zmiana tv po 11 latach 40'' na co?

wadus

Member
WItam,

Mam sony KDL-40EX 500 staruszek.

chcialbym wymienic TV prosze o rade.

- odleglosc ogladania 5-5,5 m
- na jakiej wysokosci go zawieszac
- czy inwestowac w philipsa i system ambiet litght? daje to faktycznie efekt powiekszenia obrazu czy to tylko bajer?

Chcialbym pozbyc sie nastepujacych problemow, ktore mam z obecnym tv.

- Internet w TV. Sony wywalilo youtuba i zostalem tylko z VOD i Ipla ktore tez dzialaly tak wolno ze masakra. wogole okrojone to wszystko tak, ze przestalem wogole tego uzywac.
- dzwiek (glosniczki niby glosno ale pomieszczenie ma 50 m2 wiec jak sie zglosni to halas jest ale o czytelnym dzwieku to zapomniec) (mam system KD Denona ale odpalac to do ogladania tv mi sie nie chec)
- wlaczenie tv (czekam z kilkadziesiat sekund zanim wykryje USB, zanim sie odswiezy guide i inne opcje tv sie zaladuja) mam wrazenie jakbym tv lampowego odpalil i musze troche odczekac aby wszystko zaczelo w miare dzialac. ale ogolnie nawigacja po menu jest troche przywolna w porownaniu do wspolczesnych tv
-Brakowalo mi wifi w tv. musialem kombinowac aby podlaczyc internet kablem.
- ogladac z odleglosci ponad 5 metrow 40 cali to jak ogladac tv na komorce kladac ja na ziemi ;)

mamy koncowke 2018, ktos moze robil juz jakis research cos fajnego w sensownym budget-cie?
wiadomo byle jaki tv juz pewnie bedzie lepszy niz to co mialem, ale tez nie mam nie wiadomo ile kasy na wydawnie w wypasione tv. ma porpostu byc lepsze od tego co mialem. nie wiem ile cali aby bylo "enough"?

zaproponujcie jezeli mozecie bede bardzo wdzieczny
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

WItam,

Mam sony KDL-40EX 500 staruszek.

chcialbym wymienic TV prosze o rade.

- odleglosc ogladania 5-5,5 m
- na jakiej wysokosci go zawieszac
- czy inwestowac w philipsa i system ambiet litght? daje to faktycznie efekt powiekszenia obrazu czy to tylko bajer?

Chcialbym pozbyc sie nastepujacych problemow, ktore mam z obecnym tv.

- Internet w TV. Sony wywalilo youtuba i zostalem tylko z VOD i Ipla ktore tez dzialaly tak wolno ze masakra. wogole okrojone to wszystko tak, ze przestalem wogole tego uzywac.
- dzwiek (glosniczki niby glosno ale pomieszczenie ma 50 m2 wiec jak sie zglosni to halas jest ale o czytelnym dzwieku to zapomniec) (mam system KD Denona ale odpalac to do ogladania tv mi sie nie chec)
- wlaczenie tv (czekam z kilkadziesiat sekund zanim wykryje USB, zanim sie odswiezy guide i inne opcje tv sie zaladuja) mam wrazenie jakbym tv lampowego odpalil i musze troche odczekac aby wszystko zaczelo w miare dzialac. ale ogolnie nawigacja po menu jest troche przywolna w porownaniu do wspolczesnych tv
-Brakowalo mi wifi w tv. musialem kombinowac aby podlaczyc internet kablem.
- ogladac z odleglosci ponad 5 metrow 40 cali to jak ogladac tv na komorce kladac ja na ziemi ;)

mamy koncowke 2018, ktos moze robil juz jakis research cos fajnego w sensownym budget-cie?
wiadomo byle jaki tv juz pewnie bedzie lepszy niz to co mialem, ale tez nie mam nie wiadomo ile kasy na wydawnie w wypasione tv. ma porpostu byc lepsze od tego co mialem. nie wiem ile cali aby bylo "enough"?

