55-60 cali do 3000zł. Matryca VA

Farcoran

New member
Witam,

Utworzyłem nowy temat bardziej sprecyzowany. Proszę Was o pomoc przy wyborze odpowiedniego telewizora w związku z tym że jestem lajkiem jeżeli chodzi o ten temat.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Rano, od wschodniej strony opiera się na tv. popołudniu bez słońca
7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung pierwsza generacja LCD. Staruszek
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Głęboka czerń, głębia kolorów, dobre podświetlenie matrycy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja z dekodera na światłowodzie
10 Jakie urządzenia? Xbox One S
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? [Filmy, mecze piłki nożnej, seriale HBO/Netflix))
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Netflix, YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1-2 razy w tygodniu (Fifa 19)
16. Preferencje co do marki?Brak, ale nie na Androidzie
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali minimum. Preferowany 60 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Czerń nie jest czarna, kolory mdłe, słabe podświetlenie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3200zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Pierwszy zakup
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak: YT, Netflix ale z platformy Xbox'a. Na smarcie mi nie zależy.

Byłbym również zainteresowany kalibracją
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Samsung 58nu7102 lub coś z Sharp seria 93 lub 76 60 cali ale tutaj najlepiej dokupić jakiegoś android box-a
 

Farcoran

New member
Myślisz że lepiej dołożyć 300stówki i kupić UE55NU8002. Jaka róznica jest między 7172 a 7102? W sharpach mnie troche odrzuca wykonanie telewizora. Taki plastik na obudowie i matrycy.
 

Farcoran

New member
Cenowo plasuje się to tak:
SAMSUNG UE55NU8000 : 3200
SAMSUNG UE58MU6192 : 2300
SAMSUNG UE58NU7102 : 2300
SAMSUNG UE65NU7172 : 3000
SAMSUNG UE65NU7092 : 3000

Waszym zdaniem jak bardzo te telewizory są porównywalne jeżeli chodzi o parametry i obraż, oraz który wypada najlepiej w stosunku jakość/cena.
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
Moim zdaniem NU8042 wypada najlepiej, cena do jakości. Przez wielu uważany za najlepszy tv średniej półki właśnie ze względu na rozsądną cene w stosunku do możliwości A raczej jakosci obrazu. Grasz na konsoli wiec matryca 120hz i uplynniacze gamingowe sa za nu8042
Ale zeby nie bylo tak łatwo... Odleglosc 3m to już rewir 65 cali, wielkość ekranu daję radoche
 

Farcoran

New member
No i nie pomagasz w podjęciu decyzji;-) kolejny ćwiek zabity. Tylko ze 65 z seri 8 wykracza poza mój budżet, tak wiec albo 8mka 120hz 55 cali albo 65 z 60hz i serii 7.

Jeżeli chodzi o moje priorytety ustawionym je tak:
1)nasycenie kolorów/głęboka czerń
2)podświetlenie
3)wielkość matrycy
4)odświeżanie itd... cała reszta.

Jest nu8002 i nu8042. Różnica w cenie jest ale czy warto?:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

eckonom

New member
Sorry, sam nie dawno kupowałem TV i o mały włos caly nie osiwialem, taki dylemat mialem. Będąc szczerym nigdy nie brałem serii 7 pod uwagę więc nie sprawdzałem jej w sklepie. Zajrzyj do linka ktory wkleiłem Ci wcześniej masz porównanie obu serii. Odpowiadając na punkty:
1 NU8
2 oba krawędziowe ale 8 ma local dimming - 6 stref działa tak sobie więc w sumie prawie remis
3 NU7
4 NU8

W teorii 8002 ma matryce 8 bit plus frc a 8042/52/72 pelne 10 bit czy dostrzeżesz różnice? Pewnie nie więc jeżeli jest różnica nie ma co przepłacać
Ja mam 3.5-4 metry i 65 cali żałuję że nie wziąłem 75
 

Farcoran

New member
Zawsze jest niedosyt. Ale tak jak mówię, na 65 cali z seri 8 nie mam budżetu, a myśle ze bardziej denerwuje mnie jak obraz nie jest dostatecznie podświetlony, kolory są mdłe a czerń szara niż to ze jest ciut za mały. Dopiero jak tv spełnia moje wymagania co do wyglądu obrazu wtedy pada „kurde jakby jeszcze był o 10cali większy byłby ideał” byłby ale 5 tysięcy nie mam przeznaczone. 3000to było maks wiec i tak trochę muszę naciągnąć ten budżet nawet na ta 55tke z serii 8. Ale wiem ze lepiej dac te pare stówek więcej niż później oglądając mecz albo grając w fifke sobie płuc w brodę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

eckonom

New member
Jak masz możliwość wybierz sie ze swoimi materiałami na pendrive do marketu i porównaj obie serie a być może jeszcze coś innego woadnie Ci w oko, wiadomo że w sklepie warunki do testów są kiepskie ale i tak myślę że warto się wybrać i porównać.
Może się okazać że stwierdzisz że seria 7 styka i wtedy 65 Ci wjedzie ;) nigdy nie wiadomo :)
 

Farcoran

New member
Najgorsze jest w tych marketach oświetlenie, barwa zimna i lumenów dają z sufitu ile fabryka dała. Później wracasz do domu i jest rozczarowanie bo czerń nie jest czernią i obraz nie swieci tak fajnie jak w sklepie. Kiedyś widziałem sony chyba miało taki boks i jakiś model swój pokazywali w warunkach półmroku. Ale to tv za 10k+.

