Jakiś tańszy 40 calowiec

hulkhogan

New member
Dzień dobry. Szukam jakiegoś w miare taniego telewizorka, minimum 40 cali. Bez większych wymagań, do podstawowych kanałów i filmów z pendrive'a. Budżet to coś około 1000zł, jeśli da się w tej kwocie znaleźć coś przyzwoitego. Proszę o propozycję w tym budżecie, ale też i poza budżetem, może wartego rozważenia. Pozdrawiam

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie wprost, czasem bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? starczy żeby nie trzeba było dekodera do naziemnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv naziemna
10.Jakie urządzenia ? Nie wiem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? z 5h średnio
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Jeśli będzie to telewizor z taką możliwością to niewykluczone, ale nie jest to priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? j/w
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? jak najmniej, rozważe różne propozycje, ale raczej coś około 1000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Dzień dobry. Szukam jakiegoś w miare taniego telewizorka, minimum 40 cali. Bez większych wymagań, do podstawowych kanałów i filmów z pendrive'a. Budżet to coś około 1000zł, jeśli da się w tej kwocie znaleźć coś przyzwoitego. Proszę o propozycję w tym budżecie, ale też i poza budżetem, może wartego rozważenia. Pozdrawiam

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie wprost, czasem bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? nie mam
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? starczy żeby nie trzeba było dekodera do naziemnej
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv naziemna
10.Jakie urządzenia ? Nie wiem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? z 5h średnio
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Jeśli będzie to telewizor z taką możliwością to niewykluczone, ale nie jest to priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? j/w
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 40"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie wiem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? jak najmniej, rozważe różne propozycje, ale raczej coś około 1000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi


Jak cię interesuje Sony w808c 43 cale full hd , 3d , 120 Hz natywne , matryca VA to mam na sprzedaż w bdb stanie technicznym
 

hulkhogan

New member
Dzięki za odpowiedzi. Wolę słabszą nówkę niż lepszą używkę, mniej pierdzielenia w razie usterek itp.

Ten Thomson to to samo co 43uc6306? Bo z końcówką 03 nie mogę nigdzie znaleźć online - sporo negatywnych opinii z tego co patrzę, jeśli chodzi o wymagania to je spełnia, aby tylko nie był za bardzo awaryjny.

A może jeszcze jakieś propozyzcje? Czy w tej raczej nie za bardzo? Ten Thomson za 1350zł znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

hulkhogan

New member
kiki widzę, że w wielu tematach polecasz TCL 43P6046 za 1550zł. Możesz mi podlinkować gdzie go można dostać w takiej cenie? Postanowiłem, że trochę dołożę, bo i tak będę brał na raty. Max 1800 i ani grosza więcej.

A jak 43PUS6262/12 z tym bajeranckim ambilightem wypada przy tym TCL powyżej?
 
Ostatnia edycja:

Ted07

New member
Ja też szukam TV w tych pieniądzach czyli około 1000 zł 40” i zastanawiam się nad Manta 40” FHD. Ma ktoś ten TV może coś wiecej powiedzieć?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz Kosztuje 1649 zł dla niebieskich członków forum
Kalibracja gratis
Pilot głosowy
Wtyczki
Android 8,0
Dostawa gratis

Napisz proszę na PW dostaniesz info.

Philips 43PUS6262 też za 1650 zł z pakietem
 

hulkhogan

New member
A porównując TCL 43P6046 i Philips 43PUS6262/12 co powiesz? Który lepszy i dlaczego?

Może jeszcze jakiś inny model warty uwagi do 1800zł max?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z modeli 43" sprawdzonych z bardzo dobrym wyposażenie to o inne ciężko będzie. TCL ma Androida 8,0 który działa świetnie, masz obsługę głosem, wtyczki , aplikacje , portale filmowe.
 

hulkhogan

New member
Tak naprawdę te bajery typu głosowe wybieranie to tylko mało znaczący dodatek, bo najważniejsze dla mnie jest żeby był dobry i przyjemny obraz podczas oglądania.
JAKOŚĆ OBRAZU > cała reszta (smarty, androidy, aplikacje, netflixy itp.)

Na te natywne 100hz pewnie w tym budżecie nie mam co liczyć (za bardzo się na tym nie znam, ale z tych przewijających się na forach tematów o "natywnym 100hz" wywnioskowałem, że to znacząca sprawa).

W tym philipsie tylko ambilight mnie zaciekawił, ale ma matrycę IPS więc raczej to już go skreśla, bo głeboka czerń i kontrasty które daje VA są bardziej wartościowe dla mnie niż szerokie kąty z IPS.

Natomiast w TCL matryca VA więc połowa sukcesu.

Nasuwają mi się jednak dwa pytania:
1. Czy na korzyść i cenę tego TCL wpływają tylko wyżej wspomniane bajery czy jest to faktycznie dobry telewizor z zadowalającą jakością obrazu?
2. Czy w tej cenie (do 1800zł) można znaleźć lepszy telewizor pod względem jakości obrazu, ale na korzyść bajerów?
(3.) Czy warto byłoby wziąć tego TCLa w wersji 49"? Nie straci to na jakości obrazu? Może jakiś inny model w wersji 49"? O ile naprawdę warto, bo chyba lepsze 43, niż słabsze 49.

Sory, że trochę męcze z tymi wątpliwościami, ale niech to już będzie taki podsumowujący post przed zakupem, żebym miał pewność, że wybrałem dobry sprzęt i faktycznie nie ma lepszego (w moich wymaganiach).
 
Ostatnia edycja:
Do góry