TV 55 zdecydowanie kupię. Prośba o pomoc w wyborze konkretnego modelu

Bonifac

New member
Dobry, się przywitam ładnie na początek ze wszystkimi użytkownikami forum :)

W skrócie: w kwestii telewizorów jestem kompletnym nowicjuszem :D Lata nie używałem żadnego. Poczytałem internet, forum HDTV i dostałem kociego rozumu :(

Niżej wypełniłem kwestionariusz, bo widze że to w dobrymzwyczaju jest :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobrą czerń, wyraźne kolory, wi fi, HDR
7. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? wi-fi, PC
8. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
9. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
10. Czy zamierzasz grać w gry? Tak, choć sporadycznie
11. Preferencje co do marki? Nie
12. Preferencje co do wielkości? 55"
13. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem, nocą
14. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500-5000 zł

Niestety nie mam możliwości obejrzeć na żywo wszystkich telewizorów :( Na podstawie tego co widziałem na żywo, rzuciło mi się w oczy że Samsungi strasznie walą kolorami w porównaniu do innych TV - LG, Sony i Philips. Ale kto wie, jak było ustawione poszczególne modele i jaki był materiał źródłowy :(

W największym skrócie: rozmiar 55 (większy nie wchodzi w grę), dobra czerń, przyzwoite kolory, TV do filmów i sporadycznego pogrania np. w Tekkena :D (źródło PC). Aaa i jeszcze jedna rzecz, zdecydowanie bardziej mi się podobają tv z 2 nogami po bokach.

Mam dostęp do dwóch sklepów, TV, podzieliłem na 3 kategorie według cen, w pierwszą nazwaną STROP woałbym si nie ładować :D aż tyle mi się za TV nie chce płacić, chyba że są konkretne argumenty za :)

Pomóżcie proszę :)

STROP
Samsung QE55Q60
Samsung QE55Q8DN
Sony KD-55XG8096
Sony KD-55XF9005
Samsung QE55Q7FN


AKCEPTOWALNA CENA
Sony KD-55XF8577
Samsung QE55Q6FN
Sony KD-55XF8505
Panasonic TX-55FX780E

TANIO
Sony KD-55XF8596
LG 55SK8000PLB
Samsung UE55NU8002
Sony KD-55XF7596
 

darekgra

Member
Do twoich zastosowań i wymagań czerni to polecam ci jak najbardziej zainteresować się technologią OLED, w tej chwili za 5100 (można znaleźć taniej na rożnych promocjach ratalnych itp.) Oleda LG 55B8.
ze wszystkich wymienionych przez ciebie tv pod względem wyświetlanego obrazu LG B8 zapewni tz. "największy opad szczęki"
 
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
darekgra
zerknąłem, to jest ten model: LG OLED55B8PLA? Cena jest w tych najdroższych co wymieniłem :(

Ważna rzecz, nie jestem w PL, więc promocje w ojczyźnie mnie nie dotyczą ;) Ale widze że jest naprawdę mocno przeceniony względem pierwotnej ceny
 

darekgra

Member
Jeśli jesteś na zachodzie europy to powinieneś dostać go jeszcze taniej w przeliczeniu na PLN. chociaż cena 5100 za ten tv jest już dobra cenę.
tak to ten LG OLED55B8PLA z tym że w innych państwach kod literek po B8 może się różnic ale to ten sam tv tylko przeznaczenia na inne rynki.
 
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
Dziwne :D u mnie jest tak oznaczony jak podałem :D w przeliczeniu wychodzi na 5 400 równo ale jest gratis jeszcze, taki cudak:

iDance AC/DC TNT-3

co to w ogóle za ustrojstwo :D

Jak to jest z tymi OLED-ami? Czytam o wypalaniu i ograniczonej żywotności :/ Jak to się sprawuje przy szybkim ruchu? Chodzi mi o filmy i gry, sportu nie oglądam :D
 

darekgra

Member
Tak może być tak samo oznaczony... zależnie gdzie jesteś, teraz nie pamiętam ale kilka państ w EU ma też oznaczenie PLA , nie zdziw się jak zobaczysz Made In Poland, one są produkowane w Polsce w zakładach LG w Mławie.
Wypalenia temat rzeka lecz mocno wyolbrzymione. Pierwsze serie z 2016 roku faktycznie można było bardzo szybko wypalić lecz z roku na rok technologia jest udoskonalana poprzez kilka systemów zabezpieczających i problem jest coraz mniejszy. Dala oleda są groźne statyczne i jasne obrazy typu paski w programach informacyjnych lub hudy w grach.
ten dodatek to jakaś kolumna głośnikowa w pl wyceniane na ponad 1000 zł.


