Telewizor za 2-5 tysięcy głównie pod PS4

LFC

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-4
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? telewizor będzie wisiał
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna są na północ, słońca praktycznie nie ma, zwłaszcza że są rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś stary Samsung
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, dobra jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS4, za jakiś czas PS4 Pro, kablówka
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport i przyrodnicze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Telewizor głównie pod konsole więc ok 75%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Chciałbym jakość OLEDów ale są za drogie
19. Preferencje co do marki? Obojętnie, ale raczej te bardziej znane marki
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Ok 5 tysięcy, ale jak da się kupić coś podobnego w kwocie znacznie niższej to czemu nie

Telewizor głównie pod PlayStation 4, czasami będę oglądał na nim kablowe i YouTube. Głównie gram w Fife i do tego mi będzie telewizor potrzebny.
 
Ostatnia edycja:

matiEX

New member
Cześć, ja się podepnę pod wątek i jednocześnie może pomogę.
Szukam TV do sypialni pod konsole, wymagania typowo konsolowe jak autor tematu trochę może bardziej konkretne:
- matryca 100Hz natywne, nie chce żadnych 60Hz
- brak androida
- wielkość max. 49” ze względu na miejsce (107cm szerokości)
Czy zostaje tylko LG sk8500? Lub 8100 na edge led? Ktoś miał porównanie jaka jest różnica na direct led a edge led na żywo, albo przy grach? Mam obecnie ks7000 i nie mam zastrzeżeń co do edgeled, ale może warto dopłacić? Oczywiście może być inna propozycja z szybką matrycą
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Co Wy z tymi 100 Hz odswiezania? Mam 15 letniego JVC, nawet nie FHD i zadnych smug, opoznien i innych pierdol nie ma. Zapewniam, nie ma 100 Hz. :)
 

matiEX

New member
Ok, rozumem, możliwe że jest to bezpodstawne do konsol.
Ja się nie znam, dlatego korzystam z tego sympatycznego forum. Tym sposobem zakupiłem już 3TV i jestem zadowolony.
Nie chciałbym mieć gorszego TV niż ten obecny (Nomen omen 2 letni) ks7000 którego mam w salonie. Bardzo dobrze na nim gry wyglądają i w świetle i w ciemności, filmy tak samo. Stąd te wymagania a nie, że szwagier ma to ja też chce.
Jeżeli na forum mnie ktoś zapewni, że nie zobaczę różnicy na tańszym TV, 60Hz matrycy czy panelu 8bit w stosunku do mojego samsunga to biorę w ciemno ;)
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
Ten obecny jest na dobrym poziomie więc jeśli ma być lepszy to albo oled albo direct led. LG będą miały słaby kontrast i czerń więc nic sobie nie polepszysz a wydadasz sporo pieniędzy ks7000 to tv który i w dniu dzisiejszym jest bardzo dobry i ma certyfikat uhd 100hz i szeroką paletę barw z niezłym hdr.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele:
- Philips 65PUS7502 za 4899 zł
- Samsung 65NU8042 za 4950 zł
- Philips 65PUS8602 za 5499 zł
- TCL 70 C70 za 4999 zł
- Philips 65PUS8102 za 5500 zł
- TCL 65DC760 za 4999 zł
Jak będziesz niebieski to jeszcze pakiet gratisów.
 

LFC

New member
To masz bardzo dobre modele:
- Philips 65PUS7502 za 4899 zł
- Samsung 65NU8042 za 4950 zł
- Philips 65PUS8602 za 5499 zł
- TCL 70 C70 za 4999 zł
- Philips 65PUS8102 za 5500 zł
- TCL 65DC760 za 4999 zł
Jak będziesz niebieski to jeszcze pakiet gratisów.
Tylko pytanie, z jakiego sklepu są te ceny? Bo ten pierwszy Philips z tego co widzę jest najtaniej za 5399zł na Ceneo, czyli 500zł różnicy. A to są najlepsze telewizor w tej cenie, czy najlepsze telewizory pod konsole? Bo czytałem właśnie że jak się kupuje tv pod konsole to się powinno popatrzeć na inne parametry niż jak się kupuje pod oglądanie filmów. A co to za gratisy? :) A ten TLC 70 cali to jaki to model? Bo nie mogę znaleźć.

A taniej się coś może znajdzie? Bo te tv są albo za max. budżet albo ponad budżet. Może za mniejsze pieniądze coś się dobrego znajdzie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - wszystkie są dostępne od reki
Jak będziesz niebieski to jeszcze pakiet do każdego gratis.
TCL 70C7006 (dostał Eisa dla najlepszego telewizora LCD w Europie w klasie cena do jakości.

CO to są mniejsze pieniądze ?
 

matiEX

New member
Ten obecny jest na dobrym poziomie więc jeśli ma być lepszy to albo oled albo direct led. LG będą miały słaby kontrast i czerń więc nic sobie nie polepszysz a wydadasz sporo pieniędzy ks7000 to tv który i w dniu dzisiejszym jest bardzo dobry i ma certyfikat uhd 100hz i szeroką paletę barw z niezłym hdr.

Cześć, ja nie chce zmieniać obecnego tylko kupić 2 na podobnym poziomie i max wielkość 49” tak jak pisałem. To ten LG będzie słabym wyborem? To w takim razie jaki?
 

Jogos

New member
Jak do gier to musi być niski input lag i najlepiej matryca VA, bo grając siedzisz na wprost i wtedy lepsze efekty, VA dodatkowo ma dobry kontrast i czerń. Ja już zdecydowałem się na LG 50UK6500, też będzie głównie pod PS4 Pro(tylko model 50-calowy posiada matrycę VA).
 
Do góry