Tv 65" - 75"

Boger

New member
Cześć,

Zastanawiam się nad zakupem nowego tv 65-75", który zastąpiłby obecnego 55H6400. Pierwsze opinie są zachęcające - brak DTS mnie nie boli bo i tak korzystam z zewnętrznego odtwarzacza.

Trochę obawiam się DSE i cloudingu przy tak dużych rozmiarach. Miał ktoś już do czynienia z tą przekątną w tym modelu?

Są już te modele dostępne dla niebieskich? Jak ceny?
 

Boger

New member
To może wkleję to co już kiedyś napisałem - w sumie nic się nie zmieniło:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? cały salon 40 m2, część "tv" jakieś 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,7m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 99% na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie przeszkadza, okno za linią foteli, prostopadle do tv + rolety zewnętrzne
7.Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 55H6400 Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? HDR, matryca 120Hz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka hd, zewnętrzny player
10.Jakie urządzenia? - nvidia shield tv + być może "kiedyś" któraś z konsol dla dzieci
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? czasami wcale, zazwyczaj 2-3h głównie wieczorami
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? w większości filmy FHD i 4k z playera, piłka z C+, dokumenty z kablówki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie (może kiedyś dzieci na konsoli - aktualnie mam mocnego pc z dedykowanym monitorem)
16.Preferencje co do marki? Samsung/Sony
17.Preferencje co do wielkości? najchętniej 75" - jeżeli spełni wymagania
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Wszystkie ułomności technologii lcd - przede wszystkim clouding, dse, itp.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? im mniej tym lepiej (przy spełnieniu warunków), nie chciałbym wydać więcej jak 8-10k
21.Czy telewizor ma mieć 3D? Nie
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej tak - do tej pory robiłem samodzielnie kolorymetrem

Zależy mi na dobrej czerni, braku cloudingu i dse - bo to one denerwują mnie trochę w obecnym 55h6400 (chociaż po gwarancyjnej wymianie matrycy przez serwis jest zdecydowanie lepiej). Z funkcji smart w tv nie korzystam ponieważ lepiej ogarnia mi to nvidia shield.
 

Boger

New member
Jakieś uzasadnienie?

Zapoznałem się z testem i nie powala - IPS więc kontrast do bani, Philips więc szybkość działania nie powala, słaba jasność w HDR.

Plusy nie rekompensują minusów:
- wygląd - rzecz względna więc nie ma większego znaczenia
- subwoofer - mam osobne audio 7.1
- android tv - mam nVidia Shield z Androidem

Jedyna zaleta to Ambilight.

Krytyczna jest dla mnie dobra czerń - dlatego bardzo poważnie zastanawiałem się nad OLED. Chciałbym jednak więcej niż 65" a cena za 75" to już przesada. Dlatego bardzo poważnie przyglądam się Samsungowi UE75NU8002, który ma kontrast powyżej 6000:1 czyli sporo lepiej niż bardzo dobry pod tym względem, mój obecny 55H6400 (4000/4500:1). Pod tym względem ten Philips ze swoim IPS odpada w przedbiegach i Ambilight nie jest w stanie go uratować.

Macie w ofercie UE75NU8002?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 75PUS8303 - ma się bardzo dobrze i jest tylko na zapisy.
Ludzie ( może mniej wybredni) są bardzo zadowoleni.
Test 75PUS8303 będzie w przyszłym tygodniu.

Oled 77 są dostępne.
Ale myślę, że to nie Twój przedział cenowy.