Co do dżwięku to stałem się "fanem" jbl Bar 5.1 ma to bardzo dobry stosunek jakości/mocy do ceny. Subem naprawdę można bardzo szybko (jeśli mieszkasz w bloku) zdenerwować sąsiadów.
 
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
Czytam reckę tego LG na HDTV :) Podoba mi się ;) i właśnie jestem po tym fragmencie o wypaleniach i żywotności ;) że to już raczej pieśń przeszłości ;)

Jak wspomniałem na początku tv będzie głownie do filmów, już mnie trochę zmęczyło używanie do tego celu monitora 32 cale ;) no i graficzny IPS to jednak nie to samo co TV ;) Dodatkowo na tv jest jakiś inny feeling w grach ;) A gram sporadycznie, raz na tydzień albo dwa siądę na 1-2 godziny i to wszystko

Co do suba, hmm jako nagłośnienia do kompa używam zestawu Yamahy z tym subem Yamaha NS-SW200, mieszkam w kamienicy, ale sąsiadów staram się nie wnerwiać, bo wiem jak to potrafi łupnąć ;)
 

darekgra

Member
Jeśli tak mało grasz a większość to filmy to wypaleniami w ogóle się nie przejmuj.
Ten bar5.1 potrafi łupnąć jeszcze mocniej :).
Poczytaj jeszcze o tym tv nawet na innych forach/testach, jest to naprawdę dobra opcja w twoim przypadku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele Oled
- LG 55B8 za 4799 zł
- Toshiba 55X98 za 4500 zł
- Philips 55Oled803 za 5399 zł Wszystkie z pakietem gratisów.
 

Bonifac

New member
kiki, czytałeś mój pierwszy wpis? W zasadzie chciałem wybrać coś z LCD, darekgra zwrócił moją uwagę na OLED-a LG. dodatkowo ceny z PL nie mają znaczenia, nie jestem w kraju ;)

Sam nie wiem teraz, test na HDTV wyglda super, ale to co się dzieje w komentarzach pod artykułem jakoś nie napawa optymizmem ;) A jestem dopiero przy listopadzie w czytaniu ;) Dziś to jeszcze postudiuję (przez Was mi zeszło do 2 w nocy wczoraj/dziasiaj). Sporo problemów tam zostało poruszone, głownie banding i nierównomierne podświetlenie. Kolejne co rzuca się w oczy, to że OLED nie wybacza jakości materiału źródłowego, ciekawym jak to wygląda z materiałem 1080p :/
 

darekgra

Member
W oled trzeba zwrócić uwagę na banding i czy niema zafarbu czasami konieczny zwrot i wymiana na drugą sztukę.(jeśli jesteś w EU to również przy zakupie przez internet masz minimum 14 dni na zwrot) Nierównomierne podświetlenie to durzy problem ale LCD. Z tym bandingiem jest często tak że widać go tylko na planszach testowych.
Jeśli zaczniesz studiować konkretne modele LCD to też znajdziesz dużo problemów.
Co do jakości materiału poprostu Oled może więcej dlatego przy słabym materiale pozostaje jeszcze zapas w jakości odbioru którą to pokazuje w dobrych materiałach.
O FHD się nie obawiaj tu większe znaczenie ma mały bitrate materiału.
Dobrze jak byś zobaczył na żywo te dwie technologie wtedy gwarantuje ci że większość twoich obaw zniknie.
Kiki nie ma czasu na czytanie całości, on sprzedaje więc musisz mu wybaczyć.
 
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
Co do Kikiego sie domyslilem ze tak to wyglada ;) dlatego sie nie unosze ;)

LG (nie wiem ktory model, bo nie zwracalem na to uwagi) widzialem w sklepie, to oczywiscie jest kosmos, jak sie widzi LCD w poblizu ;) Nie zwracalem uwagi bo cena mi sie wydawala z kosmosu, teraz to wyglada troche inaczej ;) Prejde sie jeszcze raz do sklepu i obadam to na miejscu. Tak, bede kupowal przez net, bo innej mozliwosci nie mam :D
 

darekgra

Member
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
Dzeiki za porade ;) wiecej na tv juz nie bede wydawal, ten LG to juz bedzie szalenstwo, bo naprawde malo uzywam a lata w ogole nie posiadalem :D

Mam sample z YT w 4K i 8K (Maroko) ale dzieki za link, popatrze
 
Do góry