TV 50" IPS direct LED 4K min. 60Hz z niskim input lag do 2800 zł

leno87

New member
Cześć,

Szukam TV jak w tytule w okolicach 50cali, zależy mi również na dobrze działającym smart TV (Netflix). Do konsoli jest podłączona konsola, stąd też wymaganie niskiego input lag. Świat idealny, jeśli będzie również obsługiwał dobrze HDR. Co do marki nie mam konkretnych typów, odrzucam Sharp, Thomson, Panasonic, Toshiba z uwagi na brak przekonania do tych brandów.
IPS (najlepiej z podświetleniem direct LED) z uwagi na to, że nie zawsze TV jest ustawiony centralnie, obawiam się przy matrycy VA zniekształconych kolorów.

Zaznaczam jeszcze, że jeśli byłby model, w którym niekoniecznie smart działa idealnie ale posiada resztę parametrów według kryteriów to też będzie ok, najwyżej dokupię zewnętrzny sprzęt.

Proszę Was o poradę.
 

leno87

New member
Kiki dziękuję za odpowiedź. Oba modele mają matrycę edge LED. Nie jestem specjalistą i teorii na temat tego która matryca jest lepsza direct czy edge jest mnóstwo. Nie zależy mi na smukłości obudowy.

Co do Philips podchodzę z dystansem.

Czy możesz zaproponować jeszcze inne alternatywne modele zakładając parametry na których mi zależy? Z tego co się orientuję LG w poprzedniej serii posiadało IPS direct i mialo niski input lag. Czy coś takiego jest jeszcze ewentualnie dostępne?
 

leno87

New member
Skłaniam się ku 49SK8100. Czy ma matrycę natywną 50 czy 60Hz? Niestety info w necie są rozbieżne. Czy w tej cenie jest jeszcze inna alternatywa godna uwagi?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
cześć,

szukam tv jak w tytule w okolicach 50cali, zależy mi również na dobrze działającym smart tv (netflix). Do konsoli jest podłączona konsola, stąd też wymaganie niskiego input lag. świat idealny, jeśli będzie również obsługiwał dobrze hdr. Co do marki nie mam konkretnych typów, odrzucam sharp, thomson, panasonic, toshiba z uwagi na brak przekonania do tych brandów.
Ips (najlepiej z podświetleniem direct led) z uwagi na to, że nie zawsze tv jest ustawiony centralnie, obawiam się przy matrycy va zniekształconych kolorów.

Zaznaczam jeszcze, że jeśli byłby model, w którym niekoniecznie smart działa idealnie ale posiada resztę parametrów według kryteriów to też będzie ok, najwyżej dokupię zewnętrzny sprzęt.

Proszę was o poradę.

lg 50uk6950 - VA , direct led , webos 4.0
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Biłem dzisiaj obejrzeć kilka modeli, LG 49SK8100 jednak mnie urzekł :)

To zobaczysz wieczorem jak ci będzie się spisywało lokalne rozjaśnianie na podświetleniu krawędziowym !!! Ja mam w uh7709 takie coś i to jest porażka na maksa takie rozwiązanie ale cóż każdy ma inny gust i ci może się spodobać ?
 

leno87

New member
To zobaczysz wieczorem jak ci będzie się spisywało lokalne rozjaśnianie na podświetleniu krawędziowym !!! Ja mam w uh7709 takie coś i to jest porażka na maksa takie rozwiązanie ale cóż każdy ma inny gust i ci może się spodobać ?
Karol możesz rozwinąć?

[edit]

Ok, właśnie obejrzałem recenzję :/ Faktycznie jest słabo...
Teraz to już sam nie wiem, im więcej czytam tym mniej wiem :( W dodatku już nie jestem tak mocno przekonany do IPS jak wczesniej...

lg 49uk6090 - gdzie można dostać?

Zakładając matrycę VA Direct LED, niski input lag i dobrze działający smart co jeszcze możecie polecić lub na co warto zwrócić uwagę?
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol możesz rozwinąć?

