muszę kupić 2 telewizory 49-55 cali

czokled

New member
Witam Was i proszę o pomoc.
jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o telewizory, nie mam telewizora od 15 lat, oglądam wszystko na laptopie. Stąd trudności w wyborze, w sklepie wszystkie wyglądają dla mnie tak samo.
Początkowo miałam kupić 1 telewizor dla siebie do 3000 zł, obecnie w zwiazku z nowymi okolicznościami muszę kupić 2 telewizory: dla siebie i dla taty, którego muszę przekwaterować do innego pokoju. Budżet na ten zakup zwiększam do 5000.
telewizor taty:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 -3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i trochę po bokach, odchylene jakieś 35 stopni. na telewizor będzie też zerkańć moja siostra w kuchni, ale to jest prawie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z lewej strony telewizora, słońca jest mało, bo pokój jest od wschodu.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś stary 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ładny obraz i dostęp do internetu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? z talerza, chyba nc+
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder nc +
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 12
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? informacyjne, seriale, czasem mecze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? telewizor gra cały dzień
17. Preferencje co do wielkości? 49
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? niewyraźny obraz, smużenie
19. Preferencje co do marki ? sony? generalnie to obojętne, jakiś mniej awaryjny.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2500??
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie


telewizor dla mnie
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost lub prawie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony telewizowra jest okno, pokój od południowej strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? żadnego ;-))))
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? ładny obraz, dostęp do you tuba netflix
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? podobno mam w bloku światlowód Orange
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? pewnie dekoder orange
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4 w tygodniu, w weekend 10 godzin.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? będe oglądać filmy sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, widoczne piksele
19. Preferencje co do marki ? sony, philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ?

Generalnie chciałbym kupić jak najlepsze telewizory, które dadzą radę (jeden w domu z satelitą, drugi w bloku) za jak najniższą cenę. Nie wiem czy musi to być 4K (teraz to podobno standard, choć nie ma w tej jakości dużo treści). Bardziej zależy mi na ładnym ekranie i smarcie i żeby się nie wieszał.
Przepraszam jeśli kogos rozbawiłam sformułowaniami lub niejasnością opisu, ale tak jak wspomniałam - jestem w zakresie telewizorów i stosowanych w nich technologii kompletnym laikiem. proszę też o info czy lepiej kupić 49 cali ale lepsze parametry czy 55 ale orze parametry (różnica w calach jest niewielka, a pewnie padna tu propozycje żeby kupować 55 albo i wiekszy).
 

sodalit1990

New member
Witam.
Jeśli korzystasz obecnie (karty lub planujesz )nc+ i tunera satelitarnego podłączonego do telewizora i chciałbyś zrezygnować z tunera i wykorzystać tuner satelitarny w nowym telewizorze który planujesz kupić musiałbyś kupić moduł z karta nc+ czyli coś takiego jak w linku .

https://ncplus.pl/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-CAMCIplus-199

Kartę wkładasz do modułu, moduł do slotu w telewizorze, czekasz na aktywacje karty i oglądasz programy.

Jeśli chodzi o telewizor od 2500- 3000 zl to wybrałbym Panasonica TX-49 FX700E lub trochę większy TX-55FX700E.
W niemieckim tescie TX-49FXW724 to odpowiednik TX-49FX700E sprzedawany w Polsce ma dobre wyniki. To bardzo dobra oferta.

https://translate.google.pl/transla...zoll-ultra-hd-lcd-tv-tx-49fxw724/&prev=search
 
Ostatnia edycja:

czokled

New member
Dziękuję bardzo za poradę. Zaraz sprawdzam te telewizory. Byłam dziś w sklepie i widziałam następujące telewizory, które cenowo też byłyby akceptowalne. Który z nich byłby najlepszy gdybym chciała go kupić jako drugi do powyżej zaproponowanego? Widziałam: Samsung 55 NU7472, Sony XF 7596, Philips PUS7303. Pan w sklepie pokazał mi też Philips 49PUS 8303, mówiąc że to inna liga, że ma inną matrycę i warto dołożyć trochę grosza i kupić do domu gdzie jest satelita jakiś gorszy model, a do mojego światłowodu ten telewizor. Czy ten Philips lub wyżej wymienione byłyby dobre?
 

sodalit1990

New member
Ostatnia edycja:
Do góry