Jeśli chcesz 65" to oled będzie extra rozwiązaniem.
Za 9999 zł masz Philipsa 65PUS873 z kalibracją, dostawą i zestawem Hue (kosztuje 800 zł)
https://www.youtube.com/watch?v=AvvJkV8OgGc


Masz Oleda LG 65B8 za 10.999 zł
Kalibracja gratis
Xbox gratis
Gry gratis
Dostawa gratis
Prezent od LG Polska :
https://www.strefalg.pl/powolanynam...MI263T2_qc2wIVDbTtCh1gdwH9EAAYASAAEgKOg_D_BwE

Dostawa jeden dzień od zamówienia
 

Boger

New member
Nie twierdzę, że nikt z takiego tv nie będzie zadowolony, tylko że jest to IPS ze wszystkimi jego wadami. Miałem już kiedyś taką matrycę i w porównaniu do VA jest tragedia pod względem czerni (a raczej szarości). Jest to dla mnie jeden z krytycznych parametrów więc nie ma sensu debatować. Z drugiej strony napisałem o tym wyraźnie że czerń jest jednym z moich priorytetów więc nie wiem dlaczego proponujesz IPS. Chyba, że rzeczywiście uważasz że za 10k rynek nie ma nic lepszego pod tym względem niż ten Philips.

Co do zadowolenia z takich tv to znam osoby które oglądają tv na trybach typu "sport" i są zachwycone soczystymi kolorami więc kwestie takie jak dse, clouding i niski kontrast są im obojętne.

Masz rację - 77" OLED to nie mój przedział - nie mam ochoty wydawać takich pieniędzy na tv :)

Wracając do tematu - rozumiem, że w cenie do 10k i 75" nie możesz zaproponować nic co spełniałoby moje potrzeby/oczekiwania?
 

jankes3

New member
Jakieś uzasadnienie?

Zapoznałem się z testem i nie powala - IPS więc kontrast do bani, Philips więc szybkość działania nie powala, słaba jasność w HDR.

Plusy nie rekompensują minusów:
- wygląd - rzecz względna więc nie ma większego znaczenia
- subwoofer - mam osobne audio 7.1
- android tv - mam nVidia Shield z Androidem

Jedyna zaleta to Ambilight.

Krytyczna jest dla mnie dobra czerń - dlatego bardzo poważnie zastanawiałem się nad OLED. Chciałbym jednak więcej niż 65" a cena za 75" to już przesada. Dlatego bardzo poważnie przyglądam się Samsungowi UE75NU8002, który ma kontrast powyżej 6000:1 czyli sporo lepiej niż bardzo dobry pod tym względem, mój obecny 55H6400 (4000/4500:1). Pod tym względem ten Philips ze swoim IPS odpada w przedbiegach i Ambilight nie jest w stanie go uratować.

Macie w ofercie UE75NU8002?
jestem tego samego zdania i mam ten sam problem , zrezygnowałem z 65oled na rzecz większego 75lcd na va i w tym przedziale cenowym myślę że najlepszym wyborem będzie UE75NU8002 i też zapytam :
KIKI macie w ofercie UE75NU8002 ???
 

Boger

New member
Jeszcze pytanie - w jakiej cenie masz 65PUS8102?

Strasznie mnie kusi ten model ze swoją obecną ceną. Szkoda, że nie było wersji 75".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 65PUS8102 za 6299 zł z pakietem.
Philips 75PUS8303 za 9999 zł z pakietem
TCL 75C7006 za 7899 zł z pełnym pakietem
Thomson 70UD6406 za 5999 zł z pełnym pakietem
TCL 70C7006 za 5999 zł z pakietem
Samsung 75MU7002 za 8399 zł
 

romeo33

New member
Jakieś uzasadnienie?

Zapoznałem się z testem i nie powala - IPS więc kontrast do bani, Philips więc szybkość działania nie powala, słaba jasność w HDR.

Plusy nie rekompensują minusów:
- wygląd - rzecz względna więc nie ma większego znaczenia
- subwoofer - mam osobne audio 7.1
- android tv - mam nVidia Shield z Androidem

Jedyna zaleta to Ambilight.