zaproponujcie jezeli mozecie bede bardzo wdzieczny


Witaj przy tej odległości, aż się prosi o 75-82 cale
Kwestia czy jesteś w stanie przeznaczyć 10-13 tyś na telewizor średniej klasy
 

wucash

Active member
Bez reklam
bez określenia budżetu będzie ciężko... dla jednych rozsądnie to 5k a dla innych 20k :D
z odległości wynika 75 cali minimum :D
 

wadus

Member
przy takiej odleglosci jakie jest absolutno minimum ? czy 65 '' obleci? czy juz dac sobie spokoj i moze lejpej w przyzwoity rzutnik?
 

wadus

Member
Nie musi to byc top topow ale musze byc pewny ze mam jakosc mozliwe najlepsza w danej polce cenowej.

czy z budgetem okolo 5 tys? cos sie znajdzie?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wadus
Ciężko będzie..., przy tej odległości to 65 cali szału nie robi...przydałoby się ciut więcej.
Zobacz coś może z TCL, Kiki z pewnością coś Ci doradzi.
 

wadus

Member
dzieki, czekam na jakies rady.

Moze doadm ze 5,5 m to jest od sciany do sciany. teraz mam 40 '' i lekka 3 osobowa kanape wiec ja czasem przesuwamy na srodek i wtedy mozemy ogladac :).

Ale mysle ze kiedys zmienimy kanpe na wypoczynek wiec moze byc juz trudniej z przesuwaniem. wiec tak realnie mysle ze odleglosc bedzie 4,5-5 m.

W sumie tv ogldam bardzo rzadko 2-4 godziny tygodniowo. Filmy tylko w weekendy i o ile mam czas.

Ale to na tych filmach mi najbardziej zalezy, mam stary ale dobry zestaw KD, jeszcze nie do konca skalibrowany bo ciagle cos sie w salonie zmienialo, ato ciezkie zaslony, at o nowy fotel itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do 5 tyś masz extra modele :
- Philips 65PUS7502 za 4899 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
- Sony 65XF8505 za 4995 zł
- LG 65 SK 4950 zł

Za niewielką dopłatą Philips 65PUS8102
Wszystkie masz jeszcze z pakietem gratisów.
 

wadus

Member
@kiki- juz dawno nie zagladalem na forum wiec wybacz za glupie pytanie bo nie jestem na biezaco.

Te ceny, ktore podales to kwoty brutto?
Masz swoj sklep i prowadzisz sprzedaz?
gwarancja standardowa producenta?
sprzet jest fabrycznie nowy?
Jak z dostepnoscia wspomnianych modeli?


myslimy z zona o prezencie rodzinnym na gwiazdke i takie tv :) czemu nie. pewnie wieszak na scianie nie udzwignie ale to najmniejszy problem trzeba bedzie pokombinowac i sie zawiesi to jakos.

Mam tez starego BD, moglbys cos polecic w 4k?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info.
Do 5 tyś masz extra modele :
- Philips 65PUS7502 za 4899 zł
- TCL 65X2 za 4999 zł
- Sony 65XF8505 za 4995 zł
- LG 65 SK 4950 zł

Te ceny, ktore podales to kwoty brutto?
Tak - ceny brutto

Masz swoj sklep i prowadzisz sprzedaz?
Mamy kilka sklepów - detaliczne też.

gwarancja standardowa producenta?
Gwarancja 2 lata door to door

sprzet jest fabrycznie nowy?
Tak, fabrycznie nowy

Jak z dostepnoscia wspomnianych modeli?
Są dostępne od ręki.

Uchwyt jeśli Vesa wystarczy.

Wszystkie są 4K.
 

wadus

Member
nie chce robic offtopa wiec jeszcze dopisze

Potrzebuje porady praktyków.

Salon przypomne ma szerokosc 5,5 m
3 lata juz mieszkamy i ciagle brakuje pomyslu jak wykonczyc strefe wypoczynkowa.

Mamy stary 40'' i lekka kanape 3 osobowa i fotel "uszak", ktore ciagle przesuwamy jak chcemy ogladac jakis film tak na odleglosc okolo 2-2,5 m od tv.

Kiedys myslimy o kupnie wypoczynku wtedy pewnie cos ala naroznik stanie po przeciwnej stronie i odleglosc do tv zrobi sie 4,5-5 m
Ew. stare meble zostan ale fajnie jakbym nie musial ich przesuwac 2-3 m do tv za kazdym razem gdy wieczorami chicalbym cos obejrzec.

