Philips 55PUS8303 czy Samsung 55NU8042?

browar007

New member
Witam,

Szukam nowego TV LCD do codziennych zastosowań... telewizja cyfrowa, filmy, sport, youtube, netflix.

Sporo oglądam wieczorami. Zależy mi na jakości obrazu.

Budżet... do 3800zł max absolutny i tak naciągany.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, ale również z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze brak decyzji
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce świeci z prawe strony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung plazma 450 model
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wszystko co najlepsze
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka z HD (vectra)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop może w przyszłości Xbox
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kanały filmowe, sportowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Czasami YouTube czy Player
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Konsola - weekendowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 48-55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? głośniki, słaba czerń
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? fajnie by było, ale już nie ma takich
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3800zł max.


Mam dylemat co do dwóch modeli... Philips 55PUS8303 czy Samsung 55NU8042?
Który telewizor ma lepsze kolory, lepszą czerń, lepszy dźwięk, lepszy smart?


Boję się IPS ale boję się też słabych kątów podczas oglądania...


Który byście wybrali na dzień dzisiejszy? A może inny model?
 

diabeelek

New member
Miałem ten sam dylemat co Ty. Wziąłem Philipsa i jestem zadowolony. Samsung jakoś w sklepie nie przypadł mi do gustu.
Sasmung musie mieć lepszą czerń bo ma VA ale Philips ma ambilighta i wydaje się że czerń jest mocna dzięki temu patentowi, Philips ma androida więc bardziej przyszłościowo i dźwięk z głośnikiem niskotonowym z tyłu.
Co do Samsunga to opinii nie wyrażę bo go poprostu nie używałem.
 

browar007

New member
A jak wyłączysz ambilighta i zgasisz światło to jaka jest czerń?
Jak z dźwiękiem? Da się słyszeć i czuć niskie tony? Jak w filmach efekty?
 

xernes

Member
Zapomnij o dobrym dźwięku . Jestem bardzo zadowolony z tego tv, ale dźwięk jest po prostu słaby... Nie ma niskich tonów. Jak podciągniesz na korektorze usłyszysz trzeszczenie tego głośniczka z tyłu.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

xernes

Member
Kupiłem u Kiki-ego. On dołącza "kalibrację" w pakiecie z tv. Są to ustawienia obrazu. Delikatnie je zmodyfikowałem bo obraz był troszkę za ciemny.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

diabeelek

New member
Dzięki bardzo.
A robiłeś kalibrację kolorów? Na czym właściwie to polega... kto robi kalibrację i ile to kosztuje?

Kalibracja kosztuję 490zł. Czy warto? Wg mnie tak bo widzisz praktycznie obraz taki jaki widział reżyser w studiu filmowym. A czy to jest potrzebne to już sam sobie odpowiesz jak kupisz TV :)
Ja zamówiłem kalibrację i czekam na wiziytę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Dużo lepsze multimedia. aplikacje, możliwości masz Philips.
Na czym CI najbardziej zależy ?
 

browar007

New member
Najbardziej na czarnej głębi i odcieniu bieli... reasumując na najlepszej jakości wyświetlanego obrazu w cenie do 3800 zł i matrycy do 55''. Wygląd TV też ma znaczenie.

Dźwięk odpuszczam, bo właśnie kupiłem JBL bar 3.1


Przeglądając internet zauważyłem kilka modeli tego samego TV... Samsung UE55NU8002, UE55NU8042, UE55NU8052, UE55NU8072.


Czym one się właściwie różnią?
 
Ostatnia edycja:

tomek_cz

New member
Testując u siebie w mieście tego Philipsa - na którego byłem zdecydowany - bardzo się zawiodłem... Android mulił niesamowicie, do tego problemy z odczytem treści z pendrive, dodatkowo wg mnie o wiele gorsze wykonanie niż Samsung czy LG...
 

bielikk

New member
Bez reklam
Testując u siebie w mieście tego Philipsa - na którego byłem zdecydowany - bardzo się zawiodłem... Android mulił niesamowicie, do tego problemy z odczytem treści z pendrive, dodatkowo wg mnie o wiele gorsze wykonanie niż Samsung czy LG...

Nie kupuj - przy takich wadach nie kupuj, a tak na marginesie posiadam model PUS 8303 i przeszkadza mi trochę wolne przełączanie kanałów, a tak wszystko na najwyższym poziomie, nie zamieniłbym tego TV na inny model.
 

browar007

New member
Testując u siebie w mieście tego Philipsa - na którego byłem zdecydowany - bardzo się zawiodłem... Android mulił niesamowicie, do tego problemy z odczytem treści z pendrive, dodatkowo wg mnie o wiele gorsze wykonanie niż Samsung czy LG...


Potwierdzam z tym muleniem systemu... W sklepie testowałem i byłem lekko mówiąc rozczarowany. Samsung miał również dużo lepszą czerń pod każdym kątem. Wygląd również lepszy samsunga... Sam już nie wiem.
 

Duch87

New member
Bez reklam
W 8303 nie ma prawa nic mulić. Telewizor jest dopracowany do perfekcji. Może trafił się jakiś model z wystawy, który gra non stop.
 
Do góry