55cali 4k - warto doplacac do drozszych modeli?

Freezy

New member
Witam wszystkich serdecznie w moim temacie.

Od tygodnia szukam telewizora 55" 4k. Moj wstepny wybor padl na Samsunga 55MU6102, ale widze tez telewizory o tej samej ilosci cali za 2x wieksza kwote.

I teraz pytanie jest takie: jak to jest z tymi telewizorami?

Czy naprawde mozna juz bezpiecznie kupowac telewizory za 2000zl i cieszyc sie fajnym obrazem, czy jednak nadal dla swietego spokoju lepiej wylozyc wieksza gotowa?

Ile dobrze by bylo wylozyc za fajny telewizor na kilka lat? Zalezy mi na fajnej czerni i ladnym obrazie, a nie mam pojecia na co tak naprawde patrzec i czym sie roznia telewizory za 2000 od tych za 5000.

Ponizej ankieta.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również dzwiekiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale mam zaslony blackoutowe
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? smart TV, obsluga netflixa i youtube'a + mozliwosc streamowania video z laptopa
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/ FHD/ 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? chyba matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak (YouTube, Netflix)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zamulenie
19. Preferencje co do marki ? Samsung Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2-5 tys PLN
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak
 

hitachi

New member
Witam, też stałem przed takim wyborem i doszedłem do wniosku że wszystko zależy od jakość sygnału wejściowego. Tańszy tv gorzej poradzi sobie że słabym sygnałem czy słabym materiałem. Także, okrojony ma system typu android czy tizen i inne albo ma zamknięty system ale wtedy idealnym rozwiązaniem jest kupić za 2 stówki jakiś mibox który rozwiąże ten problem. Uważam ,że jak masz dobry sygnał ,dużo programów HD totanszy da radę a zaoszczędzone pieniądze wydaj na wakacje. Z drugiej strony jaki model wybrac? Tutaj Samsung nie ma konkurencji wydaje mi się że do 2200-2500 55 cali Samsung wygra ze względu na bardzo dobra płynność ,testowałem wiele i Samsung wygrał. A jak nie lubisz tej firmy to popatrz na tcl ale tutaj obraz trochę rwie. Ja wybrałem philipsa ze względu na ambilight ale obraz tragedia i padła matryca a serwis Philips ma podobno tragediczny. Oddałem i czekam na zwrot kasy ale zwleka coś sklep już 7 dni od otrzymania przez nich telewizora.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Z tej serii 55 cali to słaba opcja na mtrycy IPS, 50 i 58 cali jest już na VA z serii MU6000. Jeśli 55 z tego poziomu i firmy to NU7000. Natomiast jeśli wydasz i trochę ponad 5 tys. za najlepszy obraz OLEDowy to też pewno świętego spokoju co do jakichś błędów też nie będziesz miał. Jeśli 4 metry do tv się zdarzają to jednak 55 cali to zdecydowanie za mało. Za około 5 tysięcy są dobre modele jak NU8002 czy też Philips 65PUS7502.
 

Freezy

New member
Uzylem metra i wyszlo mi maksmalnie 3m od telewizora do kanapy i 2m do lozka.


Chodzi Ci o Samsung 55MU7002 - test ten model?

Rozumiem, ze dla wieczornego ogladania w gre wchodzi wylacznie matryca VA? Czy roznica miedzy tamtym 6102 a tym 7002 jest Twoim zdaniem warta doplaty?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Uzylem metra i wyszlo mi maksmalnie 3m od telewizora do kanapy i 2m do lozka.


Chodzi Ci o Samsung 55MU7002 - test ten model?

Rozumiem, ze dla wieczornego ogladania w gre wchodzi wylacznie matryca VA? Czy roznica miedzy tamtym 6102 a tym 7002 jest Twoim zdaniem warta doplaty?

Nie, chodzi mi o UE55NU7172. MU7002 to jest poprzednik (2017) modelu 8002 (2018 ). Ten MU7002 to racze i tak nie do dostania. Ja mam 230 cm do tv i 55 cali wymieniłem po kilku dniach na 65 i dopiero jest w porządku. Raczej bym poszedl w stronę 65, w VA czyli raczej 65NU8002.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Z łóżka do TV w każdym układzie jest:
- łóżko min. 220 cm
- przejście między ścianą a krawędzią łóżka to min. 60 cm.
Razem: oczy - ekran to jakieś 3 metry.
Chyba, że TV macie w nogach lub nie macie miarki.
 