Zobaczę czy uda mi się wyłapać nu8xx w dobrej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

agricola

New member
Jest jeszcze Philips 7303 - ze serii 2018.
A kiki napisze Ci jak go zapytasz ile bitowa jest ta matryca, bo szczerze mówiąc ja nie wiem i nie sprawdzałem tego.
Twoje pozostałe wymagania wydają się być tym telewizorem spełnione.
 

piterrrxd

New member
Zdecydowanie lepiej iść w 55nu8002 nawet kosztem rozmiaru. 120Hz, dobry HDR. Do niższego NU7172 czy tym bardziej do tego Philipsa 7303 nie ma co porównywać pod względem obrazu.
 

Farcoran

New member
Moim zdaniem NU8042 wypada najlepiej, cena do jakości. Przez wielu uważany za najlepszy tv średniej półki właśnie ze względu na rozsądną cene w stosunku do możliwości A raczej jakosci obrazu. Grasz na konsoli wiec matryca 120hz i uplynniacze gamingowe sa za nu8042
Ale zeby nie bylo tak łatwo... Odleglosc 3m to już rewir 65 cali, wielkość ekranu daję radoche
.

Zadałeś mi takiego ćwieka że zastanawiam się teraz nad 65 cali bardzo poważnie. Czekam na jakieś fajne promocje w sklepach, ale nic fajnego nie widzę póki co. Niestety będe musiał zadowolić się 65 z serii 7 prawdopodobnie. Tylko teraz który z serii 7 najlepiej wybrać. I czy tą czernią i podświetleniem nie będzie odstawał od nu8002.
Skąd Nu8002 ma czasem negatywne opinie dotyczące prześwitów na ekranie które widać w ciemnym pomieszczeniu. Troche słąbo jak na telewizor tej klasy za blisko 3.5tyś.

Przez weekend przemyślałem temat i powiem że celuje teraz w coś 65 cali.
Tylko jeżeli chodzi o samusngi rozumiem że seria NU7xxx to 60hz matryce i szkoda sobie głowy zawracać tak?. A co z serią MU6xxx lub MU7xxx w 65 calach. Ceny w okolicach 4 tyś, ale jak to się ma w porównaniu do NU8xxx?. MU to następczyni NU?
 
Ostatnia edycja:

eckonom

New member
zaczynając od końca to NU jest następcą MU, MU to seria na 2017 rok - NU8042 to następca MU7002 - poszli o jedna literę i cyfrę w górę w nazewnictwie seria na 2019 to RU
jakbyś jeszcze trafił nowy nie powystawowy 65MU7002 poniżej 4k to powinieneś być zadowolony ale to jużc hyba niemożliwe..
sama czerń jest zbliżona bo kontrast natywny w obu seriach jest zblizony ponad 5000 do 1
jeśli chodzi o podświetlenie to domena ledów że mają niedoksonałości clouding itd.. generalnie negatywne opinie z reguły dotyczą wadliwych egzemplarzy.
60Hz vs 120 hz przy przy oglądaniu standardowej TV, filmów rożnicy nie zobaczysz ale przy oglądaniu sportu i przy konsoli - wiem że xbox one obsługuje już odświeżanie 120hz
a 65NU8042 z kodem rabatowym w media expert 4419 a 55 cali widzialem za 3199
 

Farcoran

New member
zaczynając od końca to NU jest następcą MU, MU to seria na 2017 rok - NU8042 to następca MU7002 - poszli o jedna literę i cyfrę w górę w nazewnictwie seria na 2019 to RU
jakbyś jeszcze trafił nowy nie powystawowy 65MU7002 poniżej 4k to powinieneś być zadowolony ale to jużc hyba niemożliwe..
sama czerń jest zbliżona bo kontrast natywny w obu seriach jest zblizony ponad 5000 do 1
jeśli chodzi o podświetlenie to domena ledów że mają niedoksonałości clouding itd.. generalnie negatywne opinie z reguły dotyczą wadliwych egzemplarzy.
60Hz vs 120 hz przy przy oglądaniu standardowej TV, filmów rożnicy nie zobaczysz ale przy oglądaniu sportu i przy konsoli - wiem że xbox one obsługuje już odświeżanie 120hz
a 65NU8042 z kodem rabatowym w media expert 4419 a 55 cali widzialem za 3199

https://okazyjnie.net/index.php?id_product=21446&controller=product?
Myślisz że to nówka, kojarzysz tą stronę?
Na allegro wszędzie informacja "pokazywane okazyjnie klientom" czyli pewnie stał i chodził non stop w sklepie.
 

eckonom

New member
uważaj na ten sklep... dla mnie wygląda jak jakis fake
https://www.legalniewsieci.pl/aktualnosci/zalecamy-ostroznosc-podczas-zakupow-w-sklepie-okazyjnienet

zobacz ten zapis:
Sklep internetowy zapewnia kupującym sposób zapłaty:

Zapłata przelewem tradycyjnym - kupujący zleca wykonanie przelewu na numer rachunku bankowego Sklepu Internetowego.

Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas e-mail z numerem rachunku, na który należy dokonać płatności. Kupujący zobowiązany jest dokonać zapłaty w terminie 3 dni od dnia zawarcia umowy sprzedaży. Zamówienie zostanie zrealizowane po otrzymaniu przez nas wpłaty.

to złodzieje
 
Do góry