TV 65cali, 100/120Hz, budżet +-5000-5500zł

patee

New member
Witam,
po przeprowadzce potrzebny nowy telewizor do salonu.


Rozmiar minimum 65 cali, na więcej wygląda, że nie ma budżetu (może się mylę :-o)
Ze względu, że akurat na tym TV będzie sporo sportu oglądanego to chyba natywnie dobrze by było dać 100/120 Hz.


Chciałbym mieć możliwość skorzystania z aplikacji ze sklepu play:
Cyfrowy Polsat GO
NC+ GO


więc chyba tylko Android to będzie obsługiwał, chociaż i tego nie wiem, bo na sony nie było tego w sklepie play (zostaje sciągnienie apk albo przeglądarka?)


Jakie modele brałem pod uwagę?


Sony KD-65XF8505 - tyle, że to IPS i nie wiem czy dam radę z tym kontrastem...bo kątów za bardzo nie potrzebuję, a pomieszczenie dość jasne



Samsung UE65NU8002 - czy tutaj jest ten niewyłączalny dimming? tizen chyba nie obsłuży apek co podałem wyżej


Philips 65PUS8602 - nie miałem ostatnimi laty kontaktu z marką, kiedyś ambilight nie bardzo mnie przekonał, może teraz inaczej by było



Warto coś dorzucić do tej listy??





Ankieta:
1. Pomieszczenie w którym ma wisieć telewizor to ok 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Jeszcze nie zdecydowałem
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawego boku, nie bezpośrednie, jasne pomieszczenie z roletami
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony KDL-52V4000
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+, NAS (materiały HD/4K z bezstratnym dźwiękiem)
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 godziny
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? tutaj będzie sport i filmy
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Aplikacje nc+go i cyfrowy polsat, może YT
13. Czy zamierzasz grać w gry? bardzo sporadycznie PS4
14. Preferencje co do marki? Lubię Sony ale nie jest to konieczne
15. Preferencje co do wielkości? 65 cali, jeżeli budżet pozwala może być większy
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Po równo
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000-5500 zł, wolalbym nie przekraczać
 

eckonom

New member
może uda gdzieś Ci się znaleźć jeszcze 65PUS8102 w tym budżecie byłby to najlepszy wybór
matryca ma pełne podśiwetlenie Direct LED
i myślę że ambilight by Cie przekonał a jęśli nie możesz go wyłączyć :)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nie pakuje się w ten tv że względu na problemy z którymi się zmaga. Co do Samsunga to nc+ to nie da rady odpalić.

Ja jak i wielu innych nie ma żadnych problemów z tym TV i był to świetny wybór ale zawsze najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nie widzieli go na oczy !
Swoją drogą nie pchalbym się w TV z ekspozycji i to w tej cenie - czyli niedawno mogłeś mieć go nowego.
Jak już to 8602 na kropce kwantowej jeśli Kiki jeszcze ma go u siebie (był za 5,5k)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Wystarczy poczytać opinie wątki i popytać znajomych odnośnie tej firmy i ich serwisu. Ryzyko związane z jego kupnem jest równe rosyjskiej ruletce .
 

patee

New member
OK, zostawiając trochę temat na boku 64PUS8102 (jutro podjadę zobaczę czy mają tylko z ekspozycji) i serwisu to co byście polecili sprawdzić, dorzucić do porównań?

kaper.1981 czy brak możliwości odpalenia nc+go to tylko apka czy tez brak mozliwosci odpalenia przez przegladarke?
 

Martino666

New member
W MM masz za 5.1k 65nu8042, Sony xf9005 to musisz ponad 1k dorzucic
W tej cenie Samsung jest polecany modelem

W Matrix Media masz Samsunga w cenie 4799 i pięć lat gwarancji producenta, nie żadne ubezpieczenia. Też się mocno nad nim zastanawiam, chociaż kusi Philips 65PUS8602 ale czy wart jest dopłaty?
 

Lethe

New member
W Matrix Media masz Samsunga w cenie 4799 i pięć lat gwarancji producenta, nie żadne ubezpieczenia. Też się mocno nad nim zastanawiam, chociaż kusi Philips 65PUS8602 ale czy wart jest dopłaty?
Przyłączam się do pytania. Na dniach kupuje tv i zastanawiam się czy 65PUS8602 jest warty dopłaty względem 65NU8002.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie warty dopłaty.
Przecież to model z klasy Premium, kosztował 9 tyś zł
Ma kroki kwantowe, Soundbar, potrójny ambilight .
I dostajesz kalibrację , wtyczki , Kodi 18.
Musisz się tylko zalogować w Klubie HDTV i pośpieszyć bo się kończą.
 

patee

New member
Biorąc pod uwagę, że 65xf9005 to jakieś 6600-6700zł i ląduje raczej poza budżetem to czy jakiś inny TV może konkurować z tym Samsungiem 65NU80xx albo Philipsem 65PUS8602??
 
Do góry