TV do 4k Phillips czy Sony?

rodman83

New member
Witam
Panowie proszę o pomoc w zakupie TV 55 cali do 4000zł...
Przegladam tak forum i sam już nie wiem co wybrać :-|
z tego co czytam opinie to chyba najbliżej mi kupna:

- SONY KD-55XF8596 lub XF8599
- PHILIPS 55PUS8303

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? jedno i drugie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? naprzeciwko okna, zachodni pokój
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic tx-32le8p
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? bardzo dobry obraz i kolory
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB't i tuner satelitarny
10 .Jakie urządzenia ? Formuler F1
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 -5 h, głównie wieczorem
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? raczej nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport i filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Z poziomu tv? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16. Preferencje co do marki? sony, phillips
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak dobrej czerni i dobrych barw
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? jak w tytule
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? raczej niezbyt często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? nie miałem jeszcze takiego tv, ale jakbym miał, zapewne bym korzystał
23. Czy telewizor ma mieć 3D? nie musi

Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc :-o
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb lepszy będzie Philips.
Możliwości podobne, ale nowy procesor lepiej obrabia sygnał.
Ambilight podnosi optycznie dla oka czerń, oko tez się mniej męczy.
Masz też extra - wtyczki które pozwalają Ci streamować filmy i programy.
Cena 3699 zł z pełnym pakietem, tylko zaloguj się w Klubie HDTV.
 

rodman83

New member
Do tych potrzeb lepszy będzie Philips.
Możliwości podobne, ale nowy procesor lepiej obrabia sygnał.
Ambilight podnosi optycznie dla oka czerń, oko tez się mniej męczy.
Masz też extra - wtyczki które pozwalają Ci streamować filmy i programy.
Cena 3699 zł z pełnym pakietem, tylko zaloguj się w Klubie HDTV.
Kiki jestem mocno zainteresowany zakupem u ciebie wspomnianego Phillipsa, w związku z tym mam pytanie. Po za wspomnianą kalibracją i wgraniem wtyczek, oglądasz ekran pod względem cloudingu i czy eliminujesz taki TV przed wysyłką?
 

rodman83

New member
Już bylem przekonany do zakupu Phillipsa 55pus8303, pisałem już nawet w sprawie zakupu do kikiego, dzisiaj po pracy podjechałem do ME zobaczyć jeszcze raz, jak gra ten TV na żywo itd., oczywiście sprzedawcy odradzali mi zakup Phillipsa i mocno proponowali mi Panasonica 58EX700E i rzeczywiście obraz wydawał się ładniejszy...mam mętlik w głowie jak cholera, z drugiej strony jednak chyba lepszy będzie Phillips, ponieważ jest na androidzie, akurat mocno na tym mi zależy :)
 

g_felek

Member
Już bylem przekonany do zakupu Phillipsa 55pus8303, pisałem już nawet w sprawie zakupu do kikiego, dzisiaj po pracy podjechałem do ME zobaczyć jeszcze raz, jak gra ten TV na żywo itd., oczywiście sprzedawcy odradzali mi zakup Phillipsa i mocno proponowali mi Panasonica 58EX700E i rzeczywiście obraz wydawał się ładniejszy...mam mętlik w głowie jak cholera, z drugiej strony jednak chyba lepszy będzie Phillips, ponieważ jest na androidzie, akurat mocno na tym mi zależy :)
Też nad Panasoniciem się zastanawiałem tudzież jego największą wadą wg. Mnie jest system i pilot, mam starego Panasonica i pilot jest ten sam ciężko się to obsługuje...
 

darekgra

Member
system sam w sobie jest ok, sprawny i szybki, faktycznie bez bajerów i pięknych okienek, tylko czy na TV oglądamy menu czy obraz wyświetlany...?
piloty to oni mają już chyba z 20 lat o podobnej konstrukcji fakt trochę siermiężne ale mam takiego jeszcze od CRT-ka i dział z nowym FZ :)
 

browar007

New member
Też nad Panasoniciem się zastanawiałem tudzież jego największą wadą wg. Mnie jest system i pilot, mam starego Panasonica i pilot jest ten sam ciężko się to obsługuje...


Ale obraz faktycznie w Panasonicu wymiata... ponoś jest tam również obsługa 3D oraz aktywnych okularów... świetna sprawa!



Niestety chcąc porównać bezpośrednio model Panasonica z Samsungiem UE55NU8042 nie mogłem nigdzie... Jak w jednym sklepie był Panas, to nie było Samsunga i odwrotnie...



Matryca w Panasie EX700 jest VA, więc to nie IPS.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poproś o pilota i sprawdź chociaż podświetlenie matrycy.
Jak sprzedawcy mają zadanie to ustawiają jak chcą podświetlenie - aby sprzedać to co im się nie sprzedaje. To znana sztuczka od lat....
 

rodman83

New member
byłem w tym ME i jak wspomniałem o podświetleniu matrycy to gościu zdębiał i nie wiedział o co mi chodzi, albo udawał głupiego lub po prostu mnie olał totalnie, także z Panasonicem dałem sobie spokój, tym bardziej że nie ma androida, jestem na ostatniej prostej przy zakupie TV, zostaję do wyboru jak w tytule SONY KD-55XF8599 lub PHILIPS 55PUS8303...proszę o pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych dwóch -Philips 55PUS8303.
Szybki procesor P5 II,Triple sound, ambilight, kalibracja, wtyczki.
Jesteś niebieski więc masz pakiet i ofertę specjalną.
 

rodman83

New member
w dalszym ciągu szukam TV i mój budżet nie co się zwiększył za równo jeżeli chodzi o pieniążki, jak również o cale, 65 będzie za duży, ale 60 akurat by spełniło moje oczekiwania :) Zainteresował mnie Sony 60Xf 8305, co sądzicie o tym TV?
PS. kiki masz dostępny u siebie ten model? Jak tak to ile kosztuję?
 
Ostatnia edycja:

rodman83

New member
wcześniej miałem do wydania max 3,7 k, teraz postanowiłem zwiększyć kwotę
do 4,5 k, do kwoty teraźniejszej myślałem nad Sony 55 cali xf9005, ale z drugiej strony obawiam się, że po zakupie 55 cali będę narzekał, że nie wziąłem większego :)
 

omnia

New member
Poczytaj na kiedy zapowiedziane będą nowe Philipsy. Po pierwsze - obniży cenę starszych modeli, po drugie - będziesz miał jeszcze nieco większy wybór. No i w nowsze będą najpewniej miały świeższego Androida.
 

rodman83

New member
Poczytaj na kiedy zapowiedziane będą nowe Philipsy. Po pierwsze - obniży cenę starszych modeli, po drugie - będziesz miał jeszcze nieco większy wybór. No i w nowsze będą najpewniej miały świeższego Androida.
z tego co pamiętam, bodajże kiki pisał, że dostępne do kupienia będą na przełomie Maj-Czerwiec, czytałem opinie co do tego Soniacza 60Xf 8305 to są różne, ale na chwilę obecną najbliżej mi do tego TV :) Jak wspomniałem, 60 cali by pasował do pokoju, 65 cali byłby za duży a 55 za mały :/ Wiadomo, że wśród 55 cali mam o wiele większy wybór :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak maj/czerwiec.
Szybko się przyzwyczaisz do 65".
Z Bardzo dobrych 60" masz Sharpa 60UI93 ze specjalnym pakietem.
Na matrycy z Japonii.
 
Do góry