TV uzywamy tylko do
- seriali tv (rzadko)
- tv (1 godzin / dziennie i rzadziej)
- bajki (weekndy 1-2 godz)
- filmy z USB (weekndy wieczor 2 godz)
- BD (weekendy zamiast filmu z USB).
- Prime video (czlowiek z wysokiego zamku) czekam na 4 serie


Jak widzicie, nie jestem maniakiem gier, nie ogladam namietnie sportu (czasami snooker) wiec w sumie nie wiem czy potrzebuje jakiegos "potwora"? glownie filmy i seriale z zona, a dzieci czasami bajki

Myslalem na poczatku zamienic tv na Samsunga 65''NU8042, ale teraz tak sobie mysle ze moze pojsc cos w starszych wersji (trafiaja sie mocno obnizone ceny dla 75'' np. samsung NU7102

Glownie mysle o odleglosci 4,5-5 m 65 bedzie ciagle maly a 75'' to takie minimum a z takiej odleglosci 65''NU8042 nie bede widzial roznicy

Skoleji szkoda zaslaniac 75'' tv sciany bo robiona z starej czerwonej cegly z szara fuga, a moze zostawic 40'' i kupic rozwijany ekran + Xiaomi Mi Laser Projector? ten dalby rade i w dzien, od biedy bez odpalania calego ustrojstwa 40'' bedzie sluzyl do ogladania tv. tak rzadko go uzywam ze jeszcze nastepne 5-10 lat bedzie dzialal.
 
Ostatnia edycja:

wadus

Member
Kasy bez szalenstwa do 5700 zl widzialem gdzies stare modele samsunga NU7102 wlasnie ponizej tej kwoty.

nie wiem tylko czy NU7xxx to slabo sprzedajacy sie model i puszczaja go teraz po taniosci czy sredniak, ktory teraz mocno potanial jak pojawil sie NU8xxx ?

jezeli ten 75 NU7xxx jest kiepski moze jednak zotstane przy 65 NU8042

najchetniej gdzies bym poszukal tego 75 zobaczyc jak on swieci i czy nie jest za mdly i nie ma jakis przeszkadzajacych mi defektow.(cluding, niedoswietlone strefy czy cos) nie wiem tylko o tym czytalem a nie widzialem.

Co do NU8xxx raczej nikt nie zalowal...
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Kasy bez szalenstwa do 5700 zl widzialem gdzies stare modele samsunga NU7102 wlasnie ponizej tej kwoty.

nie wiem tylko czy NU7xxx to slabo sprzedajacy sie model i puszczaja go teraz po taniosci czy sredniak, ktory teraz mocno potanial jak pojawil sie NU8xxx ?

jezeli ten 75 NU7xxx jest kiepski moze jednak zotstane przy 65 NU8042

najchetniej gdzies bym poszukal tego 75 zobaczyc jak on swieci i czy nie jest za mdly i nie ma jakis przeszkadzajacych mi defektow.(cluding, niedoswietlone strefy czy cos) nie wiem tylko o tym czytalem a nie widzialem.

Co do NU8xxx raczej nikt nie zalowal...

65 cali ci wystarczy bez przesady 75 cali ,Ja oglądam 49 cali z 3 metrów i jest bajka jak bliżej się ogląda to widać nie wyrażny obraz , Kup se 65 cali i będziesz zadowolony a jak nie to zawsze możesz wymienić na większy ale na 99% będzie ci pasował ten 65 calowy

Prawda jest taka że każdy ma inne proporcje odległości do oglądania , jednemu pasuje z 5 metrów i jest git a drugi powie co innego że mu nie pasuje
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem 65 cali wystarczy. Ja bym kupił za mniejsze pieniądze PHILIPS 65PUS7303 z matrycą VA i podświetlaniem DIRECT LED, ewentualnie nieco drożej SAMSUNG 65NU8042/8072 z matrycą VA 120 Hz. 120 HZ kontra bezpośrednie podświetlenie. Wszystko zależy od sztuki:)
 
Do góry