TV 65" 4K HDR do 6000 - 7000

TeadyBeeR

New member
Witam wszystkich,

Chcialbym prosic o pomoc w wyborze TV:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Bez wpływu
7. Jaki masz obecnie telewizor? ~10-letni Sony Bravia 40" FullHD
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K + HDR + dobra czerń. W obecnym TV najbardziej denerwuje mnie to, ze podczas ogladania ciemnych scen (czy to z Netflixa, czy z gier) przejscia miedzy czernia i lekko jasniejszymi elementami sa strasznie rozpixelowane. Co do innych atrybutow nowego TV, to nie ukrywam, ze jestem nakrecony na Ambilight, ale nie jest to must have.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netflix + HDMI z urzadzen ponizej
10 Jakie urządzenia? PS4, PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Przewaznie cos pomiedzy 1-3h, ale nie wykluczam, ze czasem w weekend moze i dobic do ~8h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Jezeli liczyc Netflixa jako program, to tak. Zadnej innej TV na nim ogladac nie bede. Zakladam, ze chodzi o wypalanie OLED, wiec tak, bede na tym TV gral, wiec jedynym elementem, ktory moze sie wypalic jest HUD z gry.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? ~70% Netflix, ~30% gry
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie planuje
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak. Przewaznie sesje po 1-3h, ale w weekend pewnie i wiecej
16. Preferencje co do marki? Philips ze wzgledu na Amilight, ale sie nie upieram
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Czerń nie jest czarna, smużenie, kolory mdłe
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000 PLN, ale jezeli za troche wiecej bedzie cos znacznie lepszego, to moge dolozyc.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Jak wspomnialem, mam obecnie ~10-letni TV, wiec raczej niezbyt czesto. :)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak, z Netflixa.

Tak jak wspomnialem powyzej, szukam 65" 4K TV z HDR glownie do ogladania Netflixa z domieszka grania na PS4.

Ze wzgledu na Ambilight, skupilem sie na modelach Philipsa, ale nie jest to cos, co spowoduje, ze nie wybiore innej marki. Z lektury tego forum i ogolnych internetow, skupilem sie na takich modelach:
- 65PUS8602
- 65PUS8303

Nie upieram sie przy LCD, ale OLED raczej odpada z 2 powodow: ryzyko wypalenia HUDa z gier i cena (65" OLED to juz raczej okolice 10k+, a az tyle nie chce wydac)

Na papierze model 8602 wyglada nieco lepiej (przynajmniej dla takiego laika jak ja), a cena obydwu jest chyba bardzo zblizona. Mam tylko kilka pytan:
- Dlaczego model 8303 jest dostepny w prawie kazdym markecie, a 8602 glownie w sklepach internetowych? Ciezko sie przejsc i porownac sprzet na zywo. 8602 im sie wyprzedal, czy moze nie jest taki dobry jak mi sie wydaje i go nie sprowadzaja? :)
- Ktory z tych modeli lepiej wybrac?
- Moze jest jakis lepszy TV, ktory spelnia moje oczekiwania?

Z gory dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam
 

eckonom

New member
Z tych dwoch to 8602 bo ma matryce VA wiec lepsza czern i kontrast niż 8303.
8303 to IPS więc odrazu sobie go odpuść
W sklepie nie widzisz 8602 bo to model z 2017 a 8303 to model z linii na 2018
65 OLED masz za okolo 7900 - LG B8 ale jak nie chcesz OLEDa to sprawdź jeszcze sony 65XF9005 ma lokalne wygaszanie ekranu więc czerń w filamch będzie jeszcze lepsza a cena okolo 6500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepszy jest 65PUS8602 - cena 5500 zł dla niebieskich członów forum z pakietem gratisów.
Philips 65PUS8303 jest za 4999 zł z pakietem.
Sony 65XF9005 za 6499 zł z pakietem.
TCL 65X2 za 4999 zł z pakietem.
Jesteś niebieski - więc masz pakiet.
 

TeadyBeeR

New member
Musze przyznac, ze Sony wyglada calkiem calkiem. Bede musial sie przejsc do sklepu i zobaczyc na zywo.

Czy Philips ma jakis porownywalny model albo nowsza wersje modelu 8602?
Myslicie, ze warto poczekac na modele Philipsa z 2019? Wiadomo kiedy mniej wiecej moga sie pokazac na rynku?
 

agricola

New member
Popieram przedmówców - 8602 będzie bardzo dobrym wyborem i z tego co widzę to jego cena znowu zeszła niżej.
Chyba dużo mniej popularny model niż 8102, niemniej również przyzwoity - jako telewizor z wyższej półki ma też całkiem atrakcyjną cenę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny dla niebieskich członków forum 65PUS8602 za 5500 zł z pakietem.
 
Do góry