TV dla żony i syna

czarny2807

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie.

Po raz trzeci zwracam się do was z prośbą o pomoc w zakupie TV.

Wymagania jakie musi spełniać
- TV nie może być szerszy niż 108cm bo 110 cm ma wnęka w meblościance.
- 4K i HDR
- matryca? raczej TV oglądany jest na wprost więc nie wiem czy VA czy IPS
- syn będzie używał do sportu (piłka nożna) i PS 4, żona filmy i to co leci w TV - ważniejsze

są jednak priorytety syna bo jest wrażliwy na jak to twierdzi smugi jak ogląda mecz
- budżet - i tutaj mamy dwie opcje - jeśli synowi uda się naciągnąć mamę to budżet bez

ograniczeń, jeśli zaś nie to sam może przeznaczyć na TV 3 tysiące. Ja bardziej optuję za TV do

3 tysięcy.



Z góry dzięki :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To znacząca informacja czy do 3 tyś czy co 5 tyś.
Zostając przy 3 tyś :
- Philips 55PUS7303 za 2999 zł
- TCL 55C7006 za 2550 zł
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Zostańmy przy 3 tyś. Przekonam żonę, że skoro za rok mamy wymieniać TV w salonie to nie warto inwestować dużej kasy teraz. Tylko oba podane są zdecydowanie za duże. Jak pisałem szerokość nie może przekroczyć 108cm. I rozumiem, że w tej cenie na 100Hz nie ma szans?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sorry czyli 50" masz Philipsa 50 PUS78303 za 2699 zł , TCL 49C7006 za 1950 zł
Philips 49PUS8303 za 3399 zł
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
50 Philipsa jest za szeroka, przy 49 TCL zostaje 1 milimetr zapasu a przy 49 Philipsa 1,5mm. Trochę ryzykownie :) a mebli nie chciałbym piłować :)
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Ponieważ mam trochę do czynienia z metrologią i legalizacja różnych urządzeń to margines 1mm kategorycznie odpada. Raz, że nawet gdyby TV wszedł to nie będzie możliwości jakiejkolwiek regulacji na boki a dwa może się okazać, że będę musiał pilnikiem meble zjechać :)

A jak wypada Samsung UE43NU7472 ?
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Philips 43"PUS73xx , na matrycy VA , Direct Led ale 60 Hz panel , moim zdaniem na taki tv i 60 Hz nie będziesz miał problemu z obrazem
Tego samsunga co podałeś jest na IPS matrycy
Jedynie jak widzę to Panasonic 43FXW754 jest na matrycy 120 Hz , IPS ,Edge Led ,
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Philipsa znajduje tylko 7303 a Panas to drogi i mało dostępny. Czytając forum zastanawiam się czy rozwój TV idzie do przodu czy do tyłu. Wszędzie jakieś problemy ze smużeniem, podświetleniem, brakiem płynności w sporcie. Obecnie od dawien dawna posiadam plazmę V20 Panasonic i tak się zastanawiam czy TV kupiony prawie dekadę później zagra mi lepiej niż ta plazma. Teraz nie stwierdzam żadnych opóźnień, rozmyć, smużeń.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Philipsa znajduje tylko 7303 a Panas to drogi i mało dostępny. Czytając forum zastanawiam się czy rozwój TV idzie do przodu czy do tyłu. Wszędzie jakieś problemy ze smużeniem, podświetleniem, brakiem płynności w sporcie. Obecnie od dawien dawna posiadam plazmę V20 Panasonic i tak się zastanawiam czy TV kupiony prawie dekadę później zagra mi lepiej niż ta plazma. Teraz nie stwierdzam żadnych opóźnień, rozmyć, smużeń.

Kolego ja tez bym zostawil ta plazme.
Sam posiadam LCD Panasonica kupiony ~7-8 lat temu.
Glebia kolorów, plastycznosc, płynność (nawet na matrycy 50 hz) niestety ale bije wszystkie tv do 5-6 k jakie do tej pory widzialem, nawet wysoki model phillipsa 65 cali. Niestety nastaly czasy ze jakosc to pojęcie wzgledne i robi sie coraz wieksze g i sprzedaje sie za straszna kase.
Sam sie boję kupic tv nowy a myślę o Oled Panasonica.... Ale to co sie widzi w necie to strach..

Pzdr
 
Do góry