Telewizor 55/65 cali Netflix/HBO GO + konsola/kompouter

nimitz85

New member
Cześć,

Jest to mój pierwszy post na forum więc witam serdecznie.
Wpadłem prosić o pomoc w wyborze odpowiedniego telewizora. Podobnych tematów jest kilka i widziałem w nich już odpowiedzi i sugestie co do konkretnych modeli, ale chciałbym doprecyzować, czy któryś z parametrów u mnie nie dyskwalifikuje jednak tych polecanych modeli. Zakładam, że w tym budżecie o OLED nie mam co myśleć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 34m2 otwarty na jadalnię (9m2) + kuchnię (11m2)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 metra do kanapy, reszta pomieszczeń raczej nie sprzyja oglądaniu TV
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 (dwoje dorosłych i pewnie od czasu do czasu nie da się tej myszy 4 letniej odgonić...)
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać(w przyszłości wisieć)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Południe wypada akurat na wprost miejsca gdzie ma stanąć TV, ale mamy jeszcze taras i ew. rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie mamy TV od ponad 10 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepiej Android
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Netflix/HBO go + konsola i ew. komputer (kombinuję z HDMI over Ethernet)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? konsola
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3, w praktyce pewnie jeszcze krócej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? W przypadku monitorów w pracy preferuję matowe
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, gry, programy przyrodnicze, mysza oczywiście bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 1-2 razy w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Chyba 65 bo ściana na której jest miejsca na TV ma 530cm
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? W poprzednim kineskop więc chyba nie powinienem się wypowiadać :p:p:p
19. Preferencje co do marki ? Brak, podoba mi się to podświetlenie Ambilight
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zmieścić w 6000, chyba, że istnieje jakiś model ciut droższy i wiele lepszy
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Ile to kosztuje i czy można to robić zdalnie?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i sugestie. :blagam:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ściana nawet na 75".
Na JVC 75UV10 - kasy prawie wystarczy.

Z modeli 65" masz już większy wybór :
- Philips 65PUS8303 za 5799 zł
- Samsung 675NU8042 za 5199 zł
- Sony 65XF850 za 6199 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- Philips 65 PUS7502 za 4999 zł

Jak będziesz niebieski kalibrację masz gratis , wtyczki, dostawa gratis.
 

nimitz85

New member
kiki - dzięki za odpowiedź. Jeśli chodzi o ten 75 cali to czy odstaje od tych modeli 65 calowych czymś technicznie? No i jaka jest jego cena bo nie mogę go nigdzie znaleźć.
Jeśli myślelibyśmy o telewizorze Philipsa (ze względu na Ambilight) to faktycznie jest tak źle z ich serwisem jak ludzie po forum piszą?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz zamówić przez portal, na sklep, sms, GG lub telefonicznie - tak jak Ci pasuje.

Z modeli 65" masz już większy wybór :
- Phil;ips 65PUS8102 za 5999 zł
- Philips 65PUS8303 za 5799 zł
- Samsung 65NU8042 za 5199 zł
- Sony 65XF850 za 6199 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł
- Philips 65 PUS7502 za 4999 zł
Wszystkie są dostępne od ręki.
 
Do góry