TV 55" do salonu w cenie do 2700. Samsung czy TCL?

kooopek

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce bezpośrednio wpada do pokoju do ok. 12
7. Jaki masz obecnie telewizor? - to będzie pierwszy telewizor,wcześniej tylko laptop
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - Ważne jest dla mnie aby telewizor był jak najbardziej multimedialny np: zdalne przesyłanie zdjęć i filmów z telefonu czy laptopa, możliwość obsługi telewizora za pomocą tabletu lub telefonu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - Kablówka + RaspberryPi + internetowe platformy TV
10 .Jakie urządzenia ? - Dekoder + RaspberryPi + w przyszłości może jakiś soundbar lub amplituner ale to nic pewnego i raczej nie w tym roku
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - ok. 4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? - Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Filmy/seriale, programy przyrodnicze, programy informacyjne.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - Nie
16. Preferencje co do marki? - Samsung - przyzwyczajenie ale nie fanatyzm
17. Preferencje co do wielkości? - 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Niekompatybilność z innymi urządzeniami multimedialnymi
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczór
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2700zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? - aż naprawa jest nieopłacalna
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? - Tak

Na chwilę obecną rozważam tylko trzy modele:
SAMSUNG UE55NU7442U za 2300 zł.
SAMSUNG UE55NU7462 za 2700 zł.
TCL 55C7026 z dodatkowym pilotem TCL RC602S za 2700 zł.

Czy ktoś jest w stanie wskazać mi różnicę pomiędzy tymi dwoma samsungami - różnica w cenie to 400 zł ale nie widzę różnicy w parametrach ?
W sklepach widziałem wszystkie 3 modele i nie stwierdziłem różnicy w obrazie - były to jakieś materiały promocyjne sklepów, a nie materiały producentów . Za TCL przemawiają dwa piloty, teoretycznie lepsze głośniki i Android. Za Samsungiem teoretycznie wyższy PQI i to że to Samsung, a co za tym idzie lepsza dostępność części dla napraw pogwarancyjnych/nie objętych gwarancją (nie wiem czy ktokolwiek inny zwraca na to uwagę ale dla mnie bywa to istotne). Ważne jest dla mnie aby telewizor był jak najbardziej multimedialny np: zdalne przesyłanie zdjęć i filmów z telefonu czy laptopa, możliwość obsługi telewizora za pomocą tabletu lub telefonu. TCL wiem, że nie nagrywa na Pendrive ale to akurat mi nie przeszkadza. Wszystkie mają Bluetooth. Czy ktoś wie czy do tych modeli można podłączyć np. zewnętrzny napęd DVD lub BluRay - taki jak do laptopa na USB? Co do designu to TCL ma aluminiowe boki ale trochę razi mnie ten pas dolny (coś za coś - głośniki). Samsung wygląda normalnie - ani ładny ani brzydki.
Według sprzedawców w obu samsungach są piloty TM1890, czy to pewna informacja? Na stronie samsunga widzę jeszcze wersję TM1890A, ktoś wie co to "A" na końcu zmienia?
Nie zamykam się na inne propozycję ale te telewizory wydały mi się przyzwoite w stosunku parametry/cena, nie jestem w stanie w sklepie określić, który ma lepszy obraz tym bardziej, że oglądałem je w różnych miejscach, a nie w bezpośredniej konfrontacji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 55C7026 kosztuje 2499 zł z pilotem, kalibracją, wtyczkami, Androidem 8,0.dostawą.
Wymieniłeś już główne przewagi.
Ma też współpracę z Google Assistant i Alexą
I byłbym wyraźnie za TCL. To nr 1 w Europie właśnie w klasie cena do jakości.
Jak Ci się nie spodoba zawsze możesz zwrócić lub wymienić na Samsunga.
Ale od niego bym zaczynał.
 

kooopek

New member
Fakt, wszystko przemawia za TCL. Proszę jeszcze o szczerą opinię o wadach, które gdzieś mi wpadły w oko przeglądając różne fora dotyczące tego TV.
1. "Brak upłynniaczy" czy to faktycznie problem i przeszkadza czy tylko "wada", który wynika z opinii ludzi bazujących tylko na specyfikacji TV?
2. TV podobno długo się uruchamia co wynika z Androida - osobiście nie sprawdziłem jeszcze tego w sklepie. Długo to znaczy ile 5s czy 40s?
3. Stabilność Androida - czy coś faktycznie jest nie tak z z tym systemem. Czytałem kilka opinii typu "Android czasem działa niestabilnie i się zawiesza" - nic konkretnego z tego nie wynika.

Samsung nie obsługuje Divx, czy TCL daje sobie z tym radę lub czy są jakieś formaty, które są problemem dla TCLa?

Co do sprawdzenia i ewentualnej wymiany to nie takie oczywiste. Remont trwa, różne ekipy pracują i nie wiem czy TV podłączę za tydzień czy za miesiąc ale chcę go kupić i mieć w gotowości jak najszybciej póki kasa się nie skończy zupełnie. Podobnie z kalibracją - ile mam czasu na kalibrację od daty zakupu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1.Sprawdź sam to się przekonasz. Ci co kupili mają inne zdanie.
2.Nigdy nie mierzyłem dokładnie w sekundach, ale myślę, że około 20 sekund
3.Stabilność - nie znam nikogo kto ma uwagi juz od serii 7,0 - co do stabilności.

TCL z poziomu MxPlayera - odtworzy wszystko.
Kalibrację masz przed wysyłką na sprawdzonym modeli przy kalibracji.
 

kooopek

New member
Decyzji ciągle brak. Sprawdziłem w sklepie TCLa i uruchamiał się 54 sekundy - jak dla mnie jest to nie do zaakceptowania. Nawet jeśli po zmianach w opcjach byłoby to 30 sekund to dla mnie i tak za dużo i telewizor wstępnie odrzuciłem. Obecnie czekam, aż cena samsunga 55 cali serii 74xx w promocji spadnie do ok 2300 zł tak jak było to w chwili pisania pierwszego postu. Rozważam również samsunga serii 8 lub LG serii 8 (widziałem w sklepie i jak dla mnie jest bardzo ok) ale tutaj musiałbym poczekać na cenę w granicach max 2700 zł.

Czy polecilibyście jakieś inne modele dla zadanych kryteriów?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To musisz jeszcze poczekać.
Ustaw natychmiastowe załączanie w menu TCLa - działa bardzo szybko.
A Różnica na korzyść TCLa jest bardzo duża:
- dźwięk ( bo głośniki JBLa)
- Obsługa głosem
- zdecydowanie lepsze aplikacje
- zdecydowanie lepsze multimedia
- obsługa ALexą
- Google Assistant
- Kodi 18
- MxPlayer
 
Do góry