#tab=reviews_scroll
Komentarz ostatni na pierwszej stronie (lub inaczej, pierwszy od dołu) niejakiego Wojciecha, plus 4 komentarze w odpowiedzi, zdające się potwierdzać tą cechę.

W sumie na tyle komentarzy tylko jeden pechowiec wspomina o tym migotaniu. Więc ciężko stwierdzić tak naprawdę jak to jest.
 
Jeżeli brać pod uwagę testy i rankingi to Sony XF ma bardzo dobre opinie i plasuje się w czołówce LCD w swojej kategorii cenowej. Ja właśnie w ten sposób wybrałem ten TV a i oczekiwania miałem wysokie. Oczywiście wszystkich nie spełnił bo musiał bym wydać na TV powyżej 10 000zł a to nie na moje możliwości. Jeszcze go można kupić za 6000 zł w wersji 65 a następca który tak naprawdę niczego nowego nie wnosi będzie w tej cenie pewnie dopiero za rok. Wydaje mi się również że producenci odpuszczają pomału technologię LCD na rzecz technologi Oled, i słusznie może za 2 lata zakup oleda nie będzie miał takiego ryzyka i obaw o wypalenia co teraz. Ja nie zamierzam czekać tyle, wolałem teraz kupić dobry LCD i cieszyć się fajnym obrazem za rozsądną kwotę a za jakiś czas kupić większego Oleda.
 
Do góry