Dobry LED czy średni oled?

giginski

New member
Witam wszystkich forumowiczów, powoli szykuję się do zakupu TV. Ogólnie będzie używany do oglądania filmów przez neta oraz telewizji satelitarnej. Telewizor będzie musiał być umieszczony na ścianie w rogu pokoju w odległości do oglądającego ok. 2 m. Z racji że Tv będzie w rogu pokoju najbardziej optymalnym rozmiarem byłby 49 cali czyli 110 cm szer. Przy rozmiarze 55 cali czyli 123 cm Tv będzie wchodził lekko na okno. Dysponuje ok 4 k zł. Z racji że mieszkam z babcią to ja i żona dysponujemy tylko 2 pokojami. Dlatego pomyślałem, że może lepszym wyborem będzie obecnie 49 cali lcd a jak kiedyś będzie wszystko nasze, to dopiero wtedy zakupić sobie porządny dobry oled. Proszę o rady. Również muszę wykombinować dobry uchwyt by TV nie siedział na sztywno a miał możliwość regulacji, z racji jak wcześniej wspomniałem umiejscowienia TV w rogu pokoju.
Z góry dziękuję i czekam na rady propozycje i wypowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie ma średnich oledów !
Za 4 tyś nie kupisz żadnego OLeda.
Więc zostaje LCD.

Wybrałbym 55:
- Philips 55PUS8303 za 3899 zł
- Samsung 55NU8042 za 3950 zł
- Sony55XF8505 za 4150 zł
- TCL 55X2 za 3599 zł
 

giginski

New member
To w takim razie wrócę do 49 cali, i sadzę że wezmę philipsa ale jeszcze przed zakupem poczytam o propozycjach które podałeś. Powiedz gdybym zamiast philipsa mógł wybrać z twoich propozycji najlepszy który byś wybrał ?
 

giginski

New member
w takim razie napisz proszę czym jeszcze różni się wersja 49 od 55 poza rozmiarem ?. Jeżeli niczym to raczej reflektowałbym za 49 cali a za parę lat jak będę mieć więcej miejsca kupię większy. Z racji doświadczenia jaki proponowałbyś uchwyt by był w pełni regulowany?
 

giginski

New member
Jeżeli tylko rozmiarem to może lepiej w moim przypadku ograniczenia szerokości w rogu pokoju, zakup 49 cali + soundbar do tego ?tylko jaki uchwyt tego nie wiem jeszcze ale mam nadzieje ze pomożecie
 

giginski

New member
zapewne jezeli 49 chodzi kolo 3300-3400 to soundbar tak do 700 zl cos dobrego w tej cenie bedzie juz czy nie warto za taka cene?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

bysiu1988

New member
Odpuść sobie soundbar w tej kwocie, dozbieraj do minimum BAR 2.1 albo Yamaha YAS-207. Zupełnie inne granie, Yamaha jest w tej cenie bardzo dobrą opcją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Soundbar za 699 zł polecam SHarpa 160.
Właśnie go testuję .
Daje sobie świetnie radę w pomieszczeniu 25 m2.
Jak duży masz pokój ?
 

giginski

New member
pokój mały ok 12-13 m2, a powiedz jeszcze ten uchwyt o jakim dokładnie modelu myślisz ? i ostatecznie jakbym się skusił na ten philips 49 cali masz u siebie ?
 

giginski

New member
ok dzieki wielkie, znalazłem również uchwyt do tv, firmy tej samej co do soundbara w standardzie vesa, dzieki za pomoc, pozdrowienia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

giginski

New member
narazie jeszcze nic nie kupiłem ani TV ani soundbara, czekam aż rozliczę się z robotą i zobaczę ile kasy będę mógł przeznaczyć. Chodź szczerze prawdopodobnie skusze się na tą Yamahe Yas proponowaną wyżej. Jak będę kupować TV zgłoszę się na priv do Ciebie by dowiedzieć się wszystkiego co i jak.
 
Do góry