Sony xf9005 czy warto?

A czy zauważyłeś ,,migotanie'' o którym było tu wspomniane w swoim tv?

Jeśli to do mnie to ja migotania nie zauważyłem

Chciałbym tu jeszcze zwrócić uwagę osobom którym zależy na dźwięku DTS HD i DD TRUE HD przesyłanym z TV po przez HDMI ARC (kanał zwrotny AUDIO), np. po przez podpięcie dysku do TV i próbie odtworzenia filmu z taką ścieżką, tutaj niestety trzeba zakupić osobne urządzenie - boxa lub czekać na TV z HDMI 2.1
 
@slawek
a jak z czernią w tym tv? Napisy na czarnym tle mocno rozświetlają obraz?

Czerń bardzo dobra, choć nie mam porównania do innych LCD, ale biorąc pod uwagę obecność fald i ogrom komentarzy pozytywnych to raczej ciężko o coś lepszego w tej cenie, co do napisów to też miałem obawy ale tutaj jest bardzo dobrze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 65":
- Philips 65PUS6703 za 3099 zł
- TCL 65 C70 za 3399 zł
- Philips 65PUS7303 za 3599 zł
- TCL 65 P6046 za 3199 zł
- Samsung 65NU8042 za 4599 zł - czyli za dopłatą.
- TCL 65DC760 za 3899 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 3999 zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Audio33 - Samsung ale 65NU8042 . Faktycznie nie czyta AVi i nie działa DTS.
I masz wówczas duży problem.
 

Audio_33

New member
Kiki czy oprócz kalibracji sprawdzacie matryce na okoliczność niepożądanych zjawisk takich jak clouding ,opisane tutaj migotanie tv, martwe piksele?
 

lll

New member
Z tego co wiem, każdy sprzedawany poprzez forum telewizor zostaje poddany szczegółowym oględzinom i kilkugodzinnym testom przy pomocy nowoczesnych, specjalistycznych urządzeń, zespół techników bada szczegółowo matrycę pod kątem występowania martwych pikseli, a na końcu zbiera się komisja stwierdzająca charakter i zakres cloudingu, przez pryzmat jego dopuszczenia do sprzedaży. Większość telewizorów zostaje niestety odrzucona, a sprzedawca dzierżawi kolejne wielkopowierzchniowe magazyny na przechowywanie tego sprzętu (jest on wypożyczany na turnieje e-sportowe).
 

Audio_33

New member
Witam w tygodniu przyjechał zamówiony Sony xf9005 65''. (kupiony od kiki'ego). Pierwsze wrażenia? Już sam karton ogromy w porównaniu do poprzedniego 50'' Panasonica. Po wyjęciu z kartonu zamontowaniu nóżek i uruchomieniu wrażenia jak najbardziej na duży plus. (oczywiście z braku czasu w tyg. włączyłem kilka filmików 4k na youtube (wieczorem bo kalibracja jest na warunki ciemnego pokoju) i szczęka mi opadła. Kolory wyraziste, jasne słońce powoduje że mruży się oczy. W weekend będę już na poważnie ogarniał ten tv. i pewnie więcej coś napiszę. A i napisy na czarny, tle nawet nie tak bardzo rozjaśniają obraz.
 
Do góry