Standardowe wymagania 49-50 cali do codziennego użytku

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2+2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 95% ma wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? W miejscu gdzie będzie wisiał nie ma promieni słonecznych.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonica Viera TX-32LX85P
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry płynny obraz, w miarę stabilny SMART
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV kablowa , w szczerze na obecnym tv wygląda na b.dobry -
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? XBOX One S
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Z reguły 2-3, w weekendy może być trochę więcej (max ok 6h).
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Tu nie mam preferencji, wiadomo że nawet błyszczące matryce maja fajne powłoki antyrefleksyjne.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Dużo sportu (piłka nożna , koszykówka, siatkówka)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Bardzo sporadycznie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / Tylko konsola
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudnia, wieczory, godzina 16,17+.
17. Preferencje co do wielkości? 49-50 cali max
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W obecnym modelu mam widoczne przy zbliżeniach takie małe pikselki otaczające np: piłkarzy. Przy kamerze oddalonej nie ma takiego efektu. Ogólnie stawiam na płynność obrazu i odwzorowanie kolorów.
19. Preferencje co do marki? Philips, Panasonic, Sony
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? bardzo ograniczony do 2600 zł , ale cokolwiek mniej , kosztem czegoś bez czego można żyć także będzie atutem.

Po wielu wieczorach czytania , na 99% byłem pewny że to będzie Philips PUS7303, nawet już podpytałem Kiki o warunki :). Jednak martwi mnie dużo negatywnych opinii w sprawie smużenia podczas oglądania meczów. Być może część to słaba jakość sygnału, ale muszę być pewny.
Ambilight także wydaje się dobrym kierunkiem , choć zapewne mógłbym bez tego żyć.

Myślałem , aby pozostać z Panasonic i wybrać coś pasującego , ale znów Smart i aplikacje wydają się bardzo ubogie. Sony trzymają cenę i pytanie czy warte są jednak dołożenia, bo w moim budżecie ciężko coś znaleźć. A może coś z Sharp ?

Podsumowując: nie upieram się na 100Hz (choć byłby idealny), 50-60Hz + dobre upłynniacze są także akceptowane.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz dobre modele:
- Philips 50PUS7303 za 2399 zł
- TCL 49C70 za 1999 zł
- TCL 50DP660 za 2299 zl
- LG 50UK6500 za 1799 zł
- Hitachi 49HL7000 za 1850 zł
- Toshiba 49U68 za 1850 zł
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
W testach i opiniach nieźle wypada ten LG 50UK6500 i nie chodzi mi o cenę bo wygląda rewelacyjnie. Jednak u nas telewizory kupuje się na minimum 5 lat i pytanie co będzie z nim za kilka lat.
Model LG z którego jest roku ? 2017 ,2018 , nie mogę znaleźć informacji . Dla mnie druga sprawa niewyobrażalna jak spece w LG to rozkminiają że jest chyba 6 wielkości ekranu w tym modelu , a tylko 50 calowy ma matrycę VA :)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziś byłem w MediaExpert i stał na szczęście PUS7303, co prawda demo włączone , ale sprawdzaliśmy z żoną , czy jeśli patrzy pod kątem około 45 stopni , to czy widzi zmianę koloru i twierdzi że nie . Kolory dalej są ładne tak jak na wprost. To ciekawe bo byłem pewny że zbledną.

Jeszcze jeden model ciekawie wyświetlał , LG 55UK6470PLC , kilka cali większy , co prawda IPS.

Dalej podoba mi się Philips, nie wiem czy Ambilight będę używał tak często jak sobie wyobrażam , czy wyłączę go po kilku tygodniach. I najważniejsze nieszczęsny serwis. Jak czytam co wyrabia Philips to mnie odrzuca....., tylko czy to prawda czy konkurencja ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwis działa normalnie, wcześniej nie wszystko było jak należy.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją.
 
Do góry