TV 55" 4K - DVB-T + nc+GO - 3-5k

albert438

New member
Cześć,
planuję kupić TV i bardzo prosiłbym o pomoc i "doradztwo", gdyż wydaje mi się będzie on używany w dosyć specyficzny sposób... a więc:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 25m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 3,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Raczej na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - Stał na szafce (1m wysokości)
6. Jak słońce świeci w pokoju? - Rano, popołudniami pokój "bezsłoneczny" choć jasny.
7. Jaki masz obecnie telewizor? - Nie mam.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - 4K, HDR, WiDi,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - DVB-T, nc+GO i Horizon (z kompa przez WiDi), Internet (YouTube itp.).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? - Laptop po WiFi/WiDi
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - średnio 4h dziennie
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? - Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - DVB-T oraz sport (nc+GO i Horiozon)
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - Niekoniecznie...
15. Czy zamierzasz grać w gry? - Nie
16. Preferencje co do marki? - Brak
17. Preferencje co do wielkości? - 55''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - Słaba jakość obrazu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 3-4k, ale jak ma być coś dobrego to mogę dać nawet 5k.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? - Planowany zakup na ok. 10 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? - głównie Youtube

Obecnie posiadam tuner dvb-t podłączony do komputera, ale zaczęło mnie to już denerwować :) Czas zakupić TV. Niestety ograniczeniem jest to, że mogę tylko karmić TV sygnałem DVB-T oraz treściami z netu (mam nc+go, IPLA, oraz Horizona). Poza TVP, TVN, Polsat oglądam sport (wtedy to idzie z internetu). Czasami YT. Zależy mi na dobrej jakości obrazu przy "karmieniu" TV słabym sygnałem (DVB-T) oraz na możliwości bezprzewodowego przysyłania video z kompa.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz naprawdę w czym wybierać :
- Philips 55PUS8602 - za 4999 zł (kropki kwantowe, Ambilight, soundbar)
- TCL 55X2 za 3699 zł z kropkami kwantowymi
- Philips 55PUS8303 z Nano Cell za 4199 zł
- Samsung 55Q6FNA za 5550 zł

Oled Philips 55Oled9002 za 5999 zł i to z pełnym pakietem.
 

albert438

New member
Wielkie dzięki za propozycje.

Dzisiaj byłem w MM, gdzie pozwolili mi podłączyć swojego laptopa i wyświetlić sobie swoje materiały na dosyć dużej ilości telewizorów.

Prawdę powiedziawszy nie zauważyłem różnicy między topowymi LCD-kami a OLED-ami dla video puszczanych z IPLI, NC+go czy playNOW. Oczywiście na demowych filmikach 4K widać, iż OLEDy mają lepszą czerń i tego nie da się zaprzeczyć.

Nie wiem jak to będzie jak podłącze DVB-T, ale chyba podobnie...

Dlatego też, wstępnie zdecydowałem, że chyba najrozsądniejszą opcją będzie zakup Philipsa 55PUS8303. Czy ktoś ma może jeszcze odmienne zdanie?
 
Do góry