TV 55 zdecydowanie kupię. Prośba o pomoc w wyborze konkretnego modelu

Bonifac

New member
Dzięki panowie, dopiero teraz mogę coś napisać, cały dzień zawalony przez noicne czytanie, a teraz jeszcze koncert Mike'a Shinody :D W sumie nie miałem tyle na tivik wydawać ale w zasadzie jestem zdecydowany na tego LG ;) Jeszcze się przejdę obejrzeć na żywca i myślę że do końca tygodnia kupię :D i ciach babkę w piach ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jest droższy prawie o 1000 zł
LG 55C8 jest za 5699 zł
Panasonic za 6599 zł
 

Bonifac

New member
kiki, pisałem ż enie jestem w PL, aktualnie u mnie cena za Panasonic TX-55FZ800E jest identyczna jak za LG OLED55B8PLA. Recenzję Panasonica przeczytałem i dlatego rebus znowóż się zrobił
 

darekgra

Member
Jeśli cena jest taka sama jak C8 to faktycznie wprowadza to lekkie zamieszanie.
Pod względem wyświetlanego (procesing, odwzorowanie kolorów ich naturalnosc) obrazu lepiej wypada Panasonic, archaicznych OS tv w twoim wypadku zastąpisz boxem więc minus odpada.
Teraz LG coś pomieszało z aktualizacją (spadek jasności)
Pomiędzy C8 a FZ800 wybrał bym tego drugiego (w sumie to wybrałem).

Zapomniał że przeczytał posty. :)
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Kurcze możesz zdradzić gdzie ty mieszkasz że fz800 jest w cenie B8? Myślałem że dołożyłeś trochę grosza.
W tym wypadku to zdecydowanie tylko i wyłącznie FZ800.
B8 to półka niżej.
 
Ostatnia edycja:

Bonifac

New member
Ja pierdykam, tak to ja nigdy nie kupie TV :D

Wlasnie wrocilem ze sklepu :D na poczatku byl LG OLED55B8PLA

wczoraj mi namieszal Panasonic TX-55FZ800E

Po obaczeniu na zywo:
Panasonic pokazywal bardziej naturalny obraz, troche ciemniejszy niz LG, Obraz mimo podlej jakosci sampli ktore wzialem byl plynny, taki w porzadku ale nie robil jakiegos WOW. Minus za menusy, takie powolne i starodawne

LG
Wszystko wygladlo zdecydowanie zywiej i chodzilo zwawiej, obraz przesycony kolorami, ale najgorsze ze sprzedawca musial majstrowac z uplynniaczami, niektore sample bez tego byly nie do pryzjecia, ewidentnie bylo widac ze sie obraz tnie

I tu przchodzimy do najgorszego, juz mialem odejsc jak sie wmieszal mistrz od sony, z tematem ze Panasonic to nie jest TV :) i przyszedl z propozycja, hmm Bravia KD-55XE9305, oczywiscie tivik drozszy od LG i Panasonica o jakies 600 pln, ale twierdzil ze moze opuscic o te 150 pln

No i znowoz mnie czeka noc czytania :( madafaka wrrrrrrrrrrrr
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bierz panasa, nie sugeruj sie "opinia" sprzedawcow. U Ciebie w domu zapewne jest inne natezenie swiatla niz w sklepie, inne warunki oswietleniowe itp. Takze zapewne inaczej zaswieci Panas w domu niz w sklepie
 

darekgra

Member
Sony to android i tu moim zdaniem przegrywa.
System w panasie jest prosty ale działa wszystko tak jak należy i nie zauważyłem aby był wolny czy się wieszał.
Z tych tv pod względem wyświetlanego obrazu wygrywa Panasonic, nie jest on też ciemny zależy jak se go ustawisz.
 

Bonifac

New member
Dobra, nie ma że zniknąłem, tylko był sajgon i... trochę zdupcyłem jedną rzecz, bo było fajne promo, tylko że oczywiście zacząłem czytać recenzje, zgłebiać temat i promo zniknęło LOL.