timonek

Member
Bez reklam
Hej, ja zakupilem nu7172 i nie narzekam obraz ok czerny wiadomo nie smola ale dosc dobrze poprzedni to plazma byla i nie jest gorzej czern jednolita co najwazniejsze zadnych cloudingow. Obraz ok napewno nie oplacalo mi sie doplacac do wyzszego modelu 1,5 tys a nastepny za ponad 4 tys hm no moze jest i lepszy ale to drugie tyle kasy. Jak juz ktos chce wydac ponad 4 czy wiecej to wtedy w oleda mozna isc smialo. Ogolnie tv 55 do 2500 dzial ladnie.
Tez mam naprzeciwko nog ;) lezac na lozku ogolnie jest 3 metry od glowy moze ciut mniej ale jest ok. Narazie stoi na starej szafce o wysokosci 50cm ale mam zamiar powiesic go zeby troche wyzej byl jednak bo zazwyczaj stoliki rtv s ai tak nizzsez niz moj i maja z 40 cm wysokosci co uwazam za zbyt niska wysokosc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym 55"
Masz w pierwszej grupie :
- TCL 55C70 za 2599 zł
- Thomson 55UC64 za 2299 zł
- Hitachi 55HZT66 ( 100Hz) za 2499 zł
- TCL 55P6046 za 2299 zł
- Philips 55PUS7303 za 2899 zł
- Toshiba 55U78 za 2599 zł
- Philips 55PUS76262 za 2199 zł
- TCL 55S7906 za 2199 zł
 

Freezy

New member
Nie, chodzi mi o UE55NU7172. MU7002 to jest poprzednik (2017) modelu 8002 (2018 ). Ten MU7002 to racze i tak nie do dostania. Ja mam 230 cm do tv i 55 cali wymieniłem po kilku dniach na 65 i dopiero jest w porządku. Raczej bym poszedl w stronę 65, w VA czyli raczej 65NU8002.


Hej, ja zakupilem nu7172 i nie narzekam obraz ok czerny wiadomo nie smola ale dosc dobrze poprzedni to plazma byla i nie jest gorzej czern jednolita co najwazniejsze zadnych cloudingow. Obraz ok napewno nie oplacalo mi sie doplacac do wyzszego modelu 1,5 tys a nastepny za ponad 4 tys hm no moze jest i lepszy ale to drugie tyle kasy. Jak juz ktos chce wydac ponad 4 czy wiecej to wtedy w oleda mozna isc smialo. Ogolnie tv 55 do 2500 dzial ladnie.
Tez mam naprzeciwko nog ;) lezac na lozku ogolnie jest 3 metry od glowy moze ciut mniej ale jest ok. Narazie stoi na starej szafce o wysokosci 50cm ale mam zamiar powiesic go zeby troche wyzej byl jednak bo zazwyczaj stoliki rtv s ai tak nizzsez niz moj i maja z 40 cm wysokosci co uwazam za zbyt niska wysokosc.

Czyli jesli szukam matrycy VA 55" to w budzetowej wersji warto isc po UE55NU7172, tak?

A co z 65"? Domyslam sie, ze tutaj za sensowne VA trzebaby wylozyc 4-5tys, prawda?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
No tak, możesz też kupić ten model 60hz (NU7172) za około 3500 zł w wersji 65', ale chyba tutaj już warto dołożyć te 1500 zł do (NU8002) wersji 100 hz (+ inne plusy ma ten wyższy model).
 

Freezy

New member
Chyba wezme jednak UE55NU7172.

Nie jestem az takim kinomanem, zebym potrzebowal telewizora za 5000zl, a rozumiem, ze 65" do 3000 raczej nie znajde i lepiej w tym budzecie wziac tego samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz SkyMaster 65 U 2500 za 2250 zł z kalibracją i z dostawą.
On ma matrycę Samsunga i procesor Samsunga.
Ma też Androida 6,0
 

timonek

Member
Bez reklam
TCL tez niestety nie znam
To jezeli nie jestes wybitnym kinomanem i chcesz cos znanego to bierz poprostu , ja moge go smialo polecic tego bo go niedawno kupilem troche w moim poscie opisalem plus zdjecia a jestem nawet kinomanem obraz jest nardzo dobry mysle ze cie zadowoli. A w wielkosci to faktycznie trzeba dac prawie drugie tyle . powiedzmy 55 znajdziesz za 2100 a 65 za jakies 3800 wiec roznica spora. Oczywiscie wybor nalezy do ciebie.
 

Freezy

New member
Chyba go wlasnie zamowie, nie mam sily kombinowac, a dobra czern to podstawa.

Na codzien pracuje na 13" ultrabook'u, wiec przeskok na 55 cali to i tak bedzie spore wyzwanie dla mnie.

Dzieki za porady wszystkim :)
 

Freezy

New member
Telewizor dotarl na miejsce.

Wszystko jest fajnie, tylko ten system operacyjny wyglada dosc marnie ;/

Zastanawiam sie nad zamiana telewizora na jakis model z webOS od LG z magic pilotem albo Tizena.

Czy mozecie cos polecic do 3000zl z matryca VA?

W ogole jak wyglada w praktyce "zwrot" 40kg telewizora?
 
Do góry