tcl 7006 czy philips pus7303

hitachi

New member
Witam mam kilka pytań po testach które dziś przeprowadziłem na materiałach profesjonalnych na telewizorach: 1. tcl 55c7026
2. philips 49pus 7502
3. samsung 55mu6102
Testy przeprowadziłem w innej sieci electromarketu , która nie miała niestety pus7303, ale mają ciekawe promocję i tak tcl 49c7026 jest tam za 1999zł a philips 49pus 7502 za 3099zł a samsung 55mu6102 za 2200zł.
Jako, że najbardziej intereuje mnie płynnośc to testowałem szczegółową pod tym wzgledm tv. Najlepsza plynnosc mial samsung ani razu sie nie zaciał idealnie to wygladalo, byl lepszy od philipsa pus 7502 który niby ma 120hz matrycę a potrafił sie mikro przyciąć. Najgorzej poradził sobie tcl, mikroprzycięcia były najbardziej widoczne przy ruchu kamerą pionową i skośnie a doskonale sobie poradził z ruchem kamery w poziomie.Ogólnie kolory i ruch najlepiej odwzorowywał samsung. Natomiast Philips obraz miał tak sama fajny ale mulił , długo przełączał kanały a android działał bardzo powoli nawet czytanie pendrivea długo mu schodziło.Myślałem , że to nowy tv ale pus7303 był znacznie szybszy od niego.
Najgorzej odwzorowywał obraz Tcl dlatego zastanawiam się , czy czasami firma nie wprowadza w tym samym modelu różnych komponentów bo obraz był słaby. Zacznijmy od tego że po wcisnieciu pendrivea tv nie widzi go w żródłach! trzeba go wpiąć i zaakceptowac wyskakujące okienko o wykryciu pendrivea. W innych tv mogłem zmieniając zrodła powracac do usb a w tcl nie mogłem bo nie widział tv usb w zródłach.Obraz był jakby wyprany z duża iloscia szumów, jakbym oglądał zdjecia zrobione przy małej ilosci światła. Nie wyglądało to fajnie no i przy materiale 1080i widac było przy ruchu linie na krawędziach ludzi jakby nie radził sobie z eliminiwanie przeplotu. Ogólnie jestem zniesmaczony oglądając tcl-a bo na tym forum jest mocno polecany a np o samsungu cisza a ma obraz płynny i łądniejszy.
Musze jeszcze posprawdzać pus 7303 i w końcu wybiorę coś , obym zdążył na finał MŚ.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A materiały miałeś z czego i na jakim nośniku ?
Philips mulił z czego ?
Android działał powoli - to znaczy jak ?
Do czego porównywałeś Androida?
Jakie miałeś ustawienia na telewizorach ?
 

hitachi

New member
Witam właśnie skończyłem powtórne testy ale.w innej sieci. Niestety mimo informacji ze maja philips pus 7303 nie mieli go więc nie mogłem go przetestować. Ogólnie widzę że jest to telewizor widmo każdy go ma ale nie w.sklepie. Ja testuje na pendrivea fat32. Mam tam pliki w 1080p 1080i, mkv i SD materiały i 4k ale z YouTube. Dziś podjąłem kolejna próbę przekonania do siebie tcl c70 i niestety nadal zawiodłem, judder jest okropny, obok stał OLED tcl i nie miał.z tym żadnych problemów obraz płynny i ostry. Chociaż c70 w tej sieci sklepów grał lepiej nie było tak szumów.mocno.widac choć nadal były. Być może.byl na innej matrycy albo inna wersja.oprogramowania. Co do Philipsa mając na myśli że.muli to włączę YouTube i się czeka i czeka załączeniu pendrivea to muli tj czeka się gdy odczyta wszystkie foldery a po włączeniu filmów trzeba odczekać z jakieś 3 sekundy zanim odpali film. Samsung nie miał z tym problemu od razu wyświetlał zawartość.i.filmy nawet po przewinienciu do środka filmu nie gubi się i od razu zaczynał odtwarzanie,jedynie sieć działała powoli i mulil. Dlatego dziwię się że tu na forum polecacie tcl c70 skoro we wszystkim jest lepszy samsung 6102..pewnie się nie znam ale u mnie tcl odpada za ziarno i judder. Czekam aż znajdzie się w.lublinie pus 7303 i porównam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A 4K z Yotube- to 4K Youtubowe...
Jaki miałeś TCL C 7026 ?
Pytanie podstawowe - jakie miałeś podświetlenie matrycy ?
Telewizor był skalibrowany ????

