Zakup dwóch telewizorów LCD: 55" oraz 65"

dawid_wml

New member
Cześć,

planuję zakup dwóch telewizorów do dwóch pomieszczeń. Z racji tego, że na dobry telewizor OLED nie mam większej kwoty, dlatego wybór padł na telewizory LCD. Mógłby ktoś coś doradzić?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Pierwsze pomieszcznie: ok. 25m2, drugie pomieszcznie: ok. 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? W pierwszym pomieszczeniu: ok. 4,5m a w drugim ok. 3,5m. Dodam jeszcze tylko, że w pierwszym pomieszczeniu, przed telewizorem będzie stał stół z krzesłami, ale oczywiście teleiwzor będzie zawieszony wyżej niż stół. Docelowo, po przeciwnej stronie telewizora, będzie kanapa przy ścianie.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Przeważnie 2-3.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Telewizor w dwóch pomieszczeniach będzie wisiał.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna są na wschód. W pierwszym pomieszczeniu, telewizor będzie wisiał na ścianie południowej, ale tutaj chyba bez znaczenia, bo telewizor po lewej stronie będzie miał ścianę. W drugim pomieszczeniu, telewizor będzie wisiał na przeciwko okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak refleksów, dobre audio, wifi, równomierne podświetlenie, bez jakichś większych wymagań.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Kablówka, laptop, z czasem kino domowe.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok 5h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy/seriale, czasem sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola: Rzadko lub w ogóle.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Więcej wieczorami, w weekend zdarzy się pewnie w ciągu dnia.
17. Preferencje co do wielkości? W pierwszym pomieszczeniu, czyli tym większym planowałem 65 cali, natomiast w tym drugim, mniejszym 55 cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolny czas reakcji na działania użytkownika, tyou przełączanie programów, wyświetlanie menu, listy programów, itp.
19. Preferencje co do marki ? Brak.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 65 cali planowałem w okolicach 4500 zł, natomiast 55 cali w okolicach 3000 zł.

Nie bardzo się orientuję, ale poszukałem chwilę na forum i moje typy to, np.:

65 cali:
Samsung UE65NU8042
LG 65SK8100

55 cali:
Samsung 55NU8042
Lg 55SK8000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 65" do obydwóch pokoi:
- Samsung 65NU 8042 za 4599 zł
- Philips 65PUS8303 za 4999 zł
- TCL 65DC760 za 3999 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 3999 zł
-
 

dawid_wml

New member
O kurcze, faktycznie do tego mniejszego pokoju 65"? Jakoś tak ekstremalnie dużo mi się wydaje. O ile do tego większego pokoju, a właściwie aneksu, zdecydowanie akceptuję, tak do mniejszego to mam mieszane uczucia.
 
Do góry