75 cali - budżet 8k-12k

robal77

New member
Witam serdecznie,

Poszukuję porady w wyborze TV. Raczej LED bo OLED to chyba budżet chyba za mały.

Założenia:
min. 75 cali
4K
dobry HDR
matryca VA, >100 Hz
do czego ma służyć: sport, film, codzienna TV
zależy mi najbardziej na jak najlepszej jakości obrazu (dodatki w TV schodzą na dalszy plan)

Na tą chwilę co zdążyłem wyszukać (jednak część opinii/testów w niektórych nie jest zbyt pozytywna - jeśli chodzi o jakość obrazu, jakieś negatywy odnośnie oglądania piłki nożnej) - no i ciężko mi wyszukać jaką matrycę i częstotliwość mają :)

Samsung UE75MU8002
Samsung UE75MU7002
Sony KD-75XF8596 - czy może wystarczy seria XE85?


Czy może jakiś LG, Philips, Panasonic? - nie znam kompletnie tych marek pod kątem szukanego TV.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Jak Samsung to popatrz też na nową serię NU.
Ja mam mu7002, co prawda nie 75, ale tv daje radę i jestem z niego mega zadowolony.
 

barburian

New member
Bez reklam
Napisz do KIKI-ego , kup najtańszego LCD a za 5-7 lat kupisz OLED-a 77 cali bo ceny zjadą pewnikiem drastycznie . Za 7-8 tyś chyba KIKI miał TCL-a
75 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bradzo dobre modele bez przepłacania i oczekiwanie na oleda 77" w specjalnej cenie.
- TCL 75 c7006 za 7899 zł z kalibracją , dostawą montażem , uchwytem, pilotem i dostawą.
- Philips 75PUS8303 za 9999 zł z kalibracją , dostawą montażem , uchwytem i dostawą.
- Sony 75XF8596 za 10.500 zł
- LG 75SK8100 - za 10.900 zł
Wszystkie z pełnym pakietem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kolega wyraźnie napisał, że chce 100 Hz i VA. Po co zatem proponować TCL, Philipsa czy LG? Albo trzeba go uświadomić, że ma wygórowane oczekiwania (za tę kasę) albo spuścić go na bambus.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Philips 75PUS7803 , panel VA , 60 Hz , Edge LED
Hisense H75U9A , panel VA , 120 Hz , Direct LED

Tylko tego Hisense nie ma chyba w polsce ? Kiki może będzie wiedział cos na ten temat ?? co do tego modelu czy będzie dostępny czy nie ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Może dlatego , że TCL 75C70 to VA i 100Hz
Może dlatego , ze Phiilips 75Pus8303 to VA i 100Hz
Może dlatego ,że LG to tez 100Hz a podświetlenie strefowe sprawia extra czerń.
Hisense nie ma w Polsce.
Jest W klasie TCL, a TCL wg.mnie jest dużo, dużo lepszym wyborem.
 

jasssu

New member
Ten 7803 ma chyba trochę ograniczoną dostępność. Nie rozprawialiśmy tu na forum specjalnie tego modelu. Podejrzewam, że matryca tak jak w przyadku 7303 daje kontrast 5000:1, wynik bardzo dobry w przypadku telewizorów typu LED. Faktem jest to, że wybór jest mocno ograniczony ze względu na rozmiar ekranu.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
W tej cenie brałbym 75NU8002 lub najlepiej 82NU8002. Najlepszy TV do gier jaki wyszedł, razem z innymi. Jeżeli nie grasz to do reszty też się sprawdzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jest dostępny od ręki za 9999 zł z dowozem do domu, uchwytem , montażem, kalibracją, wtyczkami i dostawą.
 
Do góry