TV 65'' do salonu (zdjęcia) do +-5000 - lista TV

mkp13

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 6,0 x 3,6 m + wybita ściana do kuchni
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,0 - 3,25 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? domowników 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? zdecydowanie na wprost, czasem na stojąco pod kątem ( choć TV będzie miał wieszak z regulacją)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? powieszony na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? orientacja TV i okna na zdjęciu (okno balkonowe skierowane na wschód, TV 6 metrów od okna, więc słońce nie będzie padało na TV)
7. Jaki masz obecnie telewizor? aktualnie w tej lokalizacji nie ma nic - w domu stare TV to Sony Bravia KDL 40ex50 oraz Philips 47PFL 6008
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepszy stosunek jakości do ceny + na pewno to 100 (120) Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka w bloku, bodajże netia + netflix + ncplus go tv oraz hbo go
10 .Jakie urządzenia? możliwe, że przyszłościowo XBOX, ale nie bierzmy tego pkt pod uwagę
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od pon do pt pewnie od ok.16 do 22, bo ktoś będzie przebywał, a jak się już jest to TV chodzi i go nie wyłączam więc ok.6h, w weekendy to w zależności od przebywania tzn. raz 12h, raz 0h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? raczej nie ma takich sytuacji, jeśli są to obraz jest dynamicnzy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy sport seriale programy rozrywkowe
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? jeżeli chodzi np o youtube to zdecydowanie tak + do tego aplikacje typu netlix hbo go ncplus go
15. Czy zamierzasz grać w gry - przyszłościowo możliwe, ale nie bierzmy tego pod uwagę
16. Preferencje co do marki? nie mam określonej preferencji - pod ankietą wypisałem modele, które według mnie są warte uwagi
17. Preferencje co do wielkości? 65''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? -
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? opisane w pkt. 11 mam nadzieję, że szczegółowo.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok. 5000 zł - chyba, że będzie trzeba minimalnie naciągnąć to przemyślę to kwestię
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? będzie to pierwszy TV, więc ciężko stwierdzić, stary philips w domu ma około 6 lat i moim zdaniem nadal działa zadawalająco
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak - youtube, przeglądarka, netflix, hbo go, ncplus go tv

Mam przygotowane jeszcze 4 zdjęcia, ale niestety nie mam możliwości ich dodania.

Chcę, aby TV był z 2018 roku (tj. aktualne serie a nie 2017)

Wiem, że długa lista TV, ale pewnie zaraz będziemy ją okrajać. Są to zebrane TV z moich obserwacji innych postów i poleceń np. ze sieciówek. Teraz czekam na Wasze opinie.

LG65SK8100 (8500 już przekracza budżet)

Samsung EU65NU8002/8042/8052 (czy coś lepszego się znajdzie?)

Sony KD-65XF8505 (8596 i 9005 już poza chyba zasięgiem finansowym)

Philips 65PUS8303
Philips 65PUS8602

Panasonic TX-65FX700E
Panasonic TX-65FX780E (wiem, że minimalnie przekracza budżet, ale może warto?)

Pytania + spostrzeżenia jakie mam:
1. Przede wszystkim jakie te TV mają matryce (gdzie to mogę znaleść - widziałem pewien link, ale mi zaginął)
2. W moim przypadku: Matryca IPS czy VA? :blagam:
3. Czy może polecacie jeszcze jakiś inny model TV? :grin:
4. Wasze opinie itp prosiłbym o poparcie jakimkolwiek zdaniem dlaczego ten a nie inny. Odpowiedź z samą nazwą modelu uważam za niezbyt wnoszącą zbyt dużo informacji do tematu.
5. Rzeczy, które powinnem wiedzieć na temat danego TV (np. nie odtwarza dzwięku z pendrive lub nie obsługuje HBO GO itp)

Liczę na Waszą pomoc w wyborze :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb jednak 75":
- LG 75ok 6500 za 5299 zł
- JVC 75VU10 za 5999 zł
- TCL 75C7006 za 4999 zł

- Philips 65PUS8303 za 4999 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
 

mkp13

New member
@kiki 75'' odpada, ponieważ niestety mi się nie zmieści taki wymiar TV. Dodatkowo będzie on oglądany głównie z ok 3,25 metra, więc też nie chciałbym przesadzić z rozmiarem, bo przeskok z 47 cali już jest duży i dodatkowo nie chce zmieniać koncepcji umeblowania.

Mimo wszystko do marki TLC i innych niż zaproponowane przeze mnie (cały przekrój najpopularniejszych marek) jakoś nie mam zaufania i wolałbym zostać przy tych "popularnych" dla zwykłego Kowalskiego markach.

Czy jesteś w stanie przesłać ceny modeli, które zaproponowałem?

Dodatkowo proszę jeszcze o informację czy na matrycy VA obraz z miejsca pomiędzy kuchnią a salonem będzie jeszcze do oglądania czy mimo wszystko lepiej iść w IPS z dobrą czernią i np podświetlić ścianę za TV (lub iść w philipsa). Jak ambilight może prezentować się na takiej ścianie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL to nr 3 na świecie.
Wyżej niż Sony, Panasonic, Toshiba, Sharp , a wkrótce może być Nr 2.
Więc standing rośnie.

Ale nic na siłę.
Philips 65 ogranie wszystko co potrzebujesz.
Ambilight na tej ścianie będzie wyglądał imponująco.
 

mkp13

New member
Ciekawy temat i człowiek nawet nie wiedział o takim podziale rynku. Samsung, LG, TCL, Sony, Hisence, Skyworth, Toshiba, Panasonic, Sharp ... Naprawdę ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, choć można by też porównać rynek TV do rynku motoryzacyjnego tzn. duży producent nie równa się najlepszy producent.

Właśnie zostajemy przy 65 calach :) Czekam na pozostałe ceny TV (oraz informację jaki pakiet zawierają).

Czy ktoś z użytkowników jakiegoś TV z listy z pierwszego postu jest się w stanie wypowiedzieć na temat ich użytkowania?

Czy ktoś udzieliłby odpowiedzi na ostatnie pytanie "Dodatkowo proszę jeszcze o informację czy na matrycy VA obraz z miejsca pomiędzy kuchnią a salonem będzie jeszcze do oglądania (kąty,kąty,kąty...) czy mimo wszystko lepiej iść w IPS z dobrą czernią i np podświetlić ścianę za TV (lub iść w philipsa)."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nikt nigdy nie napisał, że = najlepszy !

Do 5 tyś :
Philips 65PUS8303 - kalibracja profesjonalna gratis
Wtyczki gratis
Dostawa gratis
Cena 4999 zł

Samsung 65NU8042 za 4599 z
Kalibracja
Dostawa

TCL 65X2 za 4999 zł
Kalibracja
Wtyczki
Pilot głosowy
Dostawa


Sony 65XF9005 za 6499 zł
Kalibracja
Dostawa

Hitachi 65 Oled za 6999 zł
Kalibracja
Dostawa

Dane o udziałach w rynku są oficjalne.
 
Do góry