TV typowo do sportu

marta081182

New member
Planuję zakup TV, który w 90% będzie użytkowany do oglądania sportu. TV ma być w rozmiarze 49 cali. Żaden inny rozmiar nie wchodzi w grę. Jakie modele obecnie dostępne na rynku zapewnią najlepszy obraz przy szybkim ruchu? OLED odpada. Proszę o najciekawsze propozycje.
 

motor

New member
Ja także szukam telewizora, który będzie wykorzystywany w podobny sposób. Pierwotnie wybór padł na oled LG C8, ale z filmów znalezionych w sieci wygląda że ten model nie nadaje się praktycznie do oglądania sportu (częste zaniki piłki przy szybkich ruchach kamery na dalekich planach, poszarpane napisy na paskach programów informacyjnych, zaniki na filmach małych obiektów poruszających się na jednolitym tle).
Powyższe zachowanie telewizorów oled LG potwierdziłem opiniami użytkowników na innym forum. Niestety nie mogę wkleić linków do testów na youtube bo trzeba mieć na forum napisanych co najmniej 5 postów.
Sytuacja lepiej wygląda w telewizorach oled Panasonica i Sony, ale to ceny nie dla mnie (nie wiem jak to jest w Philipsie).
Ostatecznie wybór padł na lcd (chociaż zastrzegałem się że w życiu nie kupię telewizora lcd) Sony Bravia KD-49XF9005, który według wielu portali jest w tej chwili ponoć najlepszym telewizorem do sportu.
Aktualnie czekam na jakieś promocje, może późną jesienią się pojawią.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobry z matrycą natywną 100 Hz
- Philips 49PUS8303 za 3399 zł z pakietem.
- Philips 49PUS6561 za 2599 zł

I modele ze wspomaganiem.
- Samsung 49 NU8402 za 3850 zł
- Samsung 49Q6 za 4899 zł
- TCL 49C7006 1999 zł
 
Do góry