Kolejna rzecz, hmm, zbudowałem makietę TV i wyszło na to, że zamiast 55 ma być 65 drugie LOL

Efekt jest ten, że, stanęło na LG OLED65B8PLA, bo zniżyli cenę do tych 7600, jakoś tak chyba w przeliczeniu będzie ;) Tivik przyjedzie w niedzielę, bo w cześniej nie będę miał do tego głowy ;)

No i teraz final mortal kombat odnośnie soundbaru, wybór mam ograniczony i rzekłbym dość mizerny, żeby nie predłużać, co wchodzi w grę (od najdroższej opcji)

Samsung HW-N850
Sony HT-ZF9
LG SK10Y
krótko słyszałem w sklepie i było to raczej do bani, kwestia przestrzeni i pewnie ustawień, ale nie zrobiło to na mnie wrażenia
JBL Bar 5.1
przeczytałem forum i recenzje, hmmm, nie zalezy mi na bsie który porusza budynki, imo nie o to chodzi, patent fajny z satelitami w zetawie, ale jestem zrazony do tej firmy, kiedys kupiłem słuchawki, niby że miały być super do telefonu, hmm, to był największy *************** jaki kupiłem, wyrzuciłem do kosza

YAMAHA YAS-408 MusicCast BAR 400
wprawdzie to tylko 2.1 ale do marki mam zaufanie :)

Zależy mi na tym żeby dźwięk był dobry we wszystkich okolicznościach, no może nie ma zbyt wielkich wymagań co do muzyki bo sb nie jest do tego ;) ale dźwięk z tv, filmów był ok

I jeszcze jedno pytanie co do podłączania, pytanie laika, bo nie kumam, ta yamaha ma tylko jedno HDMI, hmm, póki co do tv będzie podłączony praktycznie tylko komp a TV będzie działać z WI-FI.

Więc jeśli komp wepnę do TV i cokolwiek innego, a TV przypnę do soundbara, to dźwięk pójdzie: źródło -> TV -> soundbar, czy to tak nie działa?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Dobra, nie ma że zniknąłem, tylko był sajgon i... trochę zdupcyłem jedną rzecz, bo było fajne promo, tylko że oczywiście zacząłem czytać recenzje, zgłebiać temat i promo zniknęło LOL.

Kolejna rzecz, hmm, zbudowałem makietę TV i wyszło na to, że zamiast 55 ma być 65 drugie LOL

Efekt jest ten, że, stanęło na LG OLED65B8PLA, bo zniżyli cenę do tych 7600, jakoś tak chyba w przeliczeniu będzie ;) Tivik przyjedzie w niedzielę, bo w cześniej nie będę miał do tego głowy ;)

No i teraz final mortal kombat odnośnie soundbaru, wybór mam ograniczony i rzekłbym dość mizerny, żeby nie predłużać, co wchodzi w grę (od najdroższej opcji)

Samsung HW-N850
Sony HT-ZF9
LG SK10Y
krótko słyszałem w sklepie i było to raczej do bani, kwestia przestrzeni i pewnie ustawień, ale nie zrobiło to na mnie wrażenia
JBL Bar 5.1
przeczytałem forum i recenzje, hmmm, nie zalezy mi na bsie który porusza budynki, imo nie o to chodzi, patent fajny z satelitami w zetawie, ale jestem zrazony do tej firmy, kiedys kupiłem słuchawki, niby że miały być super do telefonu, hmm, to był największy *************** jaki kupiłem, wyrzuciłem do kosza

YAMAHA YAS-408 MusicCast BAR 400
wprawdzie to tylko 2.1 ale do marki mam zaufanie :)

Zależy mi na tym żeby dźwięk był dobry we wszystkich okolicznościach, no może nie ma zbyt wielkich wymagań co do muzyki bo sb nie jest do tego ;) ale dźwięk z tv, filmów był ok

I jeszcze jedno pytanie co do podłączania, pytanie laika, bo nie kumam, ta yamaha ma tylko jedno HDMI, hmm, póki co do tv będzie podłączony praktycznie tylko komp a TV będzie działać z WI-FI.

Więc jeśli komp wepnę do TV i cokolwiek innego, a TV przypnę do soundbara, to dźwięk pójdzie: źródło -> TV -> soundbar, czy to tak nie działa?


W mediamarkt 65b8 jest za 6900 zł.
 

Bonifac

New member
Jest miazaga :D tivikiem jestem zachwycony :D Nawet nie bede robil zadnych testow z planszami, podopalalem rozne filmy i gry z kompa. Wszystko wyglada super i nie bede z lupa sledzil czy jest jakis banding albo inne rzeczy, bo nic takiego nie zauwazylem a pare godzin wczoraj przegladalem rozne materialy :)

Teraz tylko nad dzwiekiem porzadnym musze pomyslec :)
 
Do góry