jaki telewizor 43'' z budżetem 2500 zł??

Kravys

New member
Hej, poszukuję telewizora 37-43'' (większy niestety się nie zmieści) z budżetem do 2500 zł (im mniej tym lepiej), który będzie wisiał na ścianie nad soundbarem o który akurat pytam w innym temacie (audio>kina domowe).

Po wstępnym rozeznaniu najbardziej waham się między dwoma modelami PHILIPS 43PUS7303 lub tańszym 43PUS6523. Jak duża różnica w praktyce jest między nimi?
Czy jest może coś innego godnego polecenia za takie pieniądze? Może jakiś inny producent?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4,5m x 3 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 1,5 meta
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okna na zachód, słońce nie świeci wprost na TV
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak, nowe mieszkanie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? kila wejść hdmi, sprawne smart tv, możliwość korzystania z internetu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? lokalna kablówka, internet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie za bardzo wiem jaka jest różnica w odbiorze
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? TV, filmy, netflix, youtube.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, youtube, netflix, przeglądarka
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Sporadycznie podłączany xbox
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Późnym popołudniem (po 17) i wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 37-43''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Kąty widzenia, mało intuicyjna obsługa. Dźwięk - jednak będzie zewnętrzny głośnik
19. Preferencje co do marki? Brak
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 zł.
21. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie

Z góry dziękuję za wszystkie rady i sugestie! Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Kravys

New member
od tego Philipsa 43PUS7303. Wydaje mi się, że ma lepszą matrycę i kolory. Z SONY mam jakieś doświadczenia i jak na razie nigdy się nie zawiodłem. Z Philipsem nigdy nie miałem styczności, a i opinie w internecie są różne.
 
Do góry