To jest tak : jak oglądasz film wieczorem a najbardziej to jak są sceny ciemne i pojawia się np scena zapala się świeczka , pojawia się postać np twarz to powoduje iż aby poprawić kontrast tej twarzy lub świeczki itp włącza się jak to nazwę właśnie lokalne rozjaśnianie i tutaj napiszę że jak np dzieję się to na środku ekranu to idzie podświetlenie od samego dołu do samej góry , to teraz sobie wyobraż jak takie coś wygląda jak na środku ekranu pojawi się jakiś jaśniejszy punkcik i tv ma za zadanie podnieść kontrast tego przez lokalne rozjaśnienie ; pojawia się taki pasek od dołu do góry aby rozjaśnić ten jasny punkt , Diody led są umieszczone u mnie w modelu uh7709 49 calowy na dole ( nie po bokach , nie na górze a na dole , jest opcja : wyłącz , minimum , średni , wysoki , przy wyłączonym spada kontrast , przy minimalnym już widać efekt diametralnie , a pozostałe ... już nie będę opisywał bo można się domyślić , ja mam ustawione na minimum

Jak oglądam film wieczorem gaszę lampkę która stoi za tv z boku i gra tylko tv to powiem ci szczerze wygląda to kiepsko , nie podoba mi się to i nie akceptuję tego rozwiązania
Inna jest bajka jak tv jest z Direct Led tam są już strefy rozjaśniania od kilku do kilkunastu itd i podświetla ci od tyłu a nie jak u mnie od dołu do samej góry

Piszę ci taką uwagę bo dla mnie to jest porażka , może ty będziesz miał inne podejście ale ja nie przekonałem się do tego
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol możesz rozwinąć?

[edit]

Ok, właśnie obejrzałem recenzję :/ Faktycznie jest słabo...
Teraz to już sam nie wiem, im więcej czytam tym mniej wiem :( W dodatku już nie jestem tak mocno przekonany do IPS jak wczesniej...

lg 49uk6090 - gdzie można dostać?

Zakładając matrycę VA Direct LED, niski input lag i dobrze działający smart co jeszcze możecie polecić lub na co warto zwrócić uwagę?

Dlatego napisałem ci taką uwagę , jedyny minus tego tv bo reszta to jest ok jak na ten model
 

leno87

New member
Karol dziękuję. Można napisać że mnie uratowałeś od złej decyzji... :) czy jeśli TV ma IPS z direct LED to można założyć z góry że dymming będzie działał jak powinien? Muszę przemyśleć jeszcze czy IPS będzie aż tak kluczowy, przy VA raczej nie byłoby aż tak ciężkiego wyboru. Nie chcę kupować też TV z poprzednich serii (lat), jeśli będę musiał to pójdę na kompromis i wybiorę VA. Przyglądam się właśnie jeszcze modelowi 50UK6950, według spec zapowiada się dobrze.

Lettner123 - nie ten calarz i budżet :)
 

Lettner123

New member
bardziej mi chodizło o uświadomienie że nie każde tv edge led są słabe i to nalezy wziąść również pod uwagę dokonując wyboru a nie od razu stawiać na straconej pozycji względem direct led :)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Karol dziękuję. Można napisać że mnie uratowałeś od złej decyzji... :) czy jeśli TV ma IPS z direct LED to można założyć z góry że dymming będzie działał jak powinien? Muszę przemyśleć jeszcze czy IPS będzie aż tak kluczowy, przy VA raczej nie byłoby aż tak ciężkiego wyboru. Nie chcę kupować też TV z poprzednich serii (lat), jeśli będę musiał to pójdę na kompromis i wybiorę VA. Przyglądam się właśnie jeszcze modelowi 50UK6950, według spec zapowiada się dobrze.

Lettner123 - nie ten calarz i budżet :)


Oto chodzi że różnica jest w tym iż lokalne rozjaśnianie a strefowe rozjaśnianie

- Lokalne rozjaśnianie przy krawędziowym jest dla mnie porażką , podświetla od samego dołu do samej góry , inni może to akceptują ja akurat nie jestem z tego zadowolony i nie będę

-strefowe rozjaśnianie - tutaj mozesz mieć od kilku do nawet kilku dziesięciu a nawet i kilkuset stref z direct led i moim zdaniem to jest lepsze rozwiązanie bo masz od tyłu punkt jasny na tv podświetlany i nie idzie una od dołu do góry

LG 50UK6950 moim zdaniem nie jest z wyższej półki ale raczej jest dobrym modelem tylko na VA panelu
Albo jak kiki podaje ci model 6500 , może też być model 6750

Nie wiem pod jakim kątem max będziesz oglądał tv ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej do 2,8 tyś :
- TCL 50DP660 za 2299 zł
- TCL 49C70 za 1999 zł
- Philips 50PUS7303 za 2399 zł
- LG 49SK8100 za 2699 zł
Wszystkie z pakietem.
 
Do góry