Telewizorek 24-29 cali do kuchni

Nfsfan83

New member
Po 29 latkach, tak tak zakupiony w 1992, mój kuchenny kompan czyli 14 calowy crt :) model 14B-SC zaczyna się sam wyłączać. Już pewnie przychodzi na niego czas, będzie reanimowany może ale myślę o czymś nowym.

Idąc po tradycji pomyślałem, że może Sharp ten model:

Sharp LC-24CHG6002E

albo ten

SHARP LED LC-24CHF4012E

Albo coś z LG.

Czy spotyka się w tych modelach do 29 cali matrycę VA???

Proszę o opinie albo sugestie jakieś. Dzięki.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Po 29 latkach, tak tak zakupiony w 1992, mój kuchenny kompan czyli 14 calowy crt :) model 14B-SC zaczyna się sam wyłączać. Już pewnie przychodzi na niego czas, będzie reanimowany może ale myślę o czymś nowym.

Idąc po tradycji pomyślałem, że może Sharp ten model:

Sharp LC-24CHG6002E

albo ten

SHARP LED LC-24CHF4012E

Albo coś z LG.

Czy spotyka się w tych modelach do 29 cali matrycę VA???

Proszę o opinie albo sugestie jakieś. Dzięki.


Może być i ten Sharp jak do kuchni to wystarczy
 

pekus1982

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po 29 latkach, tak tak zakupiony w 1992, mój kuchenny kompan czyli 14 calowy crt :) model 14B-SC zaczyna się sam wyłączać. Już pewnie przychodzi na niego czas, będzie reanimowany może ale myślę o czymś nowym.

Idąc po tradycji pomyślałem, że może Sharp ten model:

Sharp LC-24CHG6002E

albo ten

SHARP LED LC-24CHF4012E

Albo coś z LG.

Czy spotyka się w tych modelach do 29 cali matrycę VA???

Proszę o opinie albo sugestie jakieś. Dzięki.


Nie żebym się czepiał.
2018 - 1992 = 26
Pozdrawiam
 

Nfsfan83

New member
Nie żebym się czepiał.
2018 - 1992 = 26
Pozdrawiam

Tak, tak machnołem się z latami.

#kiki 32 cale za dużo max 28 to kiedyś widziałem LG monitor z tunerem ale nie wiem czy to dobry pomysł, lepiej tv jako nadrzędne.

Czy ktoś wie, nigdzie nie podają, jaka matryce ma ten Sharp LC-24CHG6002E???
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
#kiki VA czy IPS w tym Sharp LC-24CHG6002E, a czy takie coś JVC LED 24VH30K warte uwagi, to niby składane w turcji jest. I dziwna sprawa na te małe nawet 5 letniej przedłużonej gwarancji nie można dostać :(

Oj jak brakuje dobrych starych czasów gdzie były dobre 21 crt :) wiem są olx, ale to trzeba najlepiej sprawdzić osobiście.

A ten LG 28LB450B jaką może mieć matrycę, to jakiś spisek, że matrycy się nie podaje?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp ten to UMC - więc daleko leży od Sharpa.
Niestety nie podają jaka matryca.
Sharpy pierwsze dopiero wjeżdżają w październiku od serii 60 i 70".

Ten Philips też jest dobry.

Ale to Twój wybór.
 

Nfsfan83

New member
Koledzy ponieważ nie mogę znaleźć dobrego 24-28 cali zrobiłem miejsce na 32 cale :) i teraz tak. W salonie mam Sony 40W705C matryca VA i uważam, że matryca VA jest najlepsza. Nie potrzebuję HDR, czy FHD wystarczy HD Ready na razie kablówka bez dekodera będzie podłączona.

I teraz pytanie, po przeczytaniu ostanio tego artykułu:

https://imagazine.pl/2018/04/18/rok-2018-nie-bedzie-dobry-na-zakup-taniego-telewizora/

Wnioskuję i krew mnie zalewa że producenci "markowi" olewają segment do 32 cali, dają marne IPS matryce. Ale przecież miliony "much" nie może się mylić ;)

Mam na oku ten model:

https://www.rtvmaniak.pl/9546886/sony-kdl-32we615-32we610-test/

jest to IPS ale ma X-Reality Pro (w moim 40W705C bardzo to sobie chwalę)

Jestem raczej za Sony czy Panasonic, nie ufam zbytnio Samsung (choć nie mam nic do ich matryc VA - tylko on daje w swoich chyba te matryca i LG)

co byście polecili na VA rozmiar 32 cale.

W ogóle jakbym trafił 32W705C nowy, może ktoś ma z gwarancją, albo nawet używany w dobrym stanie, to bym go chciał tam chyba też była VA. Na aukcjach się pojawia ale wiadomo jak to z tymi okazjami.

Jestem z Elbląga jakby ktoś miał ten 32W705C i chciał go sprzedać dajcie znać.
 
Ostatnia edycja:

Nfsfan83

New member
#kiki dzięki za propozycję ale nie:

1. nie nawidzę srebrnej obudowy
2. nie potrzeba mi Ambilight
3. to ciągle IPS direct led ( ale tutaj nie ma wyboru) gówniane IPS wszędzie więc to tak w pół
4. nie potrzeba mi Android TV
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe telewizory Sharpa , będą Sharpa.
Do tej pory - to było UMC.
Masz jeszcze Samsunga, Thomsona też na VA.
 

Nfsfan83

New member
#kiki Sharp właśnie, zawsze miałem sentyment do marki ale jak poczytałem, że to teraz ani Sharp ani japoński to mi przeszło. Czy może wiesz kiedy nowe modele będą już w sprzedaży?

Czy mogę na forum znaleźć coś takiego jak to:

http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124368-zestawienie-tv-full-hd-styczen-2016-a.html

ale na rok 2018?

Dziękuję wszystkim za porady, niestety robią dla danego segmentu po kilkanaście modeli a każdy ma swoje zalety i wady.

Osobiście w idealny świecie było by tak ( to moja wizja :)

1. segment średni
2. segment lepszy
3. segment premium

do tego rozmiary ekranu:

32,36,40, 48, 60, oraz ogromne 70 i 80, wbrew pozorom mi bardzo brakuje 36 cali bardzo, kto ma meblościankę ten wie ( wnęka na tv)
 
Do góry