TV 55 zdecydowanie kupię. Prośba o pomoc w wyborze konkretnego modelu

Bonifac

New member
A tak z innej mańki ;) bo z tego co czytałem, to ciągle się przewijało info, że telewizora się nie wyłącza całkiem. Ja go mam podłaczonego do listwy. Rozumiem że chodziło o to że po oglądaniu on sobie robi jakąś kalibrację, czy co tam ;) ale kiedy np. nie mam mnie cały dzień w domu, to trochę bez sensu chyba? I nie chodzi mi o oszczędzanie ;)
 

darekgra

Member
tak tv po przepracowanych 4 h robi krótką kompensację, trwa ona około 10 minut dlatego nie zaleca się wyłączania tv poprzez odcięcie zasilania. Po tym czasie może być wyłączony z zasilania
co tysiąc godzin wykonuje również kompensację trwającą ponad godzinę.
 

Bonifac

New member
Dobrze a jeszcze z innej beczki pytanie, komp podłączyłem kablem HDMI do zwykłego HDMI w tivi, hmm obraz leci ale żeby tv również miał dźwięk to na kompie muszę przestawić w ustawieniach dźwięku, żeby TV był Default jako źródło dźwięku a nie PC speakers :/ myślałem że to działa automatyczniew chwili kiedy dam klonuj obraz albo rozszerz pulpit na tv. Da się to jakoś inaczej?
 

darekgra

Member
Automatycznie to działa lecz tylko z urządzeniami typowo audio-video, przy podłączeniu komputera jest tak jak piszesz ręcznie. Chociaż kiedyś w laptopie miałem tak że jak raz ustawiłem to już puźniej laptop robił to automatycznie, a na stacjonarne niestety za każdym razem. Zależy to pewnie od sprzętu i oprogramowania/sterowników.
 

Bonifac

New member
hmmm :/ zaktualizowałem tivik do najnowszej wersji 04.10.36 (wcześniej było 04.10.35) i kurde wrrrrrrrrrrr na filmach które testowałem wcześniej nie było żadnych makrobloków w czarnym a teraz jakby zginęły przejścia tonalne i pojawiła się kaszana w czerniach (nie wszędzie ale mam 2 ewidentne przykłady, że wcześniej tak nie było :( ) da się jakoś wrócić do poprzedniej wersji softu?
 

Bonifac

New member
Nie potrafię tego dokładnie wytłumaczyć ale jestem jakoś strasznie przeciwny firmie JBL :)

Polka kupię w necie, więc gdyby się nie spodobał to oczywiście go zwrócę.
Pytam czy ktoś miał z nim osobiście do czynienia, póki co widziałem tylko jedną wideoreckę na YT (pozytywną) i mma do przeczytania parę testów.
 

Bonifac

New member
A na koniec i tk kupiłem jeszcze coś innego :) Sony BDV-N9200WL i jest radość, odpowiada wizualnie, dźwiękowo też, więc jest gitara ;) Dzięki wszystkim, którzy się udzielali w wątku :)
 

Piotrr.pizon

New member
Witam,
Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłącze się pod istniejący, zwłaszcza że autor rozważał zakup TV który i mi chodzi po głowie. A mianowicie:
Sony kd-55xf9005 na ten model jestem w zasadzie zdecydowany, oglądałem w MM i w Euro AGD cena 4699 zł, postanowiłem jeszcze poszperać w necie i znalazłem np. na morelach za 4099 zł natomiast jest to model Sony kd-55xf9005b i tu pojawia się moje pytanie. Co oznacza owa literka "b" próbowałem szukać, ale nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Różnica w cenie to ponad 10% więc chciałbym się dowiedzieć czy ten tańszy model z literką"b" jest produktem gorszym od oferowanego przez MM czy Euro AGD.

Pozdrawiam
 
Do góry