Wybór spośród Samsungów

bukakacake

New member
Witam,

Chciałbym abyście pomogli mi wytłumaczyć różnice między licznymi modelami Samsunga.

Od początku zastanawiałem się nad UE55NU7172 i NU7472 i finalnie byłem już zdecydowany na UE55NU7472 ale teraz nachodzą mnie pewne wątpliwości. Otóż jedyną różnicą poza ceną (600 zł imo) jest bluetooth w wyższym modelu i wyższy wskaźnik Picture Quality Index Samsunga (1300 vs 1700). Doszedłem do wniosku, że słuchawek i tak nie mam na bluetooth, wejścia jack nie ma w żadnym z tych modeli, więc jak już to mogę je podłączyć do PC czy konsoli osobno. Warto dopłacać do droższego modelu czy w tej półce cenowej jednak jakościowo one wypadają podobnie?
Poniżej ankieta:

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok 1.5m
Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2, czasami więcej
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - tylko na wprost
Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać (później wisieć)
Jak słońce świeci w pokoju? - z prawej strony, bardzo jasne pomieszczenie (jest roleta)
Jaki masz obecnie telewizor? - nie mam żadnego
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - PC, Konsola, dysk z filmami, może DVBT
Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 2-3 godziny (ale też nie codziennie)
Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - głównie gry na konsoli i PC + filmy i seriale, Netflix na razie mnie nie interesuje
Czy zamierzasz serfować po internecie? - może kiedyś Netflix
Czy zamierzasz grać w gry? - Tak, na PS4 i PC
Preferencje co do marki? - Raczej Samsung, nic ciekawszego nie znalazłem
Preferencje co do wielkości? - 55
Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - głównie późne popołudnie/wieczór (w weekendy może trochę w dzień)
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - do 2,5 tys

Jakbym wziął ten tańszy z Samsungów to dorzuciłbym do jakiegoś fajnego soundbara za 600-700 zł może nawet z wyjściem słuchawkowym i wszystkie braki tańszego modelu bym rozwiązał. I jak to jest z tymi matrycami? Siedzi w nich w końcu to VA czy loteria i będę może zmuszony zwracać do skutku? I ktoś tu na forum pisał o odblokowaniu bluetooth w NU7172, aż mi się nie chce wierzyć bo 0 info w necie na ten temat. Aaa i jaki pilot dodają do tego 7172? Smart czy ten zwykły? I czym różnią się modele typu 7093 - 7092 - 7172 - 7142 - 7102 itp?

Jeszcze taka dygresja - dlaczego modele z zeszłego roku wszystkie miały bluetooth (np 6172) a taki 7172 już nie ma? O co tutaj chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ciekawszy i to bez porównania TCL 55C7026 za 2499 zł
- Głośniki JBLa
- Lepsze multimedia
- obsługa głosem
- więcej aplikacji
- wyższy w rankingu
- lepszy dźwięk
- Niski Input Lag
- Wtyczki
- Kodi
- MxPlayer
 

bukakacake

New member
@kiki polecałeś już ten telewizor w innym temacie i poczytałem dużo na jego temat. Wygląda na to, że jest lepiej doposażony niż te Samsungi które wyżej wymieniłem ale tez ponad 700 zł droższy (na ceneo minimalna cena 2699). Poza tym nie wiem skąd wziąłeś informację o niskim input lagu. W dwóch testach jakie czytałem z czego jeden na tym serwisie pokazywał 26 ms input laga i niesamowite smużenie. Dla mnie uniemożliwia to komfortowe granie. Samsung ma 10ms. Chciałbym żeby ktoś wypowiedział się na temat tych Samsungów.

Edit.1: żeby naprostować. Wiem, że 26ms jak na telewizor to bardzo mało. Ale grałem jakiś czas na monitorze z input lagiem na poziomie 27ms i nigdy więcej nie wejdę wyżej niż 10-15ms. Może dla normalnego oka nie jest to zauważalne ale dla mnie zwłaszcza w grach online gdzie dochodzi jeszcze ping 30-50ms to reakcje są dla mnie już za wolne. Taki fetysz na szybkie matryce :/
 
Ostatnia edycja:

bukakacake

New member
Gram sporo. Do tego na padzie co daje kolejne opóźnienia. Dlatego zależy mi na jak najmniejszym input lagu. Co to znaczy "dla niebieskich"?
 
Do góry