Krytyczna jest dla mnie dobra czerń - dlatego bardzo poważnie zastanawiałem się nad OLED. Chciałbym jednak więcej niż 65" a cena za 75" to już przesada. Dlatego bardzo poważnie przyglądam się Samsungowi UE75NU8002, który ma kontrast powyżej 6000:1 czyli sporo lepiej niż bardzo dobry pod tym względem, mój obecny 55H6400 (4000/4500:1). Pod tym względem ten Philips ze swoim IPS odpada w przedbiegach i Ambilight nie jest w stanie go uratować.

Macie w ofercie UE75NU8002?
Boger i co wybrałeś tego 75NU8002 ? a może coś innego to pochwal się wrażeniami
 

Boger

New member
Wstępnie zdecydowałem się na 65PUS8102. Direct LED pokonał 75". Niestety 75NU8002 nie chciał współpracować z amplitunerem Marantza + miał widoczny clouding. Niestety przez to obraz tracił na plastyce. Być może to jeszcze nie czas na 75" - przynajmniej dla mnie - ze względu na wieczorne seanse na których wychodzą kwiatki w postaci niejednolitej czerni, cloudingu, itp. Niestety cały czas podświadomie to widziałem i denerwowało mnie to. Dlatego wybór w postaci Philipsa.
 

inuictus

Member
Ja rozważałem zakup 75MU7002, szczególnie że przesiadałem się z 60”, więc chciałem coś zdecydowanie większego, ale jednak wybór padł na 65PUS8102.

Od zakupu cały czas mam zainstalowaną starą wersję oprogramowania (trochę tylko uciążliwie co chwile pojawia się komunikat o aktualizacji - coś czuje że żona w końcu kliknie przez przypadek OK). Po zakupione zamówiłem kalibrację w domu i obraz uważam naprawdę za bardzo dobry, czerń wręcz oledowa, a materiały 4K z netflixa robią robotę (np. Narcos).

Na zakup 75” pewnie przyjdzie czas za 3 lata (średnio co tyle czasu zmieniam tv), a wtedy pewnie będzie to już oled.

Jeżeli chodzi o samego Philipsa, z czystym sumieniem polecę go każdemu, szczególnie w tym budżecie, gdzie kupiłem w jednej z sieciówek, a gratis był Xbox one którego od ręki sprzedałem za 800 zł, co ostatecznie przełożyło się na koszt tv w kwocie 5500 zł (w tej cenie nic lepszego w 65” bym nie kupił).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz za 7999 zł TCLa z pełnym podświetleniem , z matrycą 100Hz, głośniki JBLa, Obsługa głosowa + pełen pakiet.
Boger - jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę na na Philipsa 65PUS8102.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Wstępnie zdecydowałem się na 65PUS8102. Direct LED pokonał 75". Niestety 75NU8002 nie chciał współpracować z amplitunerem Marantza + miał widoczny clouding. Niestety przez to obraz tracił na plastyce. Być może to jeszcze nie czas na 75" - przynajmniej dla mnie - ze względu na wieczorne seanse na których wychodzą kwiatki w postaci niejednolitej czerni, cloudingu, itp. Niestety cały czas podświadomie to widziałem i denerwowało mnie to. Dlatego wybór w postaci Philipsa.

To się trochę zmartwiłem tym nu8002 bo ta 75 jest interesująca i myślałem, że coś takiego jak Clouding to już nie występuje w tv...
 

Boger

New member
W sztuce którą dostałem świeciły narożniki. Obejrzałem na nim dwa filmy i cały czas mnie to rozpraszało więc odpuściłem. Dodatkowo w ciemnych fragmentach był widoczny clouding.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Taka idealna sztuka i to na dziś z podświetleniem jest - nazywa się 77C8 LG.
Pytanie czy jest kasa.
Mniejsze lub większe problemy będą na każdym dużym ekranie.
Pytanie o jakość w klasie cenowej.
Bardzo dużo pozytywnych ocen ma Philips 75PUS8303 za 9999 zł .
Bardzo dobre podświetlenie z uwagi na pełne podświetlenie ma TCL 75 C7006. I zostanie dużo kasy na realizację marzenia za 3-4 latra , czyli zakup oleda 77"
 
Do góry