60-65" Sony / Philips / Samsung

luki83

New member
Witam forumowiczów,

Szukam TV do filmów(bluray, ncplus, czasami ps4).
Wczoraj polecono mi w sklepie nie dla idiotów ten oto model: kd-60xf8305 - 3899 plnów alternatywnie KD-65XF7096 4199 lub KD-65XF8505 5599
Czasami oglądamy też filmy na hbogo, nie wiem czy to ma znaczenie pod kątem samego systemu w tv.
Wcześniej zastanawiałem się nad TCL ale jakość obrazu w porównaniu do innych była wg mnie słaba.

Pytanie co w budżecie do 6 k plnów możecie zaproponować.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie na wprost, rzadziej z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku okno strona wschodnia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung plazma 42"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najpopularniejsze aplikacje
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? ncplus, ps4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? wifipremium box, moze potem dekder 4k, ps4, qnap
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, dzieci bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie jest to konieczne
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 4-5 h /tydzien
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 60-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zacinanie systemu
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, Panasonic
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nigdy nie mialem
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 6000 pln, najlepiej jak sie da z dluzsza gwarancja/opcja rozszerzenia


pozdrawiam
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dorzuć do tej listy 65PUS8102 za 6k oraz trochę ponad budżet 65XF9005 - to zdecydowanie lepsze opcje niż te co wymieniłeś
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z bardzo dobrych :
- Philips 65PUS8102 za 5999 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- LG65 Sk 8500 za 6299 zł
- Philips 65PUS8303 za 5399 zł
- Sony 65XF9005 za 6699 zł
Jak będziesz niebieski masz jeszcze pakiekt gratis.
 

luki83

New member
Dzięki a możecie jakoś uargumentować dlaczego akurat te modele? Co je wyróżnia, i jak tam android w philipsiw słyszałem że lubi się przycinać?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kolejny który słyszał a nie widział :p
Dla twojej informacji zarówno w Sony jak i Philips najnowszy andek działa bardzo sprawnie.
Wybieralbym właśnie coś z tych modeli choć LG SK nie widziałem a zbiera pochlebne recenzje choć jest na IPS
Z ankiety widzę że siadasz głównie na wprost więc wybierałbym coś na VA.
 
Ostatnia edycja:

luki83

New member
Hehe prawda nie widziałem, dotychczasowy samsung(6 lat) ma zwykłe menu i nawet to by wystarczyło gdyby nie czarne paski obniżające komfort oglądania i podwyższające ciśnienie żony co się przekłada bezpośrednio na konieczność zmiany :)

to jeszcze raz co przemawia akurat za wspomnianymi modelami w stosunku do kd-xf8305 ?
btw czy któryś z nich ma np. lepsze głośniki żeby na razie nie dokładać soundbara?
 

szybal

Banned
Philips ma przewagę ambi i HUE
 

Attachments

  • 20181021_194027.jpg
    20181021_194027.jpg
    18 KB · Wyś: 35
Do góry