TV ok. 65 cali z dobrą matrycą, 5-6tys.

desrt

New member
Cześć,

Poszukuję telewizora głównie do ogłądania filmów, z matrycą około 65 cali i w cenie ok. 5-6 tys. zł.
Zależy mi na dobrej czerni i płynnym obrazie. Czy jest w tych pieniądzach jakiś sensowny wybór, czy trzeba zejść z przekątnej ekranu?
Myślałem o Philipsie ze względu na ambilight ale nie jest to warunek konieczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz extra modele :
- Philips 655PUS8303 za 6299 zł
- TCL 65X2 za 5199 zł z kropkami kwantowymi
- Philips 65PUS 7502 za 5399 zł
- Sony 65XF8505 za 7199 zł
- Philips 65PUS8602 za 6999 zł
 

desrt

New member
Dzięki za odpowiedzi! Czym się będzie różnił taki PUS8102 w stosunku do PUS8303 i który z nich będzie lepszy?
Ew. czy warto dopłacać do PUS8602?
 

edi7777

Member
Hej, też szukam TV 65 cali w tym budżecie - za 5400 jest Samsung 65mu8002 i widzę że ma dużo dobrych opinii. Widziałem w sklepie 65mu7002 i obraz żyleta, a jak rozumiem to sama matryca tylko wygląd obudowy inny? Porównałem z oledem LG 65B7V i tam obraz był jeszcze lepszy ale cena też sporo wyższa. Czy jest coś jeszcze bardziej zbliżonego do takiego oleda w cenie jak ten Samsung?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG Oled masz za 8699 zł z pakietem i warto dozbierać.
Jeśli budżet 5 tyś - to Philips 65pus7502 za 4999 zł
 

edi7777

Member
TV ma być na prezentem dla rodziców. Samsung trochę bardziej mi się podoba przez te cieniutkie ramki - co Philips ma lepszego od tego 65MU8002?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To co sie rodzicom bardziej spodoba -ambilight, możliwości i cena.
A ramki tez ma cienkie
 

galaxteck

New member
edi7777, jak sie zdecydujesz na Samsunga 65MU7002 lub 8002 to w sklepie Vobis masz co prawda 100 zl drozej (65MU8002), ale daja gwarancje na 5 lat. Sadze, ze warto doplacic biorac pod uwage awaryjnosc TV czy to Samsung czy Philips lub Sony..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight w rogu się sprawdza.
A polecony był nie dla ambilightu , który można włączyć i wyłączyć ale dla jakości obraz i multimediów.
 

edi7777

Member
Tv już przyszedł i jest spoko :) porównywałem z mu7002 - obraz w sumie taki sam, ramka w mu7002 jeszcze mniejsza co na plus ale stojak i ogólne wykonanie lepsze w mu8002. Obraz porownywalem też z kilkoma philipsami, LG, Sony i nowa seria nu od Samsunga oraz z Oledem LG i Qled. Wnioski są takie że w zasadzie najlepszy obraz i płynność była chyba w LG, porównywalnie było tylko w Samsungu i najwyższej serii Sony. Philips miał obraz jakby lekko "zszarzały". Samsung wygrał tymi cieniutkimi ramkami, ogólnym wyglądem i lepszym pilotem od LG. Poza tym 5 lat gwarancji. Porównywałem TV w podobnej cenie ale nieskalibrowane - to co stało w sklepach.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

edi7777

Member
W tv sprawdzałem też piloty, szybkość działania menu i tryby obrazu. Dostałem też sporo informacji od pracowników. Ich zdaniem najlepiej wypadało Sony i LG ale tym starałem się nie sugerować.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

jasssu

New member
W tv sprawdzałem też piloty, szybkość działania menu i tryby obrazu. Dostałem też sporo informacji od pracowników. Ich zdaniem najlepiej wypadało Sony i LG ale tym starałem się nie sugerować.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Jesteś już po zakupie, ale prawdopodobnie to co nazywasz obrazem zszarzałym jest obrazem jak najbardziej wiernym. Obraz nie ma być soczysty do granic wytrzymałości, tylko oddawać rzeczywistość i w tym Philips jest akurat dobry. Tak do przemyślenia na przyszłość.
 
Do góry