55" do ~4000zł do gier i filmów

Althais

New member
Ostatnio zamieszczałem temat z prośbą o propozycje w innym budżecie, ale przeorganizowałem swoje wymagania i zamieszczam ponownie prośbę o propozycję.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 4m-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?
głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? - głównie pomieszczenie jest naświetlone tak do 13:00, później słońce jest po drugiej stronie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? - Philips 42PFL 4208
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? - Wi-Fi, 4K i wszystko co niezbędne do grania na Xbox One X tj. przyzwoity HDR, matryca z odświeżaniem min. 100Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: sygnał z Vectry, jak zrezygnuje z Vectry kiedyś tam to DVB-T
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? - Dekoder Vectry ADB-3831CD, czasem pendrive celem oglądania filmów, Xbox One X, komputer stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? - 3-5h, W weekendy zapewne więcej
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie wiem, generalnie taka jaką mam w obecnym mi odpowiada
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? - Youtube, Netflix, HBO GO
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? - Tak, konsola Xbox One X. 2-3h dziennie, czasem wcale, a czasem pewnie i 5h dziennie się zdarzy jak będę ogrywał nowy tytuł, do tego czasem odpalę jakieś gry na PC
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami/nocą
17. Preferencje co do wielkości? - 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? - nie mam większych zastrzeżeń do obecnego TV, jak miałem tv naziemną to drażniło mnie wolne przełączanie kanałów i wolno działający smart
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - ~4000zł.


Obecnie mam na oku takie sprzęty:
1. Samsung UE55NU8042

2. Samsung UE55NU8072
3. Philips 55PUS8303/12


Nie wiem za bardzo czym się różni UE55NU8042 od UE55NU8072. W różnych testach są przedstawiane jako ten sam telewizor. Wiem natomiast czy się różni 8002 od 8042 (który niby też jest tym samym telewizorem).
Co do Ambilight to nie zależy mi na tym więc nie jest dla mnie to przewagą Philipsa nad Samsungiem. Czy może ktoś mi wskazać jego ewentualną przewagę na ww. Samsungami?

Wiem, że ma szybszy procesor P5, ale dla mnie też to nie jest coś co mocno przeważa szalę zakupu akurat tego modelu. Jak ma się np. HDR Philipsa do HDR Samsunga w przypadku wymienionych modeli?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samy zdecydujesz ale Philips ma i większe możliwości i więcej łącznych pozytywnych potrzeb realizuje.
Jak się zalogujesz w Klubie HDTV masz 4199 zł i kalibrację gratis, wtyczki gratis, dostawę gratis.
 
Do góry