LG 55SK9500 czy Samsung 65NU8002

ssynekk

New member
Witam wszystkich!

Jak w temacie. Mam ogromny dylemat między tymi dwoma telewizorami. Byłem już przekonany do LG ale dziś poczytałem test Samsunga i również wypada bardzo dobrze. Są to telewizory o różnych matrycach. W testach wypadły podobnie w jednym przypadku samsung lepiej lg gorzej w innym zaś odwrotnie. Ogromny dylemat mam też co do rozmiaru. Do telewizora mam ok 3-3.5m od kanapy. I w sklepie np bardziej doradzali mi 55 ze względu na jakoś obrazu FullHD na telewizorze 4K a jak wiadomo w większości mamy jeszcze FullHD. System w jednym tv jak i w drugim jest bardzo zachwalany. w LG kusi mnie Sztuczna inteligencja. W Samsungu skusiła mnie znowu równomierność obrazu która wypadła lepiej niż w LG. Mógłbym tak wymieniać dalej i za każdym razem jeden i drugi telewizor będzie mnie czymś kusił bardziej :)

Dlatego mam taki ciężki wybór. Mam nadzieje że ktoś bardziej doświadczony pomoże mi w podjęciu decyzji. Może znajdzie się ktoś kto miał okazje je porównać. W internecie można zaleźć dokładne testy obu telewizorów.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Witaj przy 3-3,5 m do ekranu zalecana wielkość ekranu przy FHD to 65cali
przy 4K to 75 cali ,więc śmiało możesz kupować 4K 65 cali , a za 2 miesiące
i tak stwierdzisz że jest zbyt mały i będziesz żałował że nie kupiłeś 75 cali.

Co do samych TV są porównywalne, ja bym chyba wybrał LG z uwagi na Direct LED i 100 stref wygaszania oraz lepsze kąty no i jest bardziej inteligentny możesz z nim pogadać
 

ssynekk

New member
Wiem że jak to napiszę to zacznie się dyskusja na ten temat zamiast na temat mojego dylematu dlatego wolałbym nie odpowiadać na to pytanie ;)
 

ssynekk

New member
Jeszcze taka sprawa w media expercie samsung ma oznaczenie ue65nu8052 a na stronie samsunga są oznaczenia 8002, 8042 i 8072 z 8052 spotkałem się tylko w mediaexpercie. Komuś coś wiadomo w tym temacie? Czymś się one różnią? W teście jest napisanę że zależą one tylko od sieci sprzedaży a parametry te same. a media expert ma teraz bardzo dobrą cenę tego tv.
 

ssynekk

New member
No bez przesady ;) wczoraj tak sobie przymierzałem i to 55 nawet spoko ale 65 lepiej a nawet jak dla mnie i żony ciut za dobrze ;). Stwierdziliśmy że idealne by było 60. Ale rozmiar to drugorzędna sprawa. Bardziej mi tu zależy o jakość obrazu i obsługę(system). Jako że w internatach czarny piątek nic ciekawego nie wniósł to nadal podtrzymuje temat ;)

SK9500 jeszcze nie spotkałem w żadnym sklepie maksymalnie udało mi się spotkać 65SK8500.
 

tomulus

New member
65SK9500 -niezła różnica między sieciówkami a sklepami na ceno czy u kiki
6,8 vs 12tyś
 
Ostatnia edycja:

jarswi

New member
Różnica w cenie LG OLED a LG SK9500 z oficjalnych kanałów na Polskę wynika pewnie z czysto matematycznego podejścia - kosz wytworzenia tv OLED jest o wiele mniejszy od LCD i raczej nie zależy im (firmie) na sprzedaży tego tv. W żadnej sieciówce nie ma ich wystawionych, to samo w dużych sieciówkach np w Niemczech - brak w ofercie SK9500. A wg mnie tv zacny i warto rozważyć jego zakup szczególnie z poza polskiej dystrybucji z uwagi na konkurencyjną cenę (europejska dystrybucja ma tą samą gwarancję co polska)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie, pytanie czy chcesz dopłacić do oleda ?

LG 65SK9500 masz w specjalnej cenie z pakietem za 6699 zł z pakietem.
Z Fald masz też Philipsa 65PUS8102 w specjalnej ofercie na BF.
 

ssynekk

New member
Ostatecznie nie wybrałem żadnego z tych o których pisałem. Wziałem jednak OLEDa B8 od LG 55" i dobrze że 55 bo 65 byłby za duży na moje pomieszczenie. 3.5m mam od sciany do sciany ale ostatecznie tv nie jest przyklejony do sciany tak samo kanapa i moja głowa też nie jest przyklejona do drugiej sciany wiec ostatecznie mam do tego tv 2-2.5m do 3m max jak gdzieś w kącie siądę :p

Jestem zadowolony z wyboru. Jakość obrazu bez porównania. Oglądałem w sklepie też 65sk8500 bo sk9500 nigdzie sie nie da obejrzeć na żywo chyba. Jakość sk8500 też mega ale to nie to co oled. Parę osób przekonało mnie na oleda choć byłem bardzo przeciwny. Mimo wszystko zapobiegawczo dokupiłem gwarancje na 5 lat bo tyle z reguły trzymam telewizor.

Co do samego B8 naczytałem się o jakiś pionowych pasach itp. jeden z testów tez mnie przeraził pod względem szumów na czerni czy też nierównomiernego podświetlenia. Nie wiem czy po prostu pierwsza seria była jakaś wadliwa czy ten test i opinie niektórych to zwykła ściema. Ale u mnie żadne z wymienionych wad nie występują nawet mikroskopijnym stopniu. Równomierność podświetlenia bez zarzutu i brak jakichkolwiek pionowych pasów przy ciemnej szarości, a czerń... chyba nie muszę mówić jest za...e czarna bez żadnych szumów ;) Moim zdaniem bez sensu przepłacać za C8 bo oglądałem jeden i drugi i różnicy nie zauważyłem. Chyba ze komuś zależy na szybszej rekcji webOSa o jakieś pół sekundy (alfa9).
 
Do góry