Telewizor 55" na Quantum Dots za ok. 3400zł

exik

New member
Poszukuję telewizora wykonanego w technologii Quantum Dots o rozmiarze 55" 4k do 3400zl
(Oczywiście nie musi to być tegoroczny model, bo te są za drogie)
Poprzednio miałem samsunga 55ue7000es fhd 100hz.

Matryca nowego telewizora może mieć 60hz, z doświadczenia wiem że szybsza do niczego nie jest potrzebna.
Nie używam sztucznych przyspieszaczy obrazu, nic mnie bardziej nie drażni niż to.

Liczy się dla mnie wysoki gamut koloru, dobra czerń i sprawnie działający smart/android z naciskiem na to drugie (jestem gadżeciarzem)

TV głównie do netflixa, innych VOD i trochę konsoli. Telewizji jako takiej nie mam i nie oglądam.
 

exik

New member
KIKI,
natknąłem się na tę propozycję w kilku innych (podobnych tematach) ale jak internet długi i szeroki nigdzie nie znalazłem tego TCL'a w tej cenie.
Byłem dziś w kilku elektormarketach zasięgnąć rady i się rozeznać.
I owszem pracownicy niezwykle pochlebnie wyrażali się o tym modelu, niemniej wszędzie był nieosiągalny. Podobno sprzedaż TCL w stanach stoi na drugim miejscu zaraz za Samsungu, przebiła LG oraz Sony.
Pochlebnie wypowiadano się również na temat Samsunga z ubiegłego roku tj. UE55MU7002 i wszystkich z tej rodziny. Od przedstawiciela Samsunga otrzymałem wiadomość, że to też quantum tylko mniej prestiżowy niż QLED, dlatego nie jest tak sygnowany.
Porównywałem obraz na QLED'ie i Samsungu tegorocznej serii NU8xxx premium uhd tv - (niby nie quantum, a jednak quantum). Obraz był identyczny, jota w jotę ten sam.
Co również pragnę zauważyć, obraz między tymi dwoma, a pozostałymi telewizorami dzieli przepaść.
Bliżej im było do OLEDa niż do LCD.
Dlatego po dzisiejszych rozeznaniach twierdzę, że jedyny jaki biorę pod uwagę to taki który będzie oparty na technologii Quantum Dots.

Trochę mnie również odstraszyli od Androida na TV, pokazali na kilku przykładach o co chodzi. I rzeczywiście, czas reakcji na androidach był zauważalnie gorszy. Tizen na QLEDach i serii NU8000 chodził błyskawicznie.

Jeśli chodzi o tegoroczną serię NU7000 to straszna kaszana, niczym nie różni się od serii 6000, nie jest sygnowana jako Premium UHD TV, co widać dość drastycznie gdy mamy jeden obok drugiego.

Kiki,
powiedz proszę gdzie kupię tego TCL'a w przytoczonej przez Ciebie cenie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dostępny dla niebieskich członków forum w tej cenie.
Nie tylko w USA !
We Włoszech i Holandii w testach TCL X2 dostał rewelacyjne oceny.

Przedstawiciel Samsunga przegiął i to mocno.
Qled ma Q w nazwie. I tego opowiadający nie zmieni !
Masz Samsunga Qled, LG z Nano Cell 55SK8500 za 5199 zł , Philips z Quantum dot 55PUS8602 za 4999 zł
 

exik

New member
Byłem wczoraj w Neonecie na miejscu bo akurat mają TCL'a X2 i Samsunga ue55mu7042.
Moje spostrzeżenia:

TCL
-nie wiem czy to placebo spowodowane uprzedzeniem i wiedzą, że to matryca 60Hz ale obraz zauważalnie bardziej szarpał w niektórych momentach. Czyli chyba nawet na materiale video ma to znaczenie..

-jakość obrazu była w porządku


-rozczarowała mnie szybkość działania tego telewizora (czas uruchomienia, operowanie między aplikacjami, czas reakcji na komendy z pilota podczas wpisywania haseł, loginów, i materiału w wyszukiwarkę np. youtube. Jest on dość powolny..


-powaliła mnie za to jakość dźwięku z wbudowanych głośników - tak powinien grać każdy telewizor.



SAMSUNG:

- tizen śmiga jak szalony
-obraz również bardzo ładny
-jakość wykonania gorsza (nawet trochę tandetna w porównaniu do aluminium w TCL)
-no i był tylko ostatni na wystawie i chcieli mi go wcisnąć z rabatem 200zł czyli za 3800.
Nie dałem się w to ubrać bo moim zdaniem nie warto. Telewizor na wystawie świecący po 12 godzin dziennie przez 3 miesiące (bo podobno tyle wisiał) jest wyeksploatowany w takim stopniu jak co najmniej rok w domowych warunkach.

-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL - przecież ma obsługę głosem i działa błyskawicznie !
Dali Ci drugiego pilota ?
Teraz jest już Android 8,0 ( na sklepie nie miałeś) i też śmiga bardzo szybko.
Płynność zależna od podświetlania matrycy.
Jakie miałeś podświetlenie wybrane ?

Samsungi ale nowe modele też są dostępne od ręki dla niebieskich w pakietach.
 

exik

New member
Kupiłem nówkę Samsunga UE55NU8002 w Neonecie za 3599zl i wycyganiłem jeszcze ten świetny aluminiowy pilocik :) Fajny telewizor, nie ma żadnej różnicy w stosunku do Qleda. Z godzinę im się przyglądałem.

Aa i warto powiedzieć, że wbudowane głośniki są naprawdę niezłe! Stokroć lepsze niż w niższych seriach, przyjemny basowy donośny dźwięk.

Tizen chodzi jak burza! Aplikacje w tle zawsze otwarte, błyskawicznie się otwierają. Doskonale współpracuje również z moim Samsungiem S8+
 
Ostatnia edycja:
Do góry