Telewizor do 4000 zł

dGitekb

New member
Witam jestem nowy na tym forum i chciałbym prosić o doradzenie mi w wyborze tv.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głównie na wprost ale też i bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Prawdopodobnie będzie wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na przeciwko telewizora mamy okno przez które na wieczór wpada trochę słońca ale zazwyczaj zasłaniamy rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma od Samsunga model PS42B450B1W.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? No fajnie jak by miał 4k, HDR i SmartTV. Chciałbym żeby miał 120Hz ale jeśli nie będzie takiej dostępnej to może być mniej.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder z Cyfrowego Polsatu i kino domowe (w przyszłości mam zamiar dokupić Blu-ray).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Od 4 do nawet 12.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Może być błyszcząca.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie to leci albo TVN/Polsat albo jakieś sportowe lub Discovery.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, do Youtube, Netflix.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Tv leci prawie przez cały dzień czasami od 9 rana do 23 wieczorem, filmy oglądamy i przez dzień i też wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? 55" byłby wystarczający.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nie ma bardzo takiej rzeczy, zmiana z obecnej plazmy i tak będzie dla mnie dużym przeskokiem.
19. Preferencje co do marki ? Preferował bym LG, ale Samsung czy Philips też może być.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzeba 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 zł ale można coś naciągnąć w granicach rozsądku.

Jest wiele modeli a już nie wiem co wybrać, miałem przez chwile chęć na OLED ale jest trochę za drogi (no chyba że znajdzie się jakiś do 5500 zł ale to i tak na raty bym musiał w tedy wziąć a nie wiem czy to się opłaca). Telewizor będzie prezentem na urodziny dla ojca i chciałbym żeby starczył mu na lata więc nie chce kupić czegoś co może po 2 lub 3 latach być do wymiany. Obecna plazma służy nam już koło 11 lat. Na początku rzucił mi się w oczy LG 55SK7900 ale nie wiem czy będzie wystarczający, lub Samsung UE55NU8002.

Widziałem u znajomego LG, spodobał mi się jego pilot ten magic remote, fajnie łatwo nim się sterowało, ale wiadomo nie o pilot tu chodzi tylko o obraz.

Nie jestem do końca pewien która matryca będzie dla nas lepsza - VA czy IPS bo trochę pod kątem siedzimy i nie chce aby te kolory traciły trochę. Nie jest to co prawda duży kąt no ale nie znam się na tym aż tak dobrze.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Philips 55PUS8303 z Nano Cel, Ambilight
- TCL 55X2 za 3699 zł z Kropkami kwantowymi
- Samsung 55NU8042 za 4350 zł

Ale za 3950 zł masz bardzo dobry model 65C7006
Wszystkie modele z pakietem zaloguj się tylko w KLubie HDTV .
 

dGitekb

New member
A jaka jest różnica między nu8002 a nu8042 bo gdzieś czytałem że tylko kolor ramki jest inny i inny pilot.

A co to za pakiet i co w nim jest?
 
Do góry