TV do 2500 zł o szerokości do 110,3 cm

Borek0073

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Brak
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Brak specjalnych wymagań
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Telewizja naziemna oraz obraz z PC
10 Jakie urządzenia? PC z GTX1070
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1 h
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Netflix, YT
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 1-2 razy w tygodniu (Fifa, Forza)
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 49" o szerokości nie większej niż 110 cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Brak
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2300-2500 pln
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Brak
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Tak: YT, Netflix

Dzień dobry,
konstrukcja mebli wymusza na mnie postawienie tv do 110,3 cm szerokości. Nie chciałbym się ograniczać do 43', bo jest parę modeli 49', które się zmieszczą. Zastanawiałem się nad SONY BRAVIA KD-49XE7005, ale IPS to chyba nie najlepszy wybór.
Wpadł mi również w oko SAMSUNG UE49NU7172, który również powinien się zmieścić, a widzę że ma sporo pochlebnych opinii.
 

k3lt

New member
UE49NU8002 / UE49NU8042T (109,6 cm) ale musialbys troszke dolozyc, porownujac z NU7172 dzieli je przepasc, szczegolnie jesli chodzi o odwzorowanie kolorow, maksymalna jasnosc (bardzo istotne przy HDR), kontrast i input lag. Wygoogluj sobie "UE49NU8002 test", pierwszy link - masz obszerny test.
Najtaniej wyszlo by chyba w Sferisie, 2770 zł. - 50 zł. cashback kupujac przez planetplus.pl

110,6 cm nie wejdzie? (49PUS7503)
 
Ostatnia edycja:

Borek0073

New member
Dzięki za odpowiedź :) 100,6 cm niestety nie wejdzie chyba, że pod lekkim kątem, ale to raczej nie wchodzi w grę. Muszę przemyśleć tego Samsunga, bo trochę przekracza mój założony budżet. Nie wiem czy warto wydawać tyle pieniędzy korzystając okazyjnie z telewizora. Przejdę się do sklepu i porównam.
 

k3lt

New member
Jesli TV ma dobry uplynniacz to nie powinien, swoja droga w poprzednim poscie nie wspomnialem ale UE49NU8002 / UE49NU8042T sa na matrycy 120Hz. ;)
 

Borek0073

New member
Po forach piszą, że 49 calowy model ma 60Hz :/

Jest jakakolwiek znacząca różnica między tymi modelami (UE49NU8002 / UE49NU8042T) ?

Wg ceneo 8002 ma większą częstotliwość odświeżania.

Jestem już prawie zdecydowany na zakup, tylko nie wiem, który z tych 2, bo różnica w cenie jest marginalna.
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Po forach piszą, że 49 calowy model ma 60Hz :/

Jest jakakolwiek znacząca różnica między tymi modelami (UE49NU8002 / UE49NU8042T) ?

Wg ceneo 8002 ma większą częstotliwość odświeżania.

Jestem już prawie zdecydowany na zakup, tylko nie wiem, który z tych 2, bo różnica w cenie jest marginalna.

Kolego 49" NU80XX sa jednak na matrycy 60Hz, 120Hz jest od 55" w gore, gafa w moim poprzednim poscie.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

Mimo wszystko i tak nie znajdziesz nic ciekawszego - jasnosc w HDR & input lag (12.8 ms) jest nie do pobicia za te pieniadze.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bo to są modele 50Hz.
Najlepszy z matryca 100Hz w za nie dużą dopłata jest Philips 49PUS8303 za 2999 zł
 

k3lt

New member
Tylko jest taki mały szkopuł, ten Philips jest na matrycy IPS a nie VA.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To tak jak 90 % najlepszych na świecie monitorów komputerowych.
Ludzie kupują i są zachwyceni.
 

k3lt

New member
Chyba ze kupia VA, i sa jeszcze bardziej zachwyceni - szczegolnie siedzac na wprost ekranu. No chyba ze komus nie przeszkadza szaro-srebrna czerń i kiepski kontrast. ;)
Poza tym idac za twoja logika, ludzie kupuja chinskie no-name'y, Manty itd. i tez sa zachwyceni bo nie maja punktu odniesienia takze argument conajmniej slaby. ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A przy monitorze to większość zasiada wg Ciebie - z boku ?
Ja przynajmniej zawsze na wprost.

CO to jest wg Ciebie chińskie no-name ?
To są modele produkowane przez chińskie firmy ?
 

Borek0073

New member
Przyznam, że ten Philips też wpadł mi w oko, ale dużo opinii, że IPS w tv to zło. Z drugiej strony korzystam z budżetowego monitora AOC Q3279VWFD8 z IPS i jestem zadowolony.

A zakładając, że jestem w stanie szarpnąć się już do tych 3500 zł to jak wypada SAMSUNG QE49Q6FNA? Na ceneo ma same dobre opinie.

Jeszcze wracając do tematu odświeżania to przesyłając obraz z komputera poprzez HDMI i tak nie uzyskam 100Hz? A złączy DisplayPort te telewizory nie mają.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizorów z IPS sprzedaje się połowę produkcji - czyli około 110.000.000 sztuk rocznie.
I to nie są głupi ludzie którzy je kupują.
Idź na dowolny sklep i wskaż ( skoro takie słabe) od razu modele z IPS.
Wg mnie nie zgadniesz !!!
Sprawdź Philipsa 49PUS8303 i sam potwierdzisz , że nie musisz dopłacać.
 
Do góry