Sony KD-75XF8596 vs Samsung UE75NU8002 który kupić??

Plamka2018

New member
Witam wszystkich..
Mam problem od dłuższego czasu nad zakupem telewizora ..Oba Mi się podobają widziałem na własne oczy jakość płynność itp obu tv i nie wiem tak naprawdę który wybrać czytałem opinie i z tego co widziałem to Sony ale bardzo mi sie podoba również samsung i dlatego mam problem z zakupem ..Bardzo bym Był wdzięczny za pomoc z wyborem Tv ...Czekam z niecierpliwością na wasze wypowiedzi
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jak widziałeś obydwa i obydwa Ci pasują to zadaj sobie pytanie : na czym Ci bardziej zależy i co Ci odpowiada : system, multimedia, obsługa, obraz, cena , wygląd i wybierz pod swoje preferencje.
 

Plamka2018

New member
Jestem Kino maniakiem Czyli bardziej do filmów potrzebowałbym bym Tv i problem jest taki że w Rtv bardziej mi się podobał Samsung z jakością płynnością itp a w Media Markt (Saturn wcześniejszy) pokazywany Był inny trailer i bardziej podobał mi się sony więc nie mam pojęcia który tak naprawdę jest lepszy najlepiej widzieć Je obok siebie i luknąć ten sam trailer filmu to Bym wiedział który wybrać a tak lipa dlatego też napisałem ..
 

barburian

New member
Bez reklam
Samsung lepiej wypada w testach ,kontrast w Samsungu też lepszy, do gier Samsung też lepei się nadaje, jest minimalnie lepszy, generalnie bierz co się Tobie bardziej podoba. A jak cięzko się zdecydować to rzuć 5 razy monetą
 

Plamka2018

New member
Samsung lepiej wypada w testach ,kontrast w Samsungu też lepszy, do gier Samsung też lepei się nadaje, jest minimalnie lepszy, generalnie bierz co się Tobie bardziej podoba. A jak cięzko się zdecydować to rzuć 5 razy monetą

Czyli według Ciebie kolego samsung hmm..ale z tą monetą nie taki zły pomysł hehe :).No gier nie widziałem.Ciężki wybór naprawdę .Chodzi mi też o to żebym nie żałował pózniej zakupu danego telewizora ...tym bardziej spory wydatek więc chchiałbym Być zadowolony w 100%
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli to ważne to Samsung nie ma DTSu.

W klasie cenowej masz extra modele :
Philips 75PUS8303 za 9500 zł
Kalibracja
Wtyczki
Uchwyt
Montaż
Dostawa

Samsung 75NU8002 za 8899 zł
Kalibracja
Dostawa

Sony 75XF8596 za 9399 zł
Kalibracja
Dostawa

TCL 75C70 za 7399 zł
Kalibracja
Wtyczki
Pilot głosowy
Google Assistant
Android 8,0
Myszka wirtualna
Podświetlenie strefowe
Uchwyt
Montaż
Dostawa

JVC 75 UV10 za 6999 zł
Kalibracja
Uchwyt
Montaż
Dostawa
Soundbar gratis

Toshiba 75 U68 za 7799 zł
Kalibracja
Uchwyt
Montaż
Dostawa
Soundbar gratis
 

galaxteck

New member
Jak jestes kinomaniakiem to Samsung moim zdaniem ma jedna duza wade.. nie ma mozliwosci wylaczenia calkiem local dimming i ogladajac filmy z napisami, Samsung w momencie jak sie pokaza napisy rozjasnia ekran, dla mnie to duzy minus, dla Ciebie moze nie :)

Postaraj sie kupic tak TV zebys mial mozliwosc zwrotu, w domu efekt jest calkiem inny niz w sklepie i spokojnie sobie ocenisz czy wybor byl dobry :)
 
Ostatnia edycja:

Kluczboy

New member
Jak jestes kinomaniakiem to Samsung moim zdaniem ma jedna duza wade.. nie ma mozliwosci wylaczenia calkiem local dimming i ogladajac filmy z napisami, Samsung w momencie jak sie pokaza napisy rozjasnia ekran, dla mnie to duzy minus, dla Ciebie moze nie :)

W modelu 65NU7172 ten problem nie wystepuje bo sam testowałem. czytajac rozne fora wygląda na to ze ten efekt występuje w topowych modelach czyli z oznaczeniem NU8002/8042/8052/8072.

Potwierdzam również brak DTS w calej serii LCD z 2018.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Tak. 60Hz.
Do tej pory sam chcialem matryce 120hz ale jak zobaczylem ten TV na żywo to juz nie mam parcia na te 120hz ;) moze moje oko nie widzi różnicy :)
Różnicę zobaczysz przy sporcie lub scenach gdzie akcja toczy się dynamicznie... przy tej przekątnej te 100/120hz jest istotne. Jeśli sport nie jest przedmiotem szczególnego zainteresowania to oczywiście i bez tego da się żyć ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 75" i 100Hz masz TCLa 75C70 i to z pełnym pakietem, montażem, uchwytem, dostawą, kalibracją, Androidem 8,0 , wtyczkami, kalibracją.
Masz też świetny dźwięk z głośników JBLa.
I masz 128 stref podświetlenia.
 
Do góry