czy 65 cali do 4k PLN ma sens?

Grzegorz68

New member
Jak pewnie większość z Was kiedyś, stoję przed dylematem jaki tv wybrać. Oczywiście pogubiłem się już na dobre w natłoku informacji. TV ma być do salonu w którym będziemy z żoną oglądać sygnał z telewizji naziemnej i z Netflixa. Salon jest w fazie ustalania rozmieszczenia wyposażenia ale już wiem, że odległość z jakiej będziemy oglądać to ok 3,5 m. Myślałem o 55 calach, chodziłem po sklepach i do kwoty 4k widziałem kilka fajnych sprzętów. Brałem pod uwagę Sony KD55XF8505 ale obawiam się, że przekątna przy tej odległości będzie za mała. Czy do założonej kwoty znajdę sensowny zamiennik 65 cali? Czy lepiej wziąść 55 ale lepszej jakości? Nie chciał bym, żeby się zacinało lub spowalniało oprogramowanie lub obraz. Oglądamy głównie popołudniu i wieczorem.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Z tanich a dobrych 65" masz Samsunga NU8002 - dorzuć trochę grosza i kupuj 65"a nie 55" do tej odległości
 

sodalit1990

New member
DTS to nie jest żaden problem.Można kupić zewnętrzny odtwarzacz HDplayer za 300 zl i odtworzysz każdy plik filmowy z dzwiękiem DTS.

https://livesound.pl/tutoriale/4294-systemy-dzwieku-przestrzennego-dolby-digital-dts-i-inne


Jeśli masz np płyty dvd z DTS to też nie ma żadnego problemu.Przykładowo , posiadam dvd Pioneera .Dvd podłączone do telewizora Panasonic kablem component, Wszystkie filmy na DVD z DTS działają. Jest dzwięk stereo w głośnikach w telewizorze.
 
Ostatnia edycja:

k3lt

New member
Nie doradze ci ktory konkretnie ale jak bedziesz juz zdecydowany sprawdz ceny w Avansie i Electro, maja niezla promocje.. na tv za 4k mozna dostac 400zl rabatu, ale niestety nie na wszystkie modele. (promo jest tylko do 7 stycznia)
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz68

New member
DTS to nie jest żaden problem.Można kupić zewnętrzny odtwarzacz HDplayer za 300 zl i odtworzysz każdy plik filmowy z dzwiękiem DTS.

https://livesound.pl/tutoriale/4294-systemy-dzwieku-przestrzennego-dolby-digital-dts-i-inne


Jeśli masz np płyty dvd z DTS to też nie ma żadnego problemu.Przykładowo , posiadam dvd Pioneera .Dvd podłączone do telewizora Panasonic kablem component, Wszystkie filmy na DVD z DTS działają. Jest dzwięk stereo w głośnikach w telewizorze.
czyli przy tv naziemnej i Netflixie nie ma to znaczenia?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Grzegorz68

New member
jest jeszcze taki dostępny w zakładanym budżecie ***LG LED 65UK6950PLB, co myślicie?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

sodalit1990

New member
czyli przy tv naziemnej i Netflixie nie ma to znaczenia?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

W przypadku naziemnej telewizji cyfrowej czyli dvb-t na pewno wszystkie kanały odbierzesz z dzwiękiem . Na pewno odbierzesz też wszystkie kanały z dzwiękiem z telewizji kablowej bez znaczenia czy będzie to UPC czy inny operator. Jeśli chodzi o Netflix to przez pewien czas korzystałem za darmo i był dzwięk w czasie filmów/
Możesz napisać pytanie czy nie będzie problemów dzwiękiem

https://help.netflix.com/pl

Za około 4000 zl możesz kupić 65 calowego Panasonica Fx740

https://www.ceneo.pl/71502179
 
Ostatnia edycja:

Nikodem19

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przekątna 70" w tv 4K do oglądania z odległości od 2,31m bez zmęczenia
wzroku.Telewizja kablowa HD ( nie FHD)w TV 4K prezentuje się doskonale.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym w tym przypadku przy 65" z dobrą obróbką sygnału :
Philips 65PUS7303 za 3950 zł
TCL 65P60 za 3199 zł
Hitachi 65HZ6 za 3950 zł
LG 65UK6400 za 3099 zł
TCL 65DP660 za 3399 zł
Samsung 65NU8042 za 4950 zł
LG 65 UK6500 za 3599 zł
Jak Będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów
 

Grzegorz68

New member
Zostałbym w tym przypadku przy 65" z dobrą obróbką sygnału :
Philips 65PUS7303 za 3950 zł
TCL 65P60 za 3199 zł
Hitachi 65HZ6 za 3950 zł
LG 65UK6400 za 3099 zł
TCL 65DP660 za 3399 zł
Samsung 65NU8042 za 4950 zł
LG 65 UK6500 za 3599 zł
Jak Będziesz niebieski masz jeszcze pakiet gratisów
a ten wspomniany przeze mnie LG LED 65UK6950PLB?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

Grzegorz68

New member
Zastanawiam się nad LG, czym realnie się różnią 65UK6950PLB od 65UK6500? W podobnej cenie mozna je dostać.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepiej kupić 65 cali niż 55 przy odległości 3,5 metra od TV. W żaden sposób wyższa jakość TV nie nadrobi straconej wielkości, tym bardziej, że w tej cenie jest sporo nie tylko dobrych ale i bardzo dobrych TV, w tym modele czołowych producentów Samsunga, LG, TCL i Philipsa.
 

Grzegorz68

New member
Już właśnie dojrzałem do tej przekątnej, przesiadam się z 32 cali więc na początku myślałem o 55 calach bo jak gdzieś widziałem, to wydawało mi się to ogromne, chwilę potrwało, zanim dotarło do mnie, że 65 jest w zasięgu i ma sens. Teraz pozostał dylemat z wyborem konkretnego producenta i modelu, dlatego liczę na rzeczową pomoc i porady, żeby nie pobłądzić.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 65UK6950 jest dostępny za 3999 zł z pakietem z LG Polska.
Wykaz sklepów z polskiej dystrybucji na stronie LG Polska.
Żeby się nie rozczarować.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
 

Grzegorz68

New member
LG 65UK6950 jest dostępny za 3999 zł z pakietem z LG Polska.
Wykaz sklepów z polskiej dystrybucji na stronie LG Polska.
Żeby się nie rozczarować.
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
O co chodzi z tym rozczarowaniem? Ma jakieś ukryte słabe strony ten 6950? Lepszy będzie ten 6500? Co jest w tym pakiecie od LG PL?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
 
Do góry