55 cali, Netflix/PS4

xelos80

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głownie prosto czasem pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jescze nie okreslone
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? TX-P42ST60E
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDR, szybki OS
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k, HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, chromecast, pc, kablówka
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matowa ale nie jest to krytyczne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale, animowane przez córke,
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wieczór po 17 ale w dzień w weekendy też.
17. Preferencje co do wielkości? 55
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wolne oprogramowanie
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? obojetne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000-6000 moze wiecej o ile różnica w jakości będzie znaczna



Witam

Szukam nowego telewizora po moim TX-P42ST60E tak naprawde TX zostaje a żegnam się ze starszym Panasonic PV80. Mysle ze rozsądnym rozmiarem będzie 55 cali. Głownie oglądam seriale, filmy, bajki dla córki, głownie netflix, youtube przez chromecasta. Dodatkowo troche grania na PS4 moze na PC. Pokój nie jest super jasny na ogól i tak są lekko przesłonięte żaluzje ale dobrze by było zeby było na ekranie cokolwiek widać jak czasem bedzie jaśniej w pokoju. Nie oglądam TV w pełnych ciemnościach w dzień.

Przeglądając forum zainteresowałem się oledem LG b8 ale tutaj boję się o to ze często ogladając coś na chromecascie i program się skończy zona nie wyłącza TV i chromecast przechodzi do tapety która moze się nie zmieniać prze długi czas. Boję się czy nie będzie problemów zwiazanych z tym. Na obecnej plaźmie o dziwo nic się przez to nie dzieje albo po prostu nie zwróciłem za bardzo uwagi.

Myślalem tez o Samsungowych QLEDach ale raczej cos z FALDem ale ceny są za wysokie. Właśnie o czymś z FALDem ogólnei myslałem tylko czy jest coś dostępnego w okolicy 6000.

Ewentualnie moze warto na cos poczekać ? Z zakupem mi się nie spieszy. Mogę nawet i następne pół roku poczekać.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo prosty wybór:
- Oled Philipsa 55POS9002 za 5799 zł i to z pakietem

I modele które wejdą za dwa tygodnie z DOlby Vision w rewelacyjnej ofercie.
- Oled Toshiba 55X9863
- Oled Hitachi 55HL9000

TV LCD
Philips 55PUS8602 za 4999 zł
 

xelos80

New member
Co do oledów to boję się czy nie wypali mi się tapeta z chromecasta. Czasem może kilka godzin być wyświetlana bez przerwy

A jeśli chodzi o Philipsa tyko o jaki pakiet chodzi?
 

xelos80

New member
własnie poczytałm sobie o 65PUS8102 i 55PUS8602 jeden ma FALD drugi Quantum dots i sie zastanawiam co z tych 2 technologii jest lepsze i co w sumie kazda z nich daje.
Czy jest TV w rozsądnej cenie (poniżej 8k) z oboma ?

No i ponawiam pytanie o OLEDa i wypalenie tapety na nim.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak na kilka godzin na stałym obrazie to odpuść sobie Oleda.
LCD 65PUS8102 - jest idealnym modelem kosztuje 5999 zł.
Za 4999 z masz 65PUS7502.
 

xelos80

New member
65PUS8102 wydaje się interesujący ale 65 cali nie wiem czy nie będzie za duże. Czy wogóle zmieszczę :) dlatego się nad 55PUS8602 zastanawiam ze wzgledu na 55 cali i quantum dots. Ale FALD też kusi więc stad też pytanie o to jakie zalety FALD daje vs quantum dots. Co z tych 2 technologii lepiej wybrać. Jeśli FALD jest duzo lepsze to bede jakos kombinować jak 65 cali wcisnać :D. Stąd też pytanie czy jest cos w rozsądnej cenie z FALD i QD jednoczesnie :)
 

xelos80

New member
PUS8102 i PUS8602 ewentualnie myślę nad jakimś Samsungiem z qled. Pamiętając że teraz mam plazme a oled narazie odpada fald czy qd da mi najlepszy obraz?
 

mateuszj14

New member
Też bym brał 65'
Pierwsze myślałem o 50-55' a na tym forum nakłaniali do 65' i za to im wszystkim dziękuję.


Pamiętaj, wielkość ma największe znaczenie!!!:D


My mamy 65' i siedzimy w odległości 2m i jest zajebiście!
Lepiej być zadowolonym niż myśleć później, że mógł być 10' większy.
55' dupy nie urywa, 65' możesz się znajomym chwalić :D
 
Ostatnia edycja:

xelos80

New member
Narazie to najważniejsza jest dla mnie jakość obrazu. Jak czerń będzie szara albo podświetlenie będzie fatalne to wielkość ekranu jeszcze bardziej to tylko spotęguje. Jak będe wiedzieć na jaką technologie i modele się nastawiać wtedy bedę decydować czy budżet i miejsce pozwala na 65 czy na 55.
 
Do góry