Muli Philips nie z Androida jak napisałeś wcześniej, nie z anteny ale z Pendriwe - tak ?

Philipsy 7303 - to nowy model i są dostępne od ręki w dobrych sklepach .
 

hitachi

New member
No widzisz. A ja przejechałem wszystkie sieci i niby na ich stronach jest dostępny od ręki a jak się pojedzie to nie ma tego modelu. TCL C7O26 byl a jaka wersja nie wiem nie sprawdzałem a i jedna sieć nie miała na głośniki znaczka jbl a DTS. Muszę potestowac Philipsa pus7303 i się zdecyduje w końcu, bo tcl c70przegral z samsunga 55mu6102.
 

hitachi

New member
Telewizory raczej w sklepach nie są kalibrowane sprawdzałem na ustawieniach jakie producenta daje do pudełka. I tutaj samsung zdecydowanie wygrał. Z drugiej strony skąd wziąść prawdziwe 4k? Skoro np.. Philipsy odtwarza sygnał maksymalnie do 30mb\s!!! Blue Ray full HD ma bitereate 24mb/s moja kamera tak samo 24mb\s. Rozumiem że 4k powinien przesyłać informacje o obrazie wielkości 48mb/s. Itutaj wychodzi marketing z rodem z TVP która kiedyś chwalili się że przesyła obraz full HD ale nie wspomniała że bitrate wynosiło zaledwie 7mb/s czyli tyle co standart DVD. Tak samo widzę z tym 4k jest czysty marketing. Telewizory potrafią wyświetlić obraz 4k ale statyczny takie zdjęcie a obraz w ruchu to już jest tragedia. Taki tcl c70 potrafi wyświetlić tylko 150 linii w pionie zamiast 2160!!!!to jakie tu jest 4k?dlatego obraz na tym tcl jest taki zamazany i ziarnista brak mu szczegółów. Mój stary tv samsung f6400 potrafi wyświetlić w ruchu 1080 linii dlatego obraz jest w nim ostry i szczegółowy. I to jest prawdziwe full HD. Dlatego też ten samsung mu6102 wyświetla bardziej czysty szczegółowy obraz od tcl bo wyświetla 4k z 800liniami a w ustawieniach własnych 1000linii w pionie a tcl jedynie 150. Dlatego obraz w samsungu jest znacznie.lepszy. Problem polskiego 4k jest taki że rozdzielczość 4k wyświetlają tylko w obrazach statyczny a w ruchu nie ma nawet jakości DVD i
bitrate jest niskie napewno nie więcej niż 30mb/s.
 
Ostatnia edycja:

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
W Samsungu właściwie wszystko jest gotowe ale modele TCL . Thomson trzeba kalibrować inaczej obraz nie jest najlepszy ale fakt ten Samsung mu6122/6192 to bardzo dobry model w dobrej cenie
 
Ostatnia edycja:

jasssu

New member
A sprawdziłeś ten 7502? Przecież o nim też pisałeś. Czy rwanie obrazu wynika z braku włączonych upłynniaczy. Tak jak jeden tutaj pisał nie widział takiego rwania. Spróbuj się jeszcze upewnić jak z tym rwaniem jest na YouTube. Sporo osób wstawia tam filmiki z wrażeń na temat TV, ten model na pewno tam jest.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
hitachi
20770179_1488594097869043_5917194064194862417_n.jpg


Z lewej TCL 75C7006 - z prawej Panasonic 75EX780

Pokaż proszę gdzie na TCL jest obraz zamazany???
20769937_1488594131202373_1290593484779592116_n.jpg

Być może masz brudny monitor i właśnie w tym miejscu widzisz zamazania.

Pokaż gdzie jest ziarnisty i i gdzie w którym miejscu jest nie wyraźny.
Opowiadasz zwyczajne bzdury !
Myślisz, że ludzie nie mają telewizorów TCLa
Żałosne wypociny !
 

hitachi

New member
Jeśli są to żałosne wypociny to proszę podaj Kiki bo masz ten tcl c70 ile ten telewizor wyświetla linii pionowych w ruchu? I czy ta ilość nie wpływa na ostrość i szczegółowość obrazu??? Jesteś ekspertem to proszę wyjaśnij mi to, bo może się mylę. Pisze to co widzę i jakoś wiedzę mam. Ale chętnie się zawrócę z błędu. Problem polega na tym że telewizor nie jest po to by wyświetlać obraz statyczny , zdjęcie itp on ma wyświetlać obraz RUCHOMY i tutaj większość telewizorów 4k nie potrafi takiej rozdzielczości wyświetlić , najlepsze tv potrafią 1000 linii wyświetlić co jest bardzo dobrym wynikiem ale nie jest to 4k tylko full hd. Tcl z testów jakie czytałem wyświetla tych linii UWAGA 150!!! żałosny wynik jak na telewizor który powinien wyświetlać 2160 linii. Dlatego ten tcl traci szczegółowość i ma duże ziarno, oczywiście mowie o egzemplarzu jaki daje klientom producent bez kalibracji. Dlatego jesli masz ten tv i jest skalibrowany to proszę pochwal się ile taki tv wyświetla linii pionowych w ruchu, może troche więcej z 200 chociaż???Pozdrawiam

A co do philips 7502 to obraz był płynny tylko nieznaczny judder ale do zaakceptowania, natomiast rwał android , wolno chodził wolno czytał pendrivea i jak przesuniesz film na środek to mielił sporo czasu jak zaczął odtwarzać. Tutaj znacznie szybszy był samsung i tcl c70 który szybko reagował na polecenia.
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Tcl z testów jakie czytałem wyświetla tych linii UWAGA 150!!! żałosny wynik jak na telewizor który powinien wyświetlać 2160 linii. Dlatego ten tcl traci szczegółowość i ma duże ziarno, oczywiście mowie o egzemplarzu jaki daje klientom producent bez kalibracji. Dlatego jesli masz ten tv i jest skalibrowany to proszę pochwal się ile taki tv wyświetla linii pionowych w ruchu, może troche więcej z 200 chociaż???Pozdrawiam

Wg. tego testu

https://altadefinizione.hdblog.it/2017/07/24/TCL-Android-TV-Ultra-HD-55C70-recensione/

TCL wyświetla 600- 700 linii.

Abbiamo infine misurato anche le prestazioni con le immagini in rapido movimento. Ricordiamo che gli LCD sono display di tipo "sample& hold". I pixel rimangono accesi durante il passaggio da un fotogramma e l'altro, causando una maggiore percezione di motion blur (le immagini risultano meno definite: per maggiori informazioni vi rimandiamo a questo articolo). Il TV raggiunge una risoluzione di circa 600-700 linee.

Ja tam się nie znam, ale oglądam mistrzostwa i żadnego smużenia nie widzę, obraz jest płynny bez szarpnięć.
Myślę że wiele zależy od jakości dostarczonego sygnału, bo na słabym przekazie np. internetowym,obraz potrafi się rozmywać i czasami staje się naprawdę słaby. U mnie, na dekoderze nc+ 4k nie ma żadnego problemu. Dlatego najlepiej jest sprawdzić tv w takich warunkach , w jakich się go będzie używało
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki.
Ja też na sklepie codziennie oglądam na dwóch telewizorach TCLa mecze ( bo lecą równolegle) i też nie ma smużenia.
Smużenie jest najczęściej u tych co nie maja telewizora a często u tych również co go nie widzieli nawet na oczy.

hitachi - pokaż proszę na zdjęciach które zaczepiłem gdzie w którym miejscu
obraz jest ziarnisty i gdzie w którym miejscu jest nie wyraźny.
Wskaż proszę ?

W pracy korzystam z 65C7006 i P6046 i na żadnym ( podobne opnie mają goście ) nie ma żadnego smużenia a obraz jest z DVBt czysty i bardzo wyraźny !!!
O ile mi się wydaje to transmisja z MŚ w Rosji nie jest w formie zdjęć statycznych. I jest świetna jakość.
Zdjęcia z obrazu ruchomego na TV TCL umieszczę jutro wieczorem.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Setki razy było przerabiane że ten tv u użytkowników nie smuży a przynajmniej w większości bo to wszystko zależy od materiału jaki się ogląda,kolega wyżej to napisał...jeśli ktoś nie chce tego TCL-a bo mu smuży to weź Panasonic-a czy Samsunga a co do 150 linii to Toshiba 55U7763 ma 150 linii według testu Tomasza Chmielewskiego "W Toshibie 55U7763 zastosowano wyświetlacz LCD klasy 60Hz, który sprawia, że ostrość obrazów ruchomych jest bardzo niska (zaledwie 150 linii)"
 
Ostatnia edycja:

hitachi

New member
Adambe: możesz.podac jaki bitrate daje ci na+4k?z czystej ciekawości interesuje mnie jaka operatorzy dają jakość.
Kiki :jeśli masz tv pod ręką to proszę zrób test obrazu ruchomego i podaj ile ma linii. Bo w konkurencyjnym forum podali tylko 150 linii i to po kalibracji. A i Kiki wolałbym byś nagrał film np meczu np jakiegoś pościgu i wtedy ocenie jak to wygląda.
Jak już pisałem wcześniej niema tv tylko testuje je w sklepach. Jeśli aż taka różnica jest między obrazem wyjętym z pudełka a skalibrowanym to producent olal sprawę.
A i jak możesz znajdź na YouTube obraz pt: 20 sec judering example z Bruce Willisem i sprawdz czy ci rwie obraz Bo z tym tcl sobie wogule nie poradził obraz był jak z 3D rozmazany.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Kto napisał że ma tylko 150 linii?w teście nie widzę tego wpisu , skopiuj i wklej chcę to zobaczyć. Oczekiwanie od tego telewizora by działał jak 100hz to pokazuje jak bardzo tacy ludzie znają się na telewizorach.50hz NIGDY nie będzie miał płynności jak 120hz ile razy trzeba to powtarzać a jak ktoś ma 120hz NIECH NIE KUPUJE TELEWIZORA 50HZ bo zobaczy różnicę na niekorzyść 50hz
 
Ostatnia edycja:

klonxxx

Banned
Kto napisał że ma tylko 150 linii?w teście nie widzę tego wpisu , skopiuj i wklej chcę to zobaczyć.Ten TCL ma złą renomę bo niechętni ludzie kiki-emu go trollują i widać to np na ceneo , ja rozumiem że ktoś go nie lubi ale niech uderza w telewizory,zawistni ludzie aż do samej kości po prostu a oczekiwania od telewizora by działał jak 100hz to pokazuje jak bardzo tacy ludzie znają się na telewizorach.50hz NIGDY nie będzie miał płynności jak 120hz ile razy trzeba to powtarzać a jak ktoś ma 120hz NIECH NIE KUPUJE TELEWIZORA 50HZ bo zobaczy różnicę na niekorzyść 50hz

Dobrze zrobiony test z wiarygodnymi pomiarami obnaża zawsze wszystkie słabe strony urządzenia .Załączyłem jpeg z tego testu ,który pokazuje że ten TV osiąga zaledwie 150 linii (sam byłem przez chwilę zainteresowany tym modelem ale jak zobaczyłem na żywo to odpuściłem).Co do znania lub nie znania się na danym sprzęcie, to każdy szuka jak najrzetelniejszych informacji na forach i dlatego jeśli sprzedawca mija się z prawdą pisząc że dany model ma dobre upłynniacze ( a tak nie jest bo w testach czytamy :
- bardzo niska ostrość obrazów ruchomych (matryca 60Hz),
- brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu,).
Więc czemu się dziwisz że ktoś trolluje .
 

Attachments

  • Zrzut ekranu (6).jpg
    Zrzut ekranu (6).jpg
    52,5 KB · Wyś: 43

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Trolluje bo nie widzi że wiele po telewizorze za 2500zł spodziewać się nie można,jeszcze tańsze są Sharp-y i Toshiby Vestela więc coś za coś.W tej cenie trudno o telewizor premium,dla mniej wymagającego on jest ok...choć według mnie telewizory TCL-a są zbyt wysoko wycenione.Teraz widzę żę Chmielewskiemu wyszło te 150 więc zwracam honor,jemu akurat wierzę bo robi rzetelne testy.Samsung 55MU6102 450 też szału nie ma ale to i tak jedna z najwyższych z tych wszystkich testowanych telewizorów BEZ WŁĄCZONYCH UPŁYNNIACZY ,to zdecydowanie więcej niż 150
 
Ostatnia edycja